Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hiszi ezt nagyon sok...

Miért hiszi ezt nagyon sok vallásos ember? (akinek nem inge ne vegye magára)

Figyelt kérdés

Leginkább annak örülnék, ha egy olyan válaszolna, aki tényleg azt gondolja, amit most leírok. Mondja el, hogy miért?


Sok helyen írják/mondják, hogy aki nem vallásos, annak értékrendje sincsen. Miért hiszik azt, hogy az ember saját döntéséből képtelen olyan utat járni, amivel be tud illeszkedni egy közösségbe és annak hasznos, szerethető tagja tud lenni? Tapasztalat útján is ki lehet alakítani egy jó értékrendet, nem pedig csak akkor, ha "Isten azt mondja, hogy ezt így kell". Egyszerű a képlet, ha elveszem a homokozóban az ovis társam lapátját és legközelebb ő is elveszi az enyémet, akkor rá jövünk, hogy mind a ketten jobban járunk, ha megegyezünk abban, hogy nem lopjuk meg egymást. A közösség nevel, és nem csak a vallásos közösség. Mégis sok vallásos azt hiszi, hogy én valami csapnivaló aljas ember lehetek, mert nem lóg a tíz parancsolat az ágyam felett. Kezd már ez nagyon bosszantani, ezért kérdezem, miért olyan elképzelhetetlen, hogy becsületes ember vagyok?


2013. okt. 4. 17:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennek több oka van kedves kérdező.


- Sok ember nem tudja elviselni a másikat, vagy azt aki nem olyan, mint ő maga.

- Rossz emlékek miatt általánosít

- Gyerek, vagy nincs még megfelelő szinten és elutasítja az ismeretlent, esetleg ezt neveltek belé.

- Néhány ateista olyan, mint néhány meleg a b..i felvonuláson. (provokátor)


De az igazi ok talán az, hogy sokan Istent kapcsolják a szeretethez, erkölcshöz, becsülethez stb...

A hívők pedig szeretik Istent. A világképük része.

Amikor pedig valaki elutasítja, úgy érezhetik, hogy a tanítását is elutasítják.


Ugyan egy ateista miért támadja Istent, ha nem hisz benne?

Sajnos igen is, hogy vannak olyan kakukk tojás ateisták, akik azt gondolják, hogy mi az, hogy neki nem lehet lopni stb...Önmagukat istennek titulált, önző pszichopaták vagy lelkileg sérültek.

Itt is ott is van ilyen.


Én is azt hittem régen, hogy az ateista=anarchista=sátánista.

De nem azért, mert elutasítottam a tudományt, evolúciót, ősrobbanást. Sőt ezekről vagy nem hallottam vagy simán elfogadtam az iskolában.


Még nagyon kicsi voltam. És úgy gondolkodtam, hogy valaki azért nem hisz Istenben, mert nem tetszenek neki a szabályok és hálátlan.


Ma már persze tudom, hogy az ateista is ember. Sőt vannak, akik több hívőnél jobban megérdemlik a mennyországot.

2013. okt. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert a cigisektől is tartottam, de az alkoholistáktól nem. Sőt kicsi koromban részeg akartam lenni :D
2013. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 titak ***** válasza:
100%
A hívők közül is soknak megkérdőjelezhető az értékrendje.
2013. okt. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Fura, mert nagymamám mindig cigizett egy időben és viccből titokban szagoltuk a füstjét a konyhánál.

Ma már okosabb vagyok és a belsőt nézem.


Amúgy:

Volt olyan osztálytársam, aki ateista volt és közölte a tanárnak, hogy azért nem hisz Istenben, mert engedi meghalni a gyerekeket. Furcsa, mert nem jegyeztem meg, hogy ez gonosz, rossz gyerek és bántani kell.

Pedig többen is voltak. Volt aki pogány volt és nem keresztelték meg. Őt páran bántották és érdekes, hogy olyan kölykök, akik nem jártak hittanra velünk.


Ilyen a világ...

2013. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Bár hittan előtt én is egyszer neki ugrottam egy gyereknek, aki bántott. Szerintem néha járt hittanra és ez is közrejátszott, hogy elborult az agyam. Szegény gyereknek azóta halott fehér színe van. Na jó, szerintem az utóbbi már nem igaz:)
2013. okt. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

A vallásos emberek nem azt gondolják, hogy nincs értékrended, hanem azt, hogy helytelen az értékrended. Azért ez lényeges különbség. Ahogy te meg azt gondolod, hogy az övék helytelen. Nem tudom miért kell ebből nagy ügyet csinálni.

A vallásos emberek az általad leírt haszonelvű erkölcsöt (azért vagy jó másokkal, mert az hasznos neked) hamisnak tartják, ennyi.

2013. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Azért kedves kérdező mert a hívő embernek az igaz hívő embernek van egy vallásos értékrendje amit betart,és ezen ne csodálkozz.
2013. okt. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Az ateista azt hiszi, hogy nincs Isten, tehát nincs, aki egy magasabb értékrendet tudna adni. Amit a társadalom ad, azt fogadja el, ami azonban nem olyan szilárd, mint egy isteni.
2013. okt. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 izidorkata ***** válasza:
30%

Egy nem hívő hogy tud megbírkózni azzal a gondolattal hogy az elkerülhetetlen halálban seemivé lessz, olyan semmivé hogy attól semibb semmit nem is lehet elképzelni?

Egyszerűen csak nem lesz, mint egy rosz autó amit szétzúznak, beolvasztanak.

2013. okt. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert magukból indulnak ki.Általában az történik,hogy éri őket valami válság,trauma,nem tudják merre induljanak az életükben,erre jön a vallás,mint megmentő szervezet.Ezt sokkal könnyebb elfogadni,mint önállóan megkeresni a válaszokat,és megoldani a problémákat.Aztán a gyülekezetben,templomban adják alájuk a lovat,hogy aki nem az ő Istenüknél keresi a megoldást,az tévúton jár,a sátán vezérli,világi,tudatlan ember.Igazán megvizsgálni a másik oldal álláspontját pedig nem fogják,hiszen a vallás egyrészt szándékosan lekorlátozza őket ebben,másrészt nem túl tetszetős dolog,ha kiderül,hogy tévedtek,esetleg mások szűk látókörűnek titulálják őket.
2013. okt. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!