Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták! Hisztek e...

Kedves ateisták! Hisztek e valami halál utáni életben, létezésben?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan egyaztethetö össze s materialista gondolkodással?


Ha meg egyszerüen megszününk létezni, akkor ugy látjátok az embert, aki él valamennyit, 1 napot, 1 évet, 1O évet, 3O évet, 8O évet max, és a semmibe vesz mint egy utolsó füszál?

Akkor meg mi értelme az életnek?



2013. dec. 9. 14:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 A kérdező kommentje:

Kedves Grielean!


Most ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy békél meg valaki azzal a tudattal, hogy egy ember átlagosan csak 170-180 centi magas, nem pedig 5 méteres?


Igen, ebbe addig mindenki bele lenne nyugodva, amig mindenki ebbe a kategoriába tartozna.

De mit szolnál hozzá, ha néhány embernek meg lenne az a képessége, hogy ha akar, 1 mm magas, ha akar 175 cm ha akar 3O m magas?

Nem zavarna hogy te mindig 175 cm magas vagy?

Ha tehetnél azért, hogy te is mindig olyan magas légy, amilyen akarsz lenni, nem tennél érte?


Én tudom, hogy van célja az életnek, és azt is tudom, hogy ha teszek érte, akkor örök életem is lesz.


Ez a külömbség közöttem és közötted Te is, én is "175 cm magasak" vagyunk, csak én tudom hogy ha teszek valamit, akkor "utána mindig eldöntök a magasságomrol" te ugy tudod, hogy nem változtathatsz rajta, ezért nem is teszel semmit érte, és persze, hogy akkor neked nem is fog változni semmi az életedben!

2013. dec. 9. 19:52
 22/76 Grielean ***** válasza:
100%

"Igen, ebbe addig mindenki bele lenne nyugodva, amig mindenki ebbe a kategoriába tartozna. "

Na de ez nem feltételes mód, mindenki ebbe a kategóriába tartozik! Egyesek hiszik, hogy magasabbak lehetnek majd valamikor, ha úgy élnek, ahogy, de példát erre sosem láttunk! Így ez csak hit, és nem tudás.

2013. dec. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


"nekem az az érzésem, hogy az akik most vagyunk abból csak a semmi marad a halál után. és nincs értelme az életnek."


Mit tenne egy benszülött egy távcsöves puskával ha találna egyet az erdöben, és lenne mellette használati utasitás, és 5.OOO db. golyó?


Mivel nem kérdez tanácsot a fehér embertöl, kiprobálja, hogy mire jo.

Meg lehet törni vele a kókuszdiót, kipróbálja, de nem úszik a vizen, lehet botnak használni, mondjuk, egy kicsit nehéz, lehet disznek, különlegességnek használni a kunyhoban, esetleg eladni három levadászott majomért. Tüzbe téve pedig robbanhat és sérülést okozhat. Esetleg véletlenül lelö valakit, és akkor elkergetik a falubol.


Kb. ezt teszik az ateisták is az életükkel. Nem tudják, mi a célja, ezért azt mondják, hogy nincs is célja. Probálgatják, hogy mire jo, és felhasználják erre-arra, de sok hasznuk nincs benne.Max. 8O év mulval meghalnak, és ennyi volt, egy rövid élet, amely célkereséssel telt.


Ha ez a bennszülött megkérdezne egy fehér embert, hogy a használati utasitás alapján tanitsa meg neki, hogy mi a célja a puskának, hogyan kell használni, minnyivel jobban fel tudná használni! Minden vadászat csak 5 percig tartana, és mindennapra meglenne könnyen a friss hus! De ehejett ö odaadja 3 elejtett majomért!


Ugyanigy van az élettel is!

Ha tudod a célját, akkor örök életre van kilátásod!

És többen is kifejezték, hogy nem lenne rossz ha ugy lenne!

A lényeg, hogy ugy lesz, és akkor nagyon jo lesz!


De ha a bennszülött azt mondja, hogy a puska a semmiböl lett, és nincs célja, és hogy éppen emiatt a fehér ember sem tudja a célját és nem is tud emiatt megtanitani rá, akkor nem ér semmit a puskával, netán bajt csinál magának.


De ha elfogadja, hogy a fehér ember többet tud, és ö kellett csinálja a puskát és tanácsot is kér akkor jol fel tudja használni!

Az is lehet, hogy a fehér ember hagyta ott ajándékba a fegyvert, és várja, hogy mikor kér tanácsot a bennszülött!


Ugyanigy van Istennel is! Megajándékozott egy gyönyörü világegyetemmel, és élettel! És várja, hogy tanácsot kérjünk, hogy meg tudjuk a célját!

De az ateisták azt mondják, hogy nincs semmi célja az egésznek, véletlenül lett, és nincs kitöl tanácsot kérdezni. És pont emiatt nem is ér semmit az életük.

2013. dec. 9. 20:21
 24/76 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!


"Nem hiszek semmiben.

Rossz tudni, hogy ha vége, akkor soha többet nem leszek... Belegondolni ebbe számomra rémületes, hogy soha, soha többet nem fogok tudni magamról...

Tudom hogy miután vége, ez a tudat nem fog zavarni, mert a tudat végével megszűnik minden.

Belegondolni mégis rémületes."


Látom azért te gondolkozol is!


És nem gondoltál e valamikor arra, hogy ha ilyen rövid, semmi az élet, akkor arra áldozni, hogy megtalálni az örök élet lehetöségét?

Mondjuk, ahhoz hinned kell hogy meg lehet találni.

De én biztos vagyok benne, hogy meg lehet találni!

De ha valaki nem hiszi, biztos nem is találja meg soha!

2013. dec. 9. 20:30
 25/76 anonim ***** válasza:
100%
Na jó. Legyen célja az életünknek, tegyünk meg mindent az örök életért. Mégis mit? Miben kell hinni? Ki mondja meg? A Biblia? Miért higgyek neki, mert szép történeteket ír? És még hány vallás van mellette, mások mást mondanak. Mindnek nem lehet igaza egyszerre. Egyszóval, ki tudja a tutit?
2013. dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 A kérdező kommentje:

9-estöl idézet:


"Valóban nem lenne rossz tovább élni valamilyen módon, találkozni eltávozott szeretteinkkel, de sajnos ez nem lehetséges."


Valjuk be, hogy mindannyian szeretnénk tovább élni, találkozni elhunyt szeretteinkel!


De ez olyan, mint a kincskeresés.

Két barát hallanak arrol hogy egy bizonyos szigeten van egy oriási kincs.

Egyik azt mondja, hogy nem lehet ott semmi, és persze hogy nem is fog oda elutazni és nem fogja keresni éveken keresztül, mert egyszerüen nem hisz benne. És persze, hogy emiatt nem is lesz sosem az övé a kincs.


De a másik azt mondja, hogy "mi van ha létezik, és megtalálom?"

És elmegy keresi mindennap 5 éven keresztül, és megtalálja.

Miért lett az övé a kincs?

Mert hitte hogy létezik, és tett is azért, hogy megkapja.

A másik pedig mivel nem hitte hogy létezik ezért sosem volt egy szemernyi esélye sem, hogy megkapja!

2013. dec. 9. 20:37
 27/76 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nincs semmiféle létezés halálom után. Meghalok, aztán semmivé válik a tudatom, ennyi. Az élet értelme, meg nem nagyon tud érdekelni. Ha van is, senki se tudja biztosan. + egész jól elboldogultunk eddig is nélküle. És ha majd megtudom? Ugyan mi változna?


"Ugyanigy van Istennel is! Megajándékozott egy gyönyörü világegyetemmel, és élettel! És várja, hogy tanácsot kérjünk, hogy meg tudjuk a célját!

De az ateisták azt mondják, hogy nincs semmi célja az egésznek, véletlenül lett, és nincs kitöl tanácsot kérdezni. És pont emiatt nem is ér semmit az életük."


1. Köszönöm, hogy a szemedben az életem = a nullával.

2. Jah, és hogy kijavítsalak. A te célod az, amit a vallásod előírt neked. És ez is csak ezért van így, mert Európában, nem pedig Egyiptomban születtél -.-.

3. Ne zavarjon, hogy legalább a mi felfogásunk megalapozottabb, mint a tiéd.

4. Meglátszik az arrogancia az írásodban, ahogy az ateistákat a bennszülöttekkel példázod stb. stb.

5. + Miért kell b*szogatni a jó népet a hiteddel, csak azért mert ők (mi,,,ateisták) inkább biztosra akarnak menni, mint hamisan hinni és életünk egy tekintélyes részét elpazarolni?

2013. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 titak ***** válasza:
31%

Kedves kérdező, kérdésedre a Biblia is megadja a választ:


Prédikátorok.3.19-22

-Az emberek fiainak vége hasonló az oktalan állatnak végéhez, és egyenlő végök van azoknak; amint meghal egyik, úgy meghal a másik is, és ugyanazon egy lélek van mindenikben; és az embernek nagyobb méltósága nincs az oktalan állatoknál, mert minden hiábavalóság.

-Mindenik ugyanazon egy helyre megy; mindenik a porból való, és mindenik porrá lesz.

-Vajjon kicsoda vette eszébe az ember lelkét, hogy felmegy-é; és az oktalan állat lelkét, hogy a föld alá megy-é?

-Azért úgy láttam, hogy semmi sincs jobb, mint hogy az ember örvendezzen az ő dolgaiban, mivelhogy ez az ő része e világban: mert ki hozhatja őt vissza, hogy lássa, mi lesz ő utána?

2013. dec. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
89%
+ Csak azért, mert neked ellenséged a halál és az idő, az még nem jelenti azt, hogy nekünk is. Minden csak felfogás kérdése, sőt, van olyan vallás, ahol kifejezetten a halál a megváltás és a jó, és a konkrét jutalom stb. stb.
2013. dec. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 A kérdező kommentje:

Kedves Hakapeszim!


Ahogy az elözö kommentemben kifelyeztem, az a leglényegesebb, hogy hidd el, hogy van célja, és akkor mersz lépni, akkor elkezdel keresgélni, mersz oriási eröfeszitést tenni azért, amiben hiszel.

Ha valaki azt mondaná, hogy ezen az 1 négyzetkilóméteres helyen 2O cm mélyen el van ásva egy láda tele arannyal, csak akkor állok neki felásni az egészet, ha hiszem hogy létezik.

De ha nem hiszem, hogy létezik kincs, akkor biztos nem lesz sosem az enyém!


Szoval tegyük fel, hogy hiszed, hogy létezik apszolut igazság.

Te mit lennél képes tenni érte?

2013. dec. 9. 20:48
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!