Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol vannak a nagy vallásosok,...

Hol vannak a nagy vallásosok, akik választ adnak nekem arra, h isten miért nézi végig, h gyerekeket kínoznak?

Figyelt kérdés

Ez az emberi törvények szerint is segítségnyújtás elmulasztása.

Másrészt az analógiát meg már nem alkalmazzuk.

Hogy is van ez akkor???



2013. nov. 7. 19:19
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
59%

Az ilyen hozzászólás kb olyan, mint amikor atomfizikáról beszélünk, s valaki megszólal, hogy akkor inni kéne még egy sört. Azzal próbál "hatást" elérni, hogy nagyon elvont és nagyon alsórendű dolgokat állít egymás mellé. Innen van a cinizmus, a keresztyénekkel szembeni lenézés stb.

Vagy megteheti az illető azt is, hogy komolyan gondolkozik. Akár túl a focimeccsen, túl a káromkodáson. Kicsit megpróbál kizökkenni a "rossz az élet, de legalább alakítom, amennyire bírom" megkeseredett állásponton.

Nem ott kezdődik a kereszténység, de nem is a vallás, ahol látja az ember, milyen egy saját gyermeket, egy párt eltemetni, túlélni a rákot, a lakásmaffia miatt utcára kerülni stb., VISZONT elgondolkozik az ember az életről, nem csak a lelátón való szotyizós, öblösen káromkodós vasárnap délutánra gondol.


Hogy unalmas a bibliai túlvilág? Hát a hozzászólónak jó hogy unalmas, hiszen nem is AKAR oda kerülni. Ha azt mondanák nekem, hogy ha 1 évig ingyen dolgozok a szalámigyárban, Malibuban kapok egy villát, s életem végéig használhatom kertésszel, szakáccsal, bejárónővel, sofőrrel, akkor én azt visszautasítom, mert utálom Malibut. (S ráadásul a szalámigyárban sem kell dolgoznom.) Ez tiszta jó nekem!

Csak az a gond, hogy nem mi szabjuk a feltételeket - legalábbis az én hitem szerint, nem. A keresztyénség igazságáról nem foglak tudni meggyőzni téged, mert - el kell ismerni - nem bizonyítható tényekkel, miként úgy általában isten létezése sem. Hitem szerint egy olyan világ vár arra, aki kitart, ami nem értelmezhető a jelenlegi 5 érzékszerv alapján. S Isten azt várja el - hogyha oda akarsz kerülni - ezen gondolkodásmód alapján élj: ezért kell a bűnbánat, a jó gyümölcsök termése stb. Éppen ez a szép benne. S ráadásul az még szebbé teszi, hogy az Úr Jézus tanítása egyszerre "elvont", másfelől nagyon is kézzelfogható: a karrierről való lemondás, a család szeretete, az elesettek támogatása éppen annyira kézzel fogható, mint a te focimeccses káromkodásod, barátom.

2013. nov. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
2013. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
87%
Miért, szerinted egy zsidó isten uralja az egész világot?... jobban belegondolva, talán igen! X)
2013. nov. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Isten a saját fiánál is végignézte, hogy kínozták (lásd pl. töviskorona, keresztre feszítés) és ráadásul nem is foglalkozott vele (lásd, amikor jézus mondta, hogy: istenem miért hagytál el engem?). Ha a saját fiával sem törődött, akkor máséval miért foglalkozna?
2013. nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

#44-es! Hogy te egy mekkora tudatlan, okostojás vagy. Látszik, hogy semmit nem konyítasz a hithez, teológiához...

Meg bármihez, ami ezzel kapcsolatos. ÁÁÁ.... nem is mondok erre semmit, mert csak megbánnám.

2013. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim válasza:
Már nem azért, de az emberek már a világ legelején lehetőséget kaptak (kaptunk) arra, hogy a jót vagy a rosszat válasszuk. Isten nem fog közbeavatkozni, ha az emberek a sötétséget választották. Szabadságot adott mindenben... 😉 Egyebkent meg ha ennyire erdekel, nezz utana, me itt vard a nagy bolcsesseget
2018. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 világvége1 ***** válasza:
Gyerekek is lehetnek gonoszok (sőt, szinte mindegyik az).
2020. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!