Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények és Ateisták (és...

Keresztények és Ateisták (és egyéb vallásúak), hogyan döntitek el valamiről, hogy jó-e vagy rossz?

Figyelt kérdés

Szerintetek az helyes, ha mi magunk döntjük el, hogy mi a jó és mi a rossz?


Mivan akkor, ha valaki úgy gondolja, hogy jó dolog valakit megölni (=ezzel istenné tévén magát döntés/felhatalmazás területén mivel maga dönti el, hogy mi a jó és mi a rossz a maga, illetve más élete területén).


Ha így gondolkozna mindenki, hogy: "Én döntöm el, hogy mi a jó és mi a rossz" -akkor ez komoly gondokat okozhat társadalom szempontjából is nem?


Ha erre az lenne a válasz, hogy ki kell választani az emberek közül egy vezetőt vagy többet, aki(k) irányítja(k) a népet, igen hallottam arról, hogy mit rendezett Hitler és társai németországban (=magát istennek vallva!)


Tehát szerintetek megoldás lenne az, ha mi magunk döntjük el, hogy mi a jó és mi a rossz (=magunkat istenné téve?)



2013. okt. 20. 09:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 synapse11 ***** válasza:
94%

"nagyon pocsék emberismerő lehet, ha szerinted egy ateista sem lehet "bűnös" és egy ateista sem viselkedik úgy, mint mondjuk egy bigott. "


Van olyan ismerősöm, aki ateista, de csak anyázni tud. Nyilván ő is lehet vakbuzgó. De ha figyelnél, nem erről volt szó, hanem, hogy bort iszol és vizet prédikálsz. Az pedig, hogy bűnös, definiálni kellene ;)


"Megint csak ne vádolj meg azzal, hogy bárkinek a házasságába beleszólok stb... "


Nem vádollak meg olyannal, amit nem csinálsz. Legfeljebb megkérdezem: te mikbe szoktál beleszólni? ;)

2013. okt. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
4%

Ha nem tűnt volna fel, én mindkettő oldalról írok.

De nem érdekel mit gondoltok, részemről ennyi volt.

Bűn, ami a másiknak árt. Halálos. Amely vért kíván.

2013. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 synapse11 ***** válasza:
86%

Nos, Te talán mindkét oldal reprezentálását látod benne, én úgy látom inkább önmagadnak mondasz ellent amit aztán meg sem magyarázol... :)


De te tudod, minden jót!

2013. okt. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
96%

Lost in the...

Ezzel a bűndefinícióddal sokadjára szúrod tökön magad.

Ha ugyanis ez a bűn, akkor nem volt semmiféle eredendő bűn, hiszen Ádám és Éve semmit nem követtek el, csak ettek egy kis gyümölcsöt...

Innentől kezdve elképesztően kegyetlenség volt kiüzetni és megbüntetni őket, innentől kezdve teljesen fölösleges volt Jézusnak a mártírt játszania ésatöbbi ésatöbbi...

2013. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
8%
Ez az, ami biztosan bűn. És senki nem kivétel.
2013. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
71%
Én ilyen... semilyen vagyok. Se nem ateista, se nem bármilyen vallású. Én úgy döntöm el valamiről, hogy megismerem/kipróbálom dologtól függően. Nem tartom magam istennek, csak véleményt alkotok.
2013. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
82%

" A bűn fogalmát így ragadhatjuk meg egészen gyakorlatias módon: A bűn az önzés, az önmagunkért élés gondolkodásmódja és életformája.


Ezzel szemben a jó, a szeretet: a következetes másik-középpontúság, avagy a másokért élés gondolkodásmódja és életformája."


Hát, akkor jól elcseszte Isten, mert pont egy olyan környezetbe tett minket, ahol tetszik, nem tetszik, játszani kell a túlélésért, és ez nem a másokért vagyok gondolkodásmódot fogja segíteni.

És ha esetleg mégis megpróbálsz ellene tenni, Isten még egy jó adag túlélési ösztönnel is nyakon öntött minket, hogy még csak véletlenül se....

Ha még ezek után is így gondolod, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy Taigetosz pozitív vagy.

2013. okt. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
25%

"Ha még ezek után is így gondolod, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy Taigetosz pozitív vagy."


Inkább mondhatjuk, hogy nem Sátán szolgája.

2013. okt. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:

Pilinszky János válasza:


A bűnben a legnagyobb rossz talán az, ha valamiféle jó, netán a szeretet és igazság nevében követjük el.

*

Bűn az, minek nyomát is

sikerült eltüntetnünk.

*

2013. okt. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
8%

Ha valaki kereszténynek vallja magát az nem öl meg senkit, és ezért nem is dönt úgy hogy ez jó dolog.

Hiszen Jézust utánozza gondolkodásban.

Vezető pedig ember nem lehet, csak Jézus, és akit Jézus, vagy Jehova felhatalmaz erre.


Aki Istenné teszi magát az nincs tisztában a korlátaival, nem látja magában azt hogy nem mindenható....

Ennél fogva vagy beteg az illető, vagy nincs annyi alázat benne, hogy ezt elismerje mint ember.


Katy Weaver

2013. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!