Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A bűnbeesés előtt létezett...

A bűnbeesés előtt létezett fizikai fájdalom?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert akikből ma genetikailag kifelejtődött a fájdalomérzet, azok korábban halnak, mert nem veszik észre, ha mondjuk eltörik valamijük. Viszont nem hiszem, hogy az első emberpárt jobb anyagból gyúrták volna, mint minket, tehát ugyanolyan törékenyek voltak. Viszont nem volt halál. Akkor úgy végezték volna, mint a "Jól áll neki a halál"-ban a két csaj.

Ha meg volt fizikai fájdalom, akkor mégse lett olyan tökéletes ez a világ.


2013. nov. 23. 11:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia összefoglalva durván fél oldallal letudja a világ kezdetét.Szerinted ír erről valahol?
2013. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A fizikai fájdalom szerepe tudod mi? Tudod mitől fáj valami?
2013. nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
"A fájdalom olyan érzés, amely potenciális szöveti károsodásokkal járó sérülések veszélyére figyelmeztet, és arra készteti az egyént, hogy azt elkerülje, vagy megfelelően kezelje."
2013. nov. 23. 16:21
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Tudod kérdező hogy igazából a 2-es válaszolót nem ez érdekli.Csupán próbálja úgy terelni a témát,hogy egy idő után a szilárd,rideg tényekről elvergődhessünk a labilis,ingoványos vallás talajára.Kíváncsi vagyok sikerül-e neki.
2013. nov. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

"szöveti károsodásokkal járó sérülések veszélyére figyelmeztet"


Mivel a mennyek országában nincs fájdalom és a halál a bűn által jött be, így azt hiszem válaszoltál is a kérdésre.

2013. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Már csak poénból megkérdezem:A legtöbb keresztény értelmezés szerint itt a Földön fog minden tisztaszívű feltámadni.Ha így van,akkor elvileg mondjuk a hegyek is megmaradnak.Mi lenne ha egy feltámadott fogná magát,elindulna hegyet mászni,de megcsúszna?Lezuhanna 80 métert és utána vígan indulna ismét fel?Vagy ezt hogy képzeljem el?(Tudom tudom,az emberi agy ehhez is hülye,ezért úgy se tudom...)
2013. nov. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A történelmi egyházak az én tudomásom szerint nem tanítanak ilyesmit, hogy a földre fogunk feltámadni.

Én sem hiszek benne, hogy a földre fogunk feltámadni.

Ha mégis így lesz, akkor nem erre a földre.


Ádám és Éva sem valószínű, hogy itt volt.

Lásd a következő idézetet:


Mózes első könyve - A teremtésről » 3. fejezet

"24 És kiűzé az embert, és oda helyezteté az Éden kertjének keleti oldala felől a Kerúbokat és a villogó pallos lángját, hogy őrizzék az élet fájának útját."


A kérdés inkább az, hogy miért kell meghalni az embernek, amiért vétkezett? És hogyan jött be a halál pontosan a világba. Akkor meg kapod a választ. De a vallás nem ezzel foglalkozik, hanem a leki tanítással.

2013. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen a mennyek országa:


Márk Evangyélioma 12. rész

19

Mester, Mózes azt írta nékünk, hogy ha valakinek fitestvére meghalt, és feleséget hagyott hátra, gyermekeket pedig nem hagyott, akkor az ő feleségét vegye el az ő fitestvére, és támasszon magot a fitestvérének.

20

Heten valának tehát fitestvérek. És az első feleséget vőn, de meghalván, magot nem hagya.

21

És a második elvevé az asszonyt, de meghala, és magot ő sem hagya: a harmadik is hasonlóképpen;

22

És mind a hét elvevé azt, és magot nem hagyának. Legutoljára meghalt az asszony is.

23

A feltámadáskor tehát, mikor feltámadnak, melyiköknek lesz a felesége? Mert mind a hétnek a felesége volt.

24

Jézus pedig felelvén, monda nékik: Avagy nem azért tévelyegtek-é, mert nem ismeritek az írásokat, sem az Istennek hatalmát?

25

Mert mikor a halálból feltámadnak, sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyekben.

26

A halottakról pedig, hogy feltámadnak, nem olvastátok-é a Mózes könyvében, a csipkebokornál, hogy mi módon szólott néki az Isten, mondván: Én vagyok Ábrahám Istene, és Izsák Istene, és Jákób Istene.

27

Az Isten nem holtaknak, hanem élőknek Istene. Ti tehát igen tévelyegtek.

2013. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
hajjj,......jó,legyen igazad.Már megint nem tudok semmit se mondani mert úgy értelmezed a versikéket ahogy akarod.Az én értelmezésemben a felhozott idézet teljesen jól értendő a Földre.
2013. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de erre nem lehet értelmes választ adni, csak tipelgetni, ami neked nem jó.

Nem hiszem, hogy azzal fogsz szórakozni, hogy egy láncfűrésszel feldarabolod magad és megeteted egy oroszlánnal a testrészeid. (közben pedig élsz).

Lehet minden úgy lesz, mint most. Csak Isten jelenlétét érezni fogjuk, ha baj esetén közbe fog lépni vagy feltámadni.


Nem a halál a lényeg, hanem az élet és az aki vagy.

Függetlenül, hogy igaz vagy sem a vallás. Te számítassz.

2013. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!