Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges, hogy az evangélist...

Lehetséges, hogy az evangélisták félreértelmezték Jézus szavait, és egyes ószövetségi történeteket, sőt többször kiszínezték a történeteket?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy a Jelenések könyvében János arról ír, hogy a teremtéstörténetben a kígyó maga volt a sátán, míg valójában erről szó sincs (az ószövetségben), hisz ha tényleg így volt, akkor miért vette volna el a kígyó lábait Isten büntetésképpen? A teremtéstörténet inkább csak amolyan tanulságos mese: Miért "csúszó-mászó állat a kígyó?"


A másik nagy tévedésük Názáret városa. Az Evangéliumok szerint Jézus gyermekéveit itt töltötte. Azonban Flavius Josephus, aki a zsidó háború folyamán parancsnok volt Galileában, és művében felsorol minden falut, jelentősebb helységet, de Názáretet nem említ sehol. Korai római-görög forrásokból szintén hiányzik a Názáret helységnév említése, és az első zsidó feljegyzés amiben Názáret, mint helységnév szerepel: a VII. évszázadból származik. Valószínűleg a Nazarénus elnevezésből "kreálták", amely az első évszázad eleje körül zsidó származású hívekből alakult korai keresztény szekta elnevezése volt. A ‘názereni' jelzőt használták, mint olyan zsidóra aki hitét elhagyta és keresztény lett.


„Én és az Atya egyek vagyunk” - mondta Jézus. Na, aztán ebből mindenki arra gondol, amire akar. Nos, Jézus tényleg egyenlő az atyával? Szentháromság? De máskor pedig így beszél: „Köztem és az Atyám között olyan szoros kapcsolat van, hogy senki sem szakíthatja el tőlem a juhaimat, ahogyan senki sem szakíthatja el őket az Atyámtól.”

A kereszten pedig e szavakat használta: "Istenem, Istenem, miért hagytál el engem?" Magához szólt? Magához esdekelt?

Amikor azt mondom, hogy én és a szerelmem egyek vagyunk, akkor ezt nem kell szó szerint értelmezni, csupán azt jelenti, hogy nagyon erős a szeretet és az összhang közöttünk, mintha mindenki csupán a fele lenne egy egésznek, és néhányan megtalálnák a másik felüket. Egy egyszerű metafora. Ha a "Ha valaki követni akar, de nem gyűlöli apját, anyját, feleségét, gyermekeit, fivéreit és nővéreit, sőt még saját magát is, nem lehet a tanítványom." mondatot nem szó szerint kell értelmezni, akkor az "egyek vagyunk" kifejezést miért értelmezzük szó szerint?


...


Mi van, ha az egész vallás tévedésekre és fikciókra alapul?



2013. okt. 5. 13:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
21%

"Mi van, ha az egész vallás tévedésekre és fikciókra alapul?"

Sztem nyugodtan hagyd el az első három szót, meg a kérdőjelet.

2013. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Nem tudhatjuk 100%-ra, hogy tényleg minden úgy volt-e, ahogy a bibliában le van írva. De hihetünk benne.
2013. okt. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Girgoy ***** válasza:

Egyébként érdekes, hogy a Biblia hitelességét vonják kétségbe, amikor annak igenis ereje van már többezer éve.


Egyszer vizsgáljuk már meg, mi az, ami egyáltalán hiteles a Biblián kívüli világban?

2013. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!