Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez a szeretet Istene?

Ez a szeretet Istene?

Figyelt kérdés

Ésa. 45.7.

"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"

Ezek nem egy pszichopata gondolatai? Mert a tettekben nincs értelem és következetesség, az biztos. Megteremteni az élőlényeket, élni hagyni évmilliókon keresztül, hogy aztán kipusztuljanak a szibériai bazaltömlés miatt, vagy a 65 millió évvel ezelőtt becsapódott meteorit miatt. Vagy nem tudta, vagy nem akarta megállítani a pusztítást. Az egyik esetben nem Mindenható, a másikban gonosz. Az emberekkel is ugyanígy játszadozik, a Biblia szerint legalábbis. Azért teremt, hogy utána pusztítson? Felépít valamit, utána gyönyörérzete van a pusztulás láttán. Az embernek azért ad szabad akaratot, hogy élvezettel nézze, hogy választják a rossz utat. Isten nem egy perverz entitás???



2013. dec. 8. 19:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"A gonosz embert is Isten teremtette. De nem az van odaírva, hogy gonoszságot cselekszek. Hanem ő cselkeszi a gonoszak teremtését is. Nem gonoszat csinál, hanem a gonoszat is ő alkotja."


A végeredmény akkor is ugyanaz.

2013. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Gondolkozzunk logikusan. Nem gonoszság gonosz dolgokkal foglalkozni? Ha a házasságtörésre gondolni Jézus szerint felér magával a tettel, akkor ez mi? Csak úgy elsiklunk felette és magyarázkodunk? Ha felépítek egy házat, beterelek egy csomó embert aztán rájuk gyújtom, ez nem gonoszság? Ha valaki ennek a lehetőségét megteremti, az nem ugyanaz? Ilyen értelemben Vlad Tepes /Drakula/, a " karóbahúzó " sem volt gonosz, csak használt egy teremtett lehetőséget. Ráadásul, magát a gonoszságot megteremteni sokkal nagyobb bűn, mint a gonoszság fajtáit " használni ", hiszen Istenben a gonoszság minden válfaja megtalálható, hiszen a Biblia szerint

minden onnan ered. Nem inkább arról van szó, hogy a Biblia írói mindig túlzásokba esnek, ha megfélemlítésről van szó és mindig valami rettenetessel akarják e mögé a vallás mögé terelni az embereket. Mindenben szélsőségesek, de azt nem tudhatták, hogy a világ ismerete, a nyelvi elemzések, történettudomány, hermeneutika olyan szinten ízekre szedi a leírtakat, hogy a hiten kívül gyakorlatilag semmi nem marad biztos pontként.

2013. dec. 9. 18:33
 13/23 A kérdező kommentje:
Ráadásul, egy mindent tudó lénynek nem kellene felesleges köröket futnia a különböző próbákkal, meg a szabad akarattal. Elvileg tudja a jövőt, tehát azt is, ki hogyan fog dönteni a különböző élethelyzetekben. Ha pedig nem tudja, akkor nem mindentudó és nem érdemes az " isteni " jelzőre.
2013. dec. 9. 20:16
 14/23 anonim ***** válasza:

Kérdező:

1. A próbák nem azért vannak hogy Isten megtudja hogy valóban szeretik őt hanem hogy keményebbé tegye az emberek hitét.

2.A házasságtöréses dologhoz annyit mondanék, hogy gondolj csak bele: minden gyilkosság a haraggal kezdődik, olyan értelemben nincs különbség aközött hogy valakit gyűlölsz és aközött hogy valakit megölsz, hogy mindkettő rossz dolog, hiába mérlegelni hogy úgyis vannak nemkívánatos személyek mindenki életében, nem jó úgy élni hogy mikor meglátod az illetőt gyűlölet legyen a szívedben, így nem éri meg úgy mérlegelni a bűnöket hogy kis bűn és nagy bűn.

