Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták! Hisztek e...

Kedves ateisták! Hisztek e valami halál utáni életben, létezésben?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan egyaztethetö össze s materialista gondolkodással?


Ha meg egyszerüen megszününk létezni, akkor ugy látjátok az embert, aki él valamennyit, 1 napot, 1 évet, 1O évet, 3O évet, 8O évet max, és a semmibe vesz mint egy utolsó füszál?

Akkor meg mi értelme az életnek?



2013. dec. 9. 14:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:

#65 nem feltétlenül. sok minden fontosabb lehet.

Nem tudom, hol olvastam, de egy híres ember mondta, hogy akkor vagy boldog, ha találsz valamit, ami fontosabb saját magadnál, és annak szenteled az életed.

Számodra ez a fontos az Isten akarata, ezt viszonylag könnyű is követni, mert le vannak írva egyszerű szabályok, amivel ennek élhetsz a mindennapjaidban is. Másnak a közössége a fontos, vagy a nemzet, vagy a családja, esetleg egy eszme, bizonyos elvek. Nekem az igazságosság és az emberiség előrehaladása lenne a végső eszme, csak ehhez nem tudom, hogyan lehetne személyesen hozzájárulnom, mert nincs egy könyv, amit hitelesnek találnék, és egymással ellentétes hatások érnek, úgyhogy nehéz, de azért próbálkozom. A vallás leegyszerűsíti a dolgokat, leszűkíti a szempontokat, így nem kell egy kérdést több oldalról megvizsgálni, elég, ha ott úgy van a Bibliában, és ha az a megoldás más szempontokból rossz is lehet, azt nem kell vizsgálnod, te akkor is úgy érezheted, hogy jót teszel.

2013. dec. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
100%

69-es:


A legtöbb bűnt és gyilkosságot mind a vallások nevében követik el. A középkorban például számtalan ártatlan embert égettek halálra, mert a vallásos emberek boszorkánynak kiáltották ki őket. Inkább figyelned kellett volna töriórán, nem pedig aludni, akkor talán most okosabb lennél.

2013. dec. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:

Szóval a vallás nevében tettek rossz dolgokat az emberek? Nahát, erről még nem is hallottam, minden nap tanul valami újat az ember...

1, Leírtam, hogy amit állítok, az le van sarkítva. Azért van lesarkítva, hogy pontosan rámutasson a másik oldal érvelésének szűk látókörűségére: nem olyan egyértelmű az, hogy a vallások az emberek irányításáért vannak, nem olyan egyértelmű az, hogy az elmúlástól való félelem hozza létre a vallást. Miként nem olyan egyértelmű az sem, hogy azért ateisták az emberek, hogy bűnt tehessenek. Mindkét megközelítés ellenséges a másikkal szemben.

Ha azt állítod, hogy a Biblia mesekönyv, illetve, hogy a vallásosok agymosottak, akkor még igazán vallásos emberrel nem találkoztál életedben. Jézus azt mondja: szeresd az ellenségedet is! Te erre azt mondod, 1, ezt más is mondta 2, ha szereti az ellenségét, abnormálisan viselkedik. Hülyének nézed azt, aki vállalja, hogy szembe megy az alapvető emberi ösztöneivel logikus magyarázat nélkül. Pedig ez egy nagyon szép dolog...

2013. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:

"Ha meg egyszerüen megszününk létezni, akkor ugy látjátok az embert, aki él valamennyit, 1 napot, 1 évet, 1O évet, 3O évet, 8O évet max, és a semmibe vesz mint egy utolsó füszál?"


Igen.



"Akkor meg mi értelme az életnek?"


Elszomorító a felfogásom, tudom, de hülyét kapok attól, hogy állandóan keressük az élet értelmét, mintha lenne neki. Senki nem mondta, hogy van, senki nem ígérte, hogy lesz.

2014. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:

"Az ateisták hogy tudják elfogadni, hogy egyszer majd nem lesznek soha többé? Hogyan tudnak megbékélni azzal, hogy ugyanúgy sohasem lesznek, ahogy sohasem voltak?

A fejükre esik egy cserép, vagy frontálisan ütköznek s egyik pillanatról a másikra vége mindennek: nincs semmi lélek, szellem vagy ilyesmi, ami tovább élne. Vége mindennek mindenkorra. Ezzel hogy lehet együtt élni?

"


Előző vagyok. Nagyon nehezen, és igazad van, de ettől nem hihetek valamiben, mert ha csak ezért hinnék istenben, akkor tudom, hogy csak azért hiszem el, hogy megnyugodjak.


Mark Twain szerint:

"Nem félek a haláltól, mert már kipróbáltam, mielőtt megszülettem."

2014. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
Én a tudományban hiszek: A testünk halálának nem szükségszerű velejárója a DNS-ben tárolt információk, tehát emlékek halála. Ha a DNS-ben tárolt emlékek átkerülnek egy élő emberbe, akkor... Sejtemlékezet az egyik példa, amikor egy donor emlékei átkerülnek a megmentett betegbe. De transzmigráció is van. Ezt a témát nem csak ezoterikusan lehet kezelni, hanem tudományosan is vizsgálják a mai napig is például az USA-ban.
2014. márc. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!