Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol vannak a nagy vallásosok,...

Hol vannak a nagy vallásosok, akik választ adnak nekem arra, h isten miért nézi végig, h gyerekeket kínoznak?

Figyelt kérdés

Ez az emberi törvények szerint is segítségnyújtás elmulasztása.

Másrészt az analógiát meg már nem alkalmazzuk.

Hogy is van ez akkor???



2013. nov. 7. 19:19
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:

Miért nem lepődött meg.


Mert nem tudta. De nem azért mert nem tudhatta volna.

Megelőlegezte a bizalmat nekik, hogy jól fognak dönteni, és ezért nem gondolta hogy megtörténik.

Ha előre tudta volna akkor azt eleve elrendelésnek nevezhetnénk, és akkor fuccs a szabad akaratnak.


Ezt tessék már megérteni, Kedves Fiatal barátom. :)

Katy Weaver

2013. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:

Segítség nyújtás.


Hát kedves Junior, milyen jó hogy az embereket nem hibáztatod.

Az emberek annyira okosak, miért nem tudják megoldani Isten nélkül?

Tele vannak a vezetőik pénzzel, milliárdokat keresnek havonta, míg más 40.000 forintból kell hogy tengesse az életét,

Miért nem mész az emberekhez azokhoz kiknek állítólag a földön hatalmuk van, ugyan adjanak már pár milliót a jövedelmükből és még így is marad bőven nekik.

Azt mondod Nincs Isten.

És az ember?

Az ember aki ezeket csinálja azokat nem akarod kipellengérezni? A hatalmon levő emberek, miért nem használják a hatalmukat?

Ha már annyira ember centrikus vagy,

Vagy a nagy és hatalmas 'Atya' ott a Vatikánba

"Isten földi helytartója" Hogy hogy nincs hatalma....

Nem nagyon tartja a földet úgy ahogy kellene, Pedig vagyona,, és hatalma is van.


S az Isten vonod kérdőre?

Mennyire Tisztázni akarod az ember bűnösségét, "mosod" kezeidet?

Nem tudod, sajnos a génekbe ivódva piszkos, nincs az a fertőtlenítő szer az embernek amivel fehérré, tisztává teheted a kezed.

Ebből csak a Teremtő tud kimosni. De ha lázongsz, nem fog megfürdetni....:)

Katy Weaver

2013. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:

Katy? Mit kéne megoldani az embereknek? Itt csak neked van valami megoldatlan problémád.


„míg más 40.000 forintból kell hogy tengesse az életét”


Ez te vagy, ugye? Nagyon sajnálom, de ezért ne az emberiséget, meg valami Sátánt hibáztass, meg azokat se, akiknek sok pénze van. Apropó, szerinted nem bűn az irigység?


Amúgy nekem meg nem kell a pénzükből, én örülök, hogy tető van a fejem felett, van mit enni, van hol aludni. Az egyszerű dolgok. Pedig nem vagyok hívő.


A génekbe kódolt bűnösséget meg hagyjuk már. Ha nem szajkózta volna ennyit a hiteden alapuló világ, hogy „mind bűnösök vagytok születésetektől fogva”, akkor talán nem is lenne ennyi bűn ma a világban. Tudod. Ha egy gyereknek sokszor mondják, hogy hülye vagy, akkor hülye lesz.

2013. nov. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
58%

"Ez az emberi törvények szerint is segítségnyújtás elmulasztása. "


Igen. Kérdező,Te segítesz, mikor egy elfajzott ember kínoz egy gyereket? Nem? csak itt érdeklődsz? akkor mehetsz a dutyiba.

2013. nov. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:

Azért az a kedves kérdező mentségére szolgál, hogy ő nem mindenható, mindent látó, mindentudó.

Sajnos mi már csak utólag tudjuk meg, akkor is hallomásból, hogy mi történt.

2013. nov. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
Isten nem nézi, ahogy gyerekeket kínozzanak... látja...
2013. nov. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

Hát igen, szokás szerint nagy a csend.

Sehol egy értékelhető válasz, h miért is nézi végig, ahogy megerőszakolnak egy gyereket mondjuk.

Vagy miért nézi végig, ahogy egy testi fogyatékossággal születő csecsemő pár héttel később elhalálozik kínok közepette?

Vagy egy betegségben?

2013. nov. 8. 02:35
 18/47 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem leírták a vallásosak, hogy mi az alapvető probléma a vallással. Abban egyetértek, hogy részben van haszna, mert az embereknek, akik hisznek, könnyebbé teszi az életüket.

Sajnos viszont kárt is okoz, mert ez a szemléletmód a képzelt sátánnal, a menyországgal és a többi elemmel eltávolít a valóságtól, tévútra vezet, aminek a legjobb példája a Katy W. írása.

Sajnálatos, hogy sok embernek kevés a jövedelme, de ha nyitott szemmel jár a világban, akkor megláthatja a törvényszerűségeket és annak megfelelően javíthat a sorsán, ha akar.

