Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten oldalán olyan jó...

Ha isten oldalán olyan jó lenni akkor miért csábulnak el sokan a "rossz" oldalra?

Figyelt kérdés

Video link: http://www.youtube.com/watch?v=rYorXnQ7R3c


Elgondolkodtató, hogy hány embert manipuláltak be a félelmüknek köszönhetően az egyházak.


Ha bizonyos dolgokat NEM lehet elfojtani hosszú távon (pl: szexuális vágyak) akkor ezt miért tartja bűnnek a keresztény vallás ?


Olyan mint ha isten direkt adott volna egy csomó mindent nekünk amit csak nagyon átgondolva, át matekolva élhetünk meg. A másik oldalnál meg tulajdonképpen azt csinálsz amit akarsz. Lehet Lucifer diktátor de isten is az hisz ezek sok embernek jó a sátán oldalán állni így isten a saját falkája megvédése végett fogja elpusztítani a másik oldalt.


Önző Isten ?

Lucifer jobban törődik velünk. Ő jobban akarja, hogy rá figyeljünk. Normális ember kit fog jobban szeretni: aki rá figyel és (oké elismerem) sokszor átvágva de játszadozik vele vagy aki rá sem figyel ?


Ha már az önző/önzetlenséget hoztam fel.

Egész életemben "jól" (értsd a keresztény vallás dogmatikája szerint )élni nem önzetlenség.

Azért élek úgy ahogy élek mert utána üdvözölni fogok, a mennyországba jutok ?


Mind a kettő megbélyegzi a másikat.

Azzal a különbséggel, hogy a rossz oldal támad a másik meg csak védekezik.

Ha így nézzük logikus akkor te melyik oldalra állnál ?



#Isten #sátán #végső harc
2013. okt. 7. 20:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Sátán uralja ma a világot. Évezredes tapasztalata van, h miként távolitsa el az embereket Istentől.
2013. okt. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy mi igaz és mi nem, ki és mi létezik vagy nem, de ha kérdező irányából közelítem a dolgokat akkor ez az egész hihetetlen számomra. Ha lucikoma létezik akkor csak azért létezik hogy keresztbe tegyen Istennek (keresztbe ez jó pofa :D:D:D) Isten mérhetetlenül szerette Ádamot és Évát, (már ha léteztek) mégis csalódott bennük. Miért? mert megadta a szabad akarat ajándékát. A választás jogát, és nem csak ezt kaptuk, minden mást is kaptunk mellé ami a helyes döntés meghozatalához kell, és még többet is. Az emberben egyszerre vannak jelen a legnemesebb és legbűnösebb eszmék, nagy dolgokra vagyunk hivatottak és képesek, de lucikoma nem akarja hogy egy nemes fajjá váljunk. ő azt akarja hogy mind bűnbe essünk aztán pedig elpusztuljunk és ezzel okozva még nagyobb csalódást Istennek aztán hogy azt mondhassa "hogy én megmondtam".
2013. nov. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
és persze ezzel valami módon saját hatalmát növelhesse, a lelkünkkel vagy mit tom én hogy... :D és majd ha már elég fejlettek leszünk hogy kilépjünk a galaxisba ott minden más fajra igyekezzünk negatív hatást gyakorolni ne pozitívat, ne álljunk nemes fajjá hanem pusztítókká akik csak pusztulást hoznak mindenre ami az csak az útjukba kerül.
2013. nov. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

9-es válaszolónak szeretném írni:


HIT-re kényszerítés nincs.Dönthetünk merre megyünk és kérhetünk, hiszem:"Kérjetek és megadatik."

2013. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!