3.Isten Lucifert nem gonosznak teremtette, hanem gonosszá lett, mert irigyelte Isten hatalmát.

4. Érdekel téged ez a téma? Mert akkor belemehetünk, de ha nem tetszik neked ez az egész és hülyeségnek gondolod akkor nem kell vele foglalkoznod, de azt elhiheted hogy hívőként véleményem szerint Isten egyáltalán nem gonosz és ha megnézed az Újszövetséget Isten egyáltalán nem bánik gonoszan az emberekkel, ellenben az emberek gonoszak egymással!

2013. dec. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 openyoureye ***** válasza:

"Az embernek azért ad szabad akaratot, hogy élvezettel nézze, hogy választják a rossz utat. Isten nem egy perverz entitás???"



- Jaaa, nem is tudtam, hogy a kés gyártó cég a hibás amiért elvágom a kezem, vagy leszúrok valakit, mert hát ő csinálta, én csak használtam.

Remek logika mondhatom.


A dualitás megteremtése pedig igenis fontos lépés volt a világ megalkotásánál, mert akkor, hogy tanulnád meg, hogy mi a jó és mi nem ha nincs összehasonlítási alapod?

Tudom gondolkozni luxus, csak addig próbálkozik az ember míg bele nem tud kötni a másikba. De hogy azért gondolkodjon, hogy valami jót is tegyen, azt már neem. :)

2013. dec. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 openyoureye ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat, mert a kérdésből nyilvánvalóvá vált számomra, hogy itt nem a megértés hanem a kötekedés a cél, de a második oldalon ismét megpilantottam a kommentem felett a kérdező okoskodását:


"Ráadásul, egy mindent tudó lénynek nem kellene felesleges köröket futnia a különböző próbákkal, meg a szabad akarattal. Elvileg tudja a jövőt, tehát azt is, ki hogyan fog dönteni a különböző élethelyzetekben. Ha pedig nem tudja, akkor nem mindentudó és nem érdemes az " isteni " jelzőre."



- Hát igen, így érvel egy olyan akinek halvány lila gőze sincs arról, amit kérdez vagy mond.

Dióhéjban, hogy nem bután halj meg: Isten megteremtette az embert, mint szellemet és hús vér testtel ruházta fel, hogy ebben a fizikai világban tapasztaljon meg bizonyos dolgokat és tanuljon belőlük. Most nem fejtem ki részletesen mit, egyenlőre emészd meg ezt. Isten ismeri a jövőt úgy hogy bármely döntésed végkimenetelét ismeri, hisz abból logikusan levonható mi fog következni. DE, mivel szabad akaratot kaptál a döntés a te kezedben van és csak miután döntöttél lesz nyilvánvaló az ezt követő ok okozati hullám. Szóval ismeri is a jövőt meg nem is. Viszont ha nem is ismerné a jövőt és nem viselhetné az isten nevet(amit mellesleg az emberek adtak neki :) akkor is Ő a teremtő és te csak egy teremtmény :) Változtat ez valamin is? Nem. Köszönöm, ennyit akartam mondani.

2013. dec. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
isten ha létezik, akkor elég rossz isten. Megölte a saját fiát is, sőt, el is hagyta őt. Ráadásul nem törődik az emberekkel. Na ez a SZERETET istene.
2013. dec. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

""Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!""

...és nem vagyok személy, hanem törvény vagyok és zsarnok vagyok és vak akarat vagyok (mely mindent beteljesít).


Én teljesítek be mindent és nincs ki kezemből kimenekíthetne... lássátok be, csak én vagyok egyedül.


Mekkora bölcsesség van ebben a kegyetlen Ószövetségben,

a gyerekeitek meg fogják még tanulni!!!!!!


Ne legyen igazam (de félek, hogy igazam lesz).

2013. dec. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Választottam az, aki leginkább hasonló hozzám.
2013. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
17-es válaszoló, bevallom, nagyon meglepett a tudatlanságod.
2013. dec. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!