Különben teljesen mindegy, Isten alkotta e ilyen keményre a világot, vagy magától alakult így, a megoldás mindenkinek ott van a szeme előtt, csak észre kell venni, segíts magadon, az Isten is megsegít, tartja a józan mondás.

A társadalmak szabályai hosszú idő alatt alakultak ki, a Bibliában is van szolga és megértheted, kifejezetten szegény sorsú emberek számára írták, hogy valami reményt adjanak számukra.

A rabszolga nem változtathatott sorsán, de még a jobbágy sem, mert ha annak született, az is maradt élete végéig. Manapság azonban van valami csekély lehetőség mindenki számára.

Az iskolák elvégzésével meghatározod a jövődet. A munkád annyit ér, amennyit fizetnek érte. Ha kevesled, keress jobb munkát. Választhatsz szakmát, lehetsz diplomás, de hát ahhoz tanulni kell, ismereteket szerezni, mert a nagyobb jövedelem csak az értékesebb munkáért jár.

Egyszerű igazság ez és nincs benne sem Isten, sem ördög.

A többi ember nem tehet arról, hogy Katy nem Főkönyvelő, mondjuk, hogy konkrétat is állítsak. Akkor simán meglenne a fél, vagy az egész millája havonta és semmi mást nem kellett volna érte tennie, csupán tanulnia. Az a munka annyit ér.

Lehetne orvos is, vagy mérnök és ha milliókat akar keresni, foglalkozzon biznisszel.

Sajnos ott meg alaptörvény, hogy először pénzt kell keríteni, amivel ugye finanszírozhatod az üzleted és csak kevesekből lesz milliomos, a többség nem jut zöldágra, esetleg parányi tőkéjét is kockáztatja, de mégis előtted a lehetőség, legyél Te is milliomos, senki sem akadályoz meg benne. Tanuld meg a jogszabályokat, keress egy olyan területet, amihez értesz és dolgozz rajta a szabályoknak megfelelően. Nem értesz semmihez? Mi a fenét akarsz akkor? Tanulj valamit, nyelveket, illetve olyasmit, ami az alapképzéseddel elérhető.

Ha nem találsz munkát, akkor nem jól mérted fel a lehetőségeket. Elcseszted, de ne búsulj, tanulhatsz másik szakmát, de jobban nézd meg, olyat keress, ahol munka is akad.

Mit mondjak még, világos, mint a Nap, bár kétségtelenül elismerem, hogy azért mégsem ilyen egyszerű, mert az ember ha elrontja az életét, akkor nehéz rajta javítani, sőt az lehetetlenné válik, ha még az okát sem ismeri fel. Akkor, de csakis akkor, jól jöhet a vallás, ez volt a szegények reménysége évezredek óta, majd a másvilágon, vagy akár majd a kommunizmusban, ott, igen, majd minden jó és szép lesz és még csak tenni sem kell érte semmit...


A gyerekeket ki kínozza?

2013. nov. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

Az nem.mentség.

Akkor a rendőr meg én is nézzem végig?

Meg mi a hekyzet a betegséggel??

Ott nincs szabad akarat...

2013. nov. 8. 08:55
 20/47 anonim ***** válasza:

Tévedsz kedves 13-as válaszoló.

Nagyon jól meg vagyok a 40.000 forintból, csak olvasol de nem látsz a szavak mögé.

Sőt van akinek még ennyije sincs, itt a környezetemben nagyon sokan csak 28.000 forintból tengetik az életüket.

Nekem nincs akkora hatalmam, és nem is szeretnék, Annyit kértem Jehovától, hogy ne adjon gazdagságot, de ne adjon szegénységet se, hogy ne legyek kenyér kéregető, és ezzel ne mondják azt hogy hol van az Istene, miért nem segít neki....Mert segít.

Nem nem irigylem, mert akinek sok van az meg nem tud aludni, hiszen bármikor ellophatják tőle, vagy elveszítheti egy válság miatt, és akkor mit ért a gazdagsággal.Többen lesznek a gazdagok közül öngyilkosok, mint akiknek kevés van.


Arról beszélek amiről az egyik hozzá szóló is, hogy akiknek van anyagilag is és társadalmilag is lehetőségük, azok miért nézik el, ahelyett hogy ott ücsörögnének,és sajnálkoznának. Akkor Ők is bűn részesek...

S bár nem szabad dicsekedni, mert egy kereszténynek kötelessége segíteni, de elmondom neked, hogy Én ebből a 40.000-ből is szoktam adni, pedig élelemre egy hónapban csak 15.000 forint marad.

S nem sajnálom, sőt boldog vagyok hogy olyannak adhattam akinek ennyije sincs, s ahogy Jézus mondá:

"Jobb adni, mint kapni"


Katy Weaver

2013. nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!