Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták! Hisztek e...

Kedves ateisták! Hisztek e valami halál utáni életben, létezésben?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan egyaztethetö össze s materialista gondolkodással?


Ha meg egyszerüen megszününk létezni, akkor ugy látjátok az embert, aki él valamennyit, 1 napot, 1 évet, 1O évet, 3O évet, 8O évet max, és a semmibe vesz mint egy utolsó füszál?

Akkor meg mi értelme az életnek?



2013. dec. 9. 14:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
25%

"Aki mindennap megcsinálja az ugróiskolát az a mennybe megy, aki nem az a pokolba." forrás: Isten.


A lehetőség adott. Mindenki maga dönt.

2013. dec. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 openyoureye ***** válasza:
16%

Véleményem szerint el kellene már vetni végre ezt a materialista gondolkodásmódot, hogy azt hiszem el csak amit látok, szagolok érzek, stb. Bármely érzékszerved becsapható, ne támaszkodjatok már ennyire szélsőségesen azokra. Ha valóban csak azt hiszed el amit látsz, akkor nagyot fogsz most csalódni: nincsenek varázslók, csak illúzionisták, bűvészek akik kihasználják azt aminek te feltétel nélkül mindent elhiszel. Talán okosabb lennne néha nézni is(a dolgok mögé) nem csak látni!



3-nak:


"Az életnek miért kéne, hogy értelme legyen?"


- Nekem aztán tök mindegy, hogy az életed egy értelmetlen üres céltalan semmi, ami nem tart sehová. Ha neked ez örömet okoz és még büszke ateistának is vallod magad, szíved joga.


"Az ember nem több, mint az evolúció végterméke"


- Ebben egyetértünk, hisz butaság lenne azt feltételezni mint sok hívő, hogy Isten egyszerűen csak gondolt egyet és lett az ember, majd lerakta őket ide a Földre, hogy éljenek bizonyos szabályok szerint.

Ez olyan mintha egy gyereket betennél egy szobába, elmondanád neki mit ne tegyen és magára hagynád, majd egy óra múlva ha valami olyat tett ami neked nem tetszik élete végéig kínzod és vered. Nem csoda, hogy sokan idegenkednek a hittől. Ezzel a képpel én sem tudnék azonosulni és inkább tekintem beteg embernek azt aki ebben hisz, mint aki nem hisz semmiben. Részemről inkább nem hinnék semmiben(bár nem így van) minthogy egy újabb holokausztot vetítve az emberek elé próbáljam rávenni őket, hogy azt csinálják ami nekem tetszik.

Szóval visszatérve a kijelentésre, az evolúció szükségszerű volt az ember kialakulását illetően, de ez még nem zárhatja ki azt, hogy mint eddig is, ez egy óriási fejlődési folyamat része és ne létezhetne Isten és az odaát.



"A legracionálisabb és legvalószínűbb az, hogy semmiféle létezés nincs a halál után."


- Ha csak bizonyos kritériumok szerint vizsgáljuk a dolgot, természetesen ez vonható le belőle. Viszont véleményem szerint nem volt kellően elegendő vizsgálat a halálból visszahozottak élényeiről, a regressziós hipnónis eredményeiről, vagy akár a meditáció alatt átélt élményekről. A kijelentésed csakis addig mutatkozik igaznak, míg bizonyos szemszögből vizsgáljuk a dolgot. Viszont egy ténynek mindenféle szempontból igaznak kellene bizonyulnia. Ennek a kritériumnak pedig szerintem korántsem tett eleget. Szerintem nagyképűség egy laptopot vagy autót csak ránézésre megvenni anélkül, hogy bármit is kérdeznénk róla. Márpedig itt ez történt.


"Hiába hiszel benne hogy lelked tovább fog élni, ez a hited még nem fogja valóssá tenni ezt a gondolatot."


- Ez igaz, de attól, hogy te azt hiszed, hogy a halál után nincs semmi, még nem teszi a véleményedet iagazabbá a miénkkel szemben. Ugyanis bizonyítani te sem tudod csak azt hiszed, hogy nincs odaát semmi. Igaz milyen jól ki van ez találva? Nem véletlen, hisz ha bármelyik oldal is 100%-osan be tudná bizonyítani az igazát, borulna minden és oda a szabad akarat/választás esélye és az, hogy szabadon élhess megkötöttségek nélkül. Bármelyik is igazolódna be, mindenképp rengeteg embet sokkolna és sokan fel sem tudnák dolgozni. Ezt pedig senki sem szeretné(vagyis nagyon remélem, hogy nem).



8-nak:


"Gondolj bele, meddig emlékszel vissza? Nekem 3 éves koromból vannak élénk emlékeim, vannak olyanok, amelyekről a szüleimtől tudom, hogy 2 körül voltam akkor, s egy - egy nagyon homályos - inkább érzés, mint emlék - még korábbról. És azelőtt mi volt? Semmi. "


Az utolsó kijelentésed kissé logikátlan. Azért mert nem emlékeszel valamire akkor már az meg sem történt, vagy nem is volt soha? Ezen logikát követve te egy lavány kis gőzfelhőként kezdted az életed a semmiből, ami egyre élénkebb lett és testet öltve egyre jobban materializálódott egészen a mai napig, mikor is a legvalóságteljesebb vagy. Te az emlékeiddel azonosítod a világ létezését? Szerintem a te születésed előtt is voltak más emberek, nem pedig semmi volt ahogy te állítod. Viszont ha csak magadra értetted, akkor is hibás az elgondolás, mert ha szerinted csak az létezett amire emlékszel meg fogsz lepődni, ha megkéred édesanyás, hogy meséljen a gyermekkorodról. Hidd el tud olyat mondani amire nem emlékszel. Vagy ha hipnotizálnak tökéletesen részleggazadag élményekről tudsz beszámolni arról ami neked alapban elő sem jönne.


12-nek:


"Számomra a megszűnni elfogadhatóbb mint az örök kín és szenvedés a pokolban"


Milyen igaz. egyetértünk! :)



15-nek:


"Nem tudom, melyik nagy mondta, talán Mark Twain, hogy születése előtt évmilliókig halott volt, és ez semmilyen problémát nem okozott neki. Gondolom ennyire lesz probléma megszűnni létezni.

Ateista"


Érdekes mondat egy olyantól aki nagy koponyának tartotta magát. Tehát lássuk mit is állít:


Évmilliókig létezett egy másik tudatállapotban ahova később vissza is fog térni, csak előbb beugik 70-80 évre a földre élni, szenvedni, boldognak lenni, hogy ismét a tudatlanság állapotában lehessen. Milyen logikus, nemde? Akkor nem értem minek született meg egyáltalán, ha számára nem okozott gondot a létlenség? Talán megunta és egy kis kihívásra vágyott? Ugyan.



16-nak:


"De könnyen kimondod ezt a szót - tény.."


Csak annyira, mint azt állítani, hogy Isten nem létezik és ez tény... :)


17-nek:


""Azok a milliárdók, akik valamiben hisznek"

Többmilliárd légy szereti az ürüléket, akkor most a szar ettől finom? "


:) Kevered a szezont a fazonnal. A kérdező emberekről, hívőkről beszélt nem legyekről. Ha majd több milliárd ember mosolyogva majszolja a kulát akkor el lehet gondolkodni rajta, hogy finom e...



"Az hogy sokan hisznek valami baromságban, attól az még baromság marad"


- Ebben teljesen igazad van. Már csak azt kell eldönteni az istenhit vagy az ateizmus a baromság :)



22-nek:


"Na de ez nem feltételes mód, mindenki ebbe a kategóriába tartozik! Egyesek hiszik, hogy magasabbak lehetnek majd valamikor, ha úgy élnek, ahogy, de példát erre sosem láttunk! Így ez csak hit, és nem tudás"


- Igazad van, a példa nem a legjobb. Itt egy másik, az élet. Ahhoz hogy elérj valamit az életben, tanulni, erőlködni, szenvedni, kitartani, és keményen dolgozni kell. Nos, ha te csak ülsz otthon mint egy szabadúszó(ateista), hogy majd lesz valami, akkor nem sok esélyed lesz egy igazán tartalmas szép élethez. (Azért bátorkodtam a szabadúszót rátok alkalmazni, mert szerintetek nem igazán van, vagy nem is kell, hogy az életnek értelme legyen) Szóval, Isten egy nagyon jól kereső állást igér ahol nincs stressz, de ehhez tenned kell valamit. Mégpedig egy bizonyos iskolát kijárni, hogy megtanuld és elsajátítsd a majdni munkád alapjait. Természetesen a választás a te kezedben van és mehetsz másik iskolákba is tanulni, de akkor az esélyeid jócskán csökkenek, hogy megkapj egy ilyen állást. Vége.


Mondjuk az előző példa is érthető volt és aki nem értetlenkedik az felfogta a mondanivalóját.



25-nek:


- Ki tudja a tutit? Az aki keresi, mert aki keres talál. Aki még csak meg sem mozdul, várhatja, hogy a sültgalamb a szájába repüljön. Szóval bármelyik vallást meg lehet vizsgálni de nem úgy, hogy mik azok amik hülyeségek bennük. Nem. Össze kell vetni az összes vallást és ami mindegyikben benne van, az valószínűleg igaz. Az eltérések csak az adott népcsoport szerinti alakítgatás a saját szájíze szerint. Szerintem.... Na mondjuk én így kezdenék neki...



31-nek:


"Csakhogy nem találsz semmit, legfeljebb meglottyad az eszed és mindenféle őrültséget képzelsz. "


- Te már csak tudod, mert az ateistáknak csakis az 5 érzékszervvel felfogható világ lézetik. Gondolom egy bűvésztrükknél is elcsodálkozol, hogy varááázslaat. :)


"Nem létező dolgok töltik meg a fejed és ostobaságokra pocsékolod az amúgy is kevés idődet."


- Mondja ezt egy céltalanul bolyongó ember aki szerint az életének nincs és nem is kell értelem/cél :)


"Azt hiszed, nyersz valamit, pedig semmiben sem különbözik a sorsod a többi emberétől. "


- Már ne haragudj, de ezek a mondatok nagyon is egy elkeseredett emberre vallanak, valami baj van? Segítség kell? Úgy vagy vele, hogy ha neked szar legyen másnak is az.


A többi köpködésre már nem is válaszolok. Egy megsavanyodott ember vagy aki senkit sem szeret és talán senki sem szeret. Íme az ateizmus példaképe mivé válhat az ember vallás és hit nélkül. Na köszönöm szépen, de inkább kihagyom.



34-nek:


"Ahhoz képest ti is elítélitek a többi vallást, pedig nem hiszem, hogy ott volt részetek megtapasztalásban, de csak mert esélyt se adtatok nekik.... Szóval, csak akkor beszélj, ha a fagyi sehogy se tud visszanyalni."


- Én egyetlen vallást sem nézek le. Teljesen hidegen hagy ki miben hisz, szóval nyugodtan mondhatok kritikát az ateistákról.


35-nek:


- Igazad van, a dogmatikus dolgok semmire sem jók. Az arany közép utat kellene keresni de sokan nagyon is szélsőséges nézeteket vallanak, sajnos.

2013. dec. 10. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 titak ***** válasza:
100%

kedves k zarándok


"Nem olvastad tovább, ..." - Olvastam!


A Bibliát vagy részekre szedjük, kiforgatjuk és idézünk belőle (mint az egyház), vagy egybe olvassuk az egészet. Az első esetben néhol még kap valami választ az ember, míg a másodikban nem több mint Komjáthy István "Mondák könyve", vagy Robert Gravesz "A Görög mítoszok" című könyve.


Kedves kérdező,

Ha csak a test halandó és a lélek halhatatlan akkor a lélek nem lehet élő, mivel minden ami élő az előbb-utóbb meghal. Ezek szerint a halhatatlanság feltétele az élet utáni lét. Ezért élet csak a halál előtt lehet, lét pedig csak olyan létben ahol van élet. Ahol nincs lét ott nem lehet létezés sem mivel nincs élet.

Ha elfogadjuk a lélek test halála utáni örök életét, akkor az valami olyan lehet mint fing a befőttesüvegben. Se színe, se szaga csak a nagy semmi. Ezt akarod?

Számomra sokkal hihetőbb a reinkarnáció, mint az örök élet.


Istