Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valaki nem kér Istenből,...

Ha valaki nem kér Istenből, azt miért kell mégjobban erőltetni?

Figyelt kérdés

Az erőszak nem megoldás, csak a szeretet, és megértés!

De nagyapám vinni akar a templomba, már nem is akarok hozzájuk menni, mert nincs olyan, hogy Én otthon maradok! Mert Istenhez muszáj menni, különben bajba kerülök!

És már mondtam, hogy nem hiszek Istenben, ezt meg se hallotta nagyapám, és azt mondta ne merjek ilyet mondani, mert az Úr egyetlen mindenható mindent hall, és megharagszik, és csak Jézus által üdvözölhetünk meg ilyen érthetetlen szövegeket nyom nekem!


A templomba is szörnyű a hangulat! Mindig fel kell állni, majd leülni, és megint felállni meg leülni és énekelgetnek, meg egyáltalán nem érdekes történeteket mesél a pap!


És nem érti meg a nagyapám, hogy NEM akarok Istenhez járni, nem létező dologhoz miért járjunk?

meg Jézust beengedni a szívembe!

Miért nem lehet ezt megérteni?



2013. dec. 8. 15:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
9es: most komolyan ezt mondod, hogy több időt szeretne vele tölteni? és ezt úgy csinálja, hogy közbe rá se tojik az unokájára csak figyeli egy vadidegen ember prédikálást? nem lenne jobb ha mondjuk otthon maradnának és beszélgetnének egy jót? miért akar ráerőltetni egy olyan dolgot, amit a másik nem úgy gondol.
2013. dec. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
10essel teljesen egyetértek. Amikor egyszerre énekel mindenki, meg térdepel, meg feláll, leül, stb... teljesen úgy érzem magam, mintha egy szekta tagja lennék.
2013. dec. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

"ellentétes a jóérzéssel"

Ha nem tévedek, a jóérzés egyenlő a szenvedélyekkel, amiket Isten nem néz jó szemmel.

Isten nem erőlteti, hogy Vele légy, de az út hozzá mindig szabad lesz.

Jézus Krisztus volt Isten fia, igen, de nem utálta, hanem általa közvetítette önmagát. Azért halt meg a kereszten, hogy a mi bűneinket eltakarítsa, és mi szabadok lehessünk.

2013. dec. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
# 13 tévedsz. Itt abban a jelentésben értettem, hogy az érzéssel, hogy mi jó, és mi nem. De biztosan tudod te is, csak próbálod elferdíteni, amit mondok. Nem meglepő, végül is a belemagyarázás és a félremagyarázás a vallás lényeges eleme.
2013. dec. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

13-mas vagyok.

Egyáltalán nem akarom elferdíteni a szavaidat, valószínűleg én értettem félre.

2013. dec. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!