Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények és Ateisták (és...

Keresztények és Ateisták (és egyéb vallásúak), hogyan döntitek el valamiről, hogy jó-e vagy rossz?

Figyelt kérdés

Szerintetek az helyes, ha mi magunk döntjük el, hogy mi a jó és mi a rossz?


Mivan akkor, ha valaki úgy gondolja, hogy jó dolog valakit megölni (=ezzel istenné tévén magát döntés/felhatalmazás területén mivel maga dönti el, hogy mi a jó és mi a rossz a maga, illetve más élete területén).


Ha így gondolkozna mindenki, hogy: "Én döntöm el, hogy mi a jó és mi a rossz" -akkor ez komoly gondokat okozhat társadalom szempontjából is nem?


Ha erre az lenne a válasz, hogy ki kell választani az emberek közül egy vezetőt vagy többet, aki(k) irányítja(k) a népet, igen hallottam arról, hogy mit rendezett Hitler és társai németországban (=magát istennek vallva!)


Tehát szerintetek megoldás lenne az, ha mi magunk döntjük el, hogy mi a jó és mi a rossz (=magunkat istenné téve?)



2013. okt. 20. 09:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
16%

Azért mert édesapád egy ...., még nem jelenti azt, hogy mi is azok leszünk.

És te vagy a bizonyíték rá, hogy a víz vérré válik :P

2013. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
100%
Apámat csak példaként említettem. Sok embert hallottam ugyanígy beszélni.
2013. okt. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azt mondtam, hogy minden keresztény ilyen, hanem azt mondtam, hogy sok keresztény ilyen. Én sok kereszténnyel beszéltem aki ilyen.
2013. okt. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
14%

Hát pedig engem nem egy könyv korlátoz abban, hogy ne tegyek meg bizonyos dolgokat... (hanem a személyiségem, ha úgy tetszik a lelkem vagy a lelkiismeretfurdalás és empátia)

Én felismertem, a másikban is értéket.

Egyébként sem kívánok másnak rosszat.

Az egoizmusról meg annyit, hogy:

Csak annyira vagyok egoista, hogy azt vallom, hogy senkinél sem vagyok kevesebb. De ebből nem engedek.


Én meg soha nem szidtam még ateistát, mert nem hisz Istenben.

Azokat nem kedvelem, akik azt hiszik, hogy nekik mindent szabad és mások életébe túrnak, másoknak ártanak.

Mert azt hiszik, hogy joguk van rá.


Ha valakit szeretek, arra meg nem alkalmazom azt a téveszmét, hogy előbb én és utána a többiek.

2013. okt. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
12%
Ja és attól, hogy keresztények vagyunk másik kedves válaszoló, te nem tehetsz meg velünk bármit.
2013. okt. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
80%

"Hát pedig engem nem egy könyv korlátoz abban, hogy ne tegyek meg bizonyos dolgokat... (hanem a személyiségem, ha úgy tetszik a lelkem vagy a lelkiismeretfurdalás és empátia) "

Akkor ismételten nem értem miért sír a szátok, hogy a Biblia az erkölcs forrása, és az ateistáknak nincsenek erkölcseik, ha egyszer ti sem onnan veszitek őket?

Álszentek vagytok, még mindig.

2013. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
26%

Az a baj utolsó, hogy te azt hiszed, hogy az emberek egyformák.

Azért, mert egyikünk azt hiszi, még a többiek nem fogják ezt hinni.

2013. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
17%
Az erkölcs viszont nem egy olyan dolog, amit kedved szerint változtathatsz. Nem vagyok köteles elfogadni senkit, aki beletúr a másik életébe. Mindenki maradjon a saját zónájában.
2013. okt. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
34%

"Azt ugye tudjuk, hogy a keresztények a Biblia alapján döntik el, mi a jó és a rossz,"


A keresztényeknek elsősorban a Szentlélek mondja meg mi a jó és mi a rossz.


"Az ateisták ezzel szemben leginkább azt a nagyon egyszerű elvet alkalmazzák, miszerint: "Úgy viselkedj másokkal, ahogy veled szemben is szeretnéd, hogy viselkedjenek."


Érdekes, ez valahonnan ismerős:

"Amit tehát szeretnétek, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is ugyanazt cselekedjétek velük, mert ez a törvény, és ezt tanítják a próféták." Mt 7:12


Na ki mondta ezt? Valami vallásos hülye, most nem jut eszembe a neve. ;)

2013. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
100%

"Mivan akkor, ha valaki úgy gondolja, hogy jó dolog valakit megölni (=ezzel istenné tévén magát döntés/felhatalmazás területén mivel maga dönti el, hogy mi a jó és mi a rossz a maga, illetve más élete területén).


Ha így gondolkozna mindenki, hogy: "Én döntöm el, hogy mi a jó és mi a rossz" -akkor ez komoly gondokat okozhat társadalom szempontjából is nem?"


"Lehet csűrni/csavarni a szavakat, de szerintem nem megoldás az, ha az emberek maguk döntik el, hogy mi a jó és mi a rossz. Példát is kaptatok erre vonatkozólag.


Szerintem azért nem látjátok be ti ezt, mert nem akartok engedelmeskedni egy feljebb való istenségnek, aki minden teremtett dolog/lény felett való.


Nem azért nem látjátok be, mert mintha nem lenne semmi értelme, hiszen egy elöregedett vak-bányaló is látja, hogy amit ti vallotok/hisztek az nem lehet megoldás az emberek és a világ békességének érdekében.


Azért nem látjátok be és azért próbáljátok ezt kimagyarázni véleményem szerint, mert egyszerűen csak nem akartok engedelmeskedni egy feljebb való istenségnek (=magatokat isteneknek vallva az igazi helyett, Kinek Neve örökké áldott. Ámen.)"


Feltételezem,a Biblia Istenségéről beszélsz.Csakhogy ott sincs ez másképp.Mózes pl.úgy gondolta jó dolog az ölés.Jézus ennek az ellenkezőjét gondolta.Akkor,melyik feljebbvaló Istenségről beszélünk? ugyanúgy maguk az emberek döntötték el mi a jó,és mi a rossz.

2013. okt. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!