Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten tényleg olyan szerető...

Ha Isten tényleg olyan szerető és jóságos lenne, mint ahogyan azt az egyházak beállítják, akkor valóban büntetné kollektívan az emberiséget?

Figyelt kérdés

..., a még tudatlan (a jó és a rossz, sőt a bűn fogalmát sem ismerő) emberpár engedetlenségéért, amit persze előre tudott?


Mert ez maga lenne a gonoszság.



Tudom, hogy már többször volt ez a téma, itt GYK-n is, de ez az egész egyszerűen illogikus. Nem egy mindenható lényre utal, aki még szeretetteljes is. Persze nem hiszek ebben, a lényeg viszont az, ha bukik az eredendő bűn mese, akkor a megváltás is és az egész vallás.



2013. nov. 7. 16:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

Tökéletesen igazad van.

A Biblia tanúsága szerint Isten vagy nem jó és szeretõ, hanem kegyetlen és szadista, hiszen olyanért büntet, ami valójában nem is volt bûn, valamint õ alakította úgy a dolgokat, hogy megtörténjen, vagy ne mindenható hanem gyenge és esetlen, hiszen nem látta elõre, hogy mi fog történni, valamint nem tudta megakadályozni egy teremtménye áskálódását, vagy azóta holmi Sátán gonoszságát.

Ha engem kérdezel leginkább egyik sem: kegyetlen, tömegmészáros, szadista, féltékeny, gyengekezû önkényuralkodó.

2013. nov. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Hát igen. A hívők meg hangoztatják, hogy Isten mindent lát. Csak épp ezt a rohadt fontos kis mozzanatot nem látta. Hát nem érdekes?


De amúgy meg ki sincs fejtve, hogy miért volt olyan égbekiáltó nagy bűn a jó és rossz tudás fájáról enni.


Még amit nem értek:

Többször írták hívők, hogy a Sátán nem tudott soha semmit teremteni. Ki teremtette akkor a tudás fáját? Isten. ha-ha-ha.

Meg hogy egyáltalán mi szükség volt arra a fára? Istennek nem volt szüksége rá, mert ő mindent tudott, az állatokat gondolom nem érdekelte, az embereknek meg tilos volt. Akkor ki a jó életnek kellett a fa?


Ez kb. olyan, mintha nem akarnád, hogy a gyerekeid tele tömjék magukat süteménnyel, de ennek ellenére sütsz egy egész tepsivel.

De ha már megsütötted, és még mindig nem akarod, hogy egyenek belőle, akkor nem teszed be a gyerekszoba közepére azon melegében.

Pedig szerintem Isten nemcsak hogy betette a sütit a szoba közepére, de még ki is ment, és rácsukta az ajtót a gyerekekre.

Mégis mit várt? Kígyó se kellett volna hozzá, és akkor is megtörténik.

Ja, hogy figyelmeztette az embert, hogy ne egyen belőle, mert ez ROSSZ? Még mielőtt tudta volna az ember, mi az hogy ROSSZ? Logikus, logikus.


Szóval igen, kedves kérdező, úgy sántít a történet, ahogy van.

2013. nov. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"De amúgy meg ki sincs fejtve, hogy miért volt olyan égbekiáltó nagy bűn a jó és rossz tudás fájáról enni."


Katy Weaver konkrétan ezt írta egy másik kérdésnél: "Isten jogos uralmát megkérdőjelezték, bemocskolták aljas módra..."

2013. nov. 7. 18:21
 4/17 anonim ***** válasza:

Ja-ja, emlékszem erre a válaszra, hogy Isten arcolásból tette oda a fát, hogy az emberek tudják, ki a Jani a gáton.


Worst......explanation........EVER.

2013. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
28%
emberek....olvastátok egyáltalán a Bibliát?.....?????? szabad akaratról nem hallottatok még?
2013. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 4-es válaszoló.

Csak neked rossz ez a válasz.


"Jani" a gáton

Igen ha így akarod értelmezni,

Talán nincsenek jogai, csak neked. Hálátlan gyaur.


Szabadon eldönthették hogy elfogadják Istent szerető vezetőjüknek, vagy sem.

Ők döntöttek így nem Isten.

Milyen érdekes, hogy Ádámot meg Évát senki nem hibáztatja, még védjétek meg ....Ez az...

adjatok igazat Sátánnak, Ezek vagytok ti, most nagyon örül, hogy ilyen emberek mint Ti a szolgálataiban vagytok, és segítitek az Isten elleni "harcban"

S Jézus ilyen emberekért is meghalt....

Megelőlegezte a bizalmat nektek, Ti meg röhögtök a halálán...

Na remélem híztatok 3 kilót.


Katy Weaver

2013. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Katy!


Nézd, Ádám és Éva tudatlanok voltak, mivel csak a bűnbeesés után szerezték meg a tudást. Mindig úgy cselekedtek, ahogy Isten (vagy épp a Sátán) mondta. Nehogy már egy mindenható bölcs lény, aki a világot teremtette, ne tudja, hogy mennyi 1+1, mert körülbelül ilyen nehéz lehetett rájönni arra, hogy a bűn fogalmát nem ismerő emberpár egyszer csak "bűnbeesik", főleg ha a sátán pajti is ott van. És akkor hol a megbocsátás? Hisz Isten olyan jóságos! Nem érzed az ellentmondást.

Hiába fröcsögsz itt, nem fogod bemesélni, hogy az ember milyen egy sz*r lény, hiszen az a teremtőjét minősíti, tehát ezzel Jehovát cikized. ;)

2013. nov. 7. 21:25
 8/17 anonim válasza:
25%
Miért kell istenről ilyeneket mondani? ezt sosem értettem. Ha nem hiszel benne az a te bajod. Ha kimarad az életedből, az is csak neked lesz rossz...De kérlek ne hibáztassátok már Istent minden rosszért ami veletek történik! Nem egy vén öregurat kell elképzelni, aki mindent rossznak lát, és gonoszul, nagy ejnyebejnyézésekkel tekinget le egy felhőpáholyból az emberekre. Nem azt mondom, hogy én a Biblia minden szavát szó szerint értelmezem, de nem pocskondiázom azt, Aki miatt egyáltalán élek...
2013. nov. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Isten nagybetű, elnézést.
2013. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Szabadon eldönthették hogy elfogadják Istent szerető vezetőjüknek, vagy sem."


Na visszatérek a sütis példához. Én vagyok a szülő. Megmondom a lurkóknak, hogy nem ehetnek a sütiből (amit én sütöttem). De jön a vicces nagybácsi, aki azt mondja, hogy ehetnek belőle. Kisgyerkőcök még azt se tudják mi van, mert nem tudják mi a rossz, meg mi a jó, ezért esznek belőle.

Erre fel begurulok, amiért nem rám hallgattak, a nagybácsit lesittelem, a gyerkőcöket meg kicsapom az utcára, mert szófogadatlanok voltak. Kissé hirtelen haragú ez a "szülő".

Majd jóval később az egyetlen édes gyermekemet odaadom a korábbi gyerekeimnek, hogy nyírják ki. Ha elfogadják tőlem ezt az áldozatot, akkor hazajöhetnek.

2013. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!