Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves vallásos felebarátaink!...

Kedves vallásos felebarátaink! Számotokra, számodra mit jelent a közjó?

Figyelt kérdés

2013. okt. 27. 17:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%

Szia Kedves filoszmen!


Mózes harmadik könyve - A léviták egyházi szolgálatáról » 19. fejezet

"

18

Bosszúálló ne légy, és haragot ne tarts a te néped fiai ellen, hanem szeressed felebarátodat, mint magadat. Én vagyok az Úr.

"


Mózes harmadik könyve - A léviták egyházi szolgálatáról » 23. fejezet

"

22

Mikor pedig földetek termését learatjátok: ne arasd le egészen a meződnek széleit, és az elhullott gabonafejeket fel ne szedd; a szegénynek és jövevénynek hagyd azokat. Én vagyok az Úr, a ti Istenetek.

"


Ézsaiás próféta könyve » 1. fejezet

"

16

Mosódjatok, tisztuljatok meg, távoztassátok el szemeim elől cselekedeteitek gonoszságát, szünjetek meg gonoszt cselekedni;

17

Tanuljatok jót tenni; törekedjetek igazságra, vezessétek jóra az erőszakoskodót, pártoljátok az árvák és özvegyek ügyét.

"

2013. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%

Ez meg kifejezetten a bigottaknak szól:


Jakab Apostolnak közönséges levele » 2. fejezet

"

14

Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

15

Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,

16

És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, amikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?

17

Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18

De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19

Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

20

Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

"


A közjó, ami aa közösség érdekét szolgálja egyébként.

2013. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az őssejt-kutatás az utóbbi évek legígéretesebb kutatási területe az orvostudománynak. Mégis minden keresztény felekezet vallási meggyőződésből támadja, akadályozza, minden szinten. Ez hogyan járul hozzá a közjóhoz?
2013. okt. 27. 17:31
 4/20 anonim ***** válasza:

A közjó akkor valósulhat meg, ha a Maslow-piramis tetejét eléri a közösség (legalábbis minél jobban megközelíti). A piramis viszont darabokra fog hullani, ha az alja instabil.


Tehát először a fiziológiai szükségleteket kell biztosítani.

Ezt úgy lehet elérni, hogy valaki munkát/lehetőséget kap vagy pedig támogatást (anyagi támogatást és oktatást a munkához).


A többi dolog csak ezek után jöhet.

A közjó nem azt jelenti, hogy nekem vagy egy bizonyos rétegnek mi az érdekei. Persze azt is figyelembe kell venni.


Először ezt a problémát kell megoldani.

Egyébként én nem hátráltatok semmi ilyesmit. De abban viszont egyetértek, hogy az ember nem arra van, hogy darabokra szedjék őrült módon. (csak azért, hogy aki milliárdos majd 10 évvel tovább éljen)


[link]


Vannak ennél nagyobb problémák is.

De a bigott fundikkal meg úgy sem kell foglalkozni, akik mindent elutasítanak. Amit a többség akar, az fog megvalósulni. Vagy amit a hatalom. De a hatalom pedig olyan, mint a nép.

2013. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az őssejtkutatás emberek életét menti meg és fogja megmenteni szerte a világon.

Ha ez valaki szerint a közjó ellen van, akkor sajnálom, de az illető egy idióta.

2013. okt. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az őssejtkutatáson nem hollywoodi szuperprodukciók történeteit kell érteni, hanem terápiás és született rendellenességek, balesetek gyógyítását. Egyébként minden műtétnél darabokra szedik az embert, már egy fogtömés is " idegen anyag ".
2013. okt. 27. 18:06
 7/20 anonim ***** válasza:
Ezt azoknak kell magyarázni, akik szerint a maszturbálás is pazarlás. Ezért emeltem ki az oktatást:)
2013. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

És ezzel semmi probléma nincsen.


Vagy azért kéne embereknek meghalnia, mert valakik azt hiszik, hogy a halál után is van élet, vagy mi?

2013. okt. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
Azért valljuk be, hogy a többség nem úgy vélekedik, hogy a gyógyszerek fekete mágiával lettek előállítva....
2013. okt. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Olvastam nemrég, hogy befuccsoltak az őssejt bankok, ugyanis a tárolt őssejtek használhatatlannak bizonyultak. Sőt az őssejt beültetés rendellenes elváltozást okoz az emberben, néha rákot okoz.
2013. okt. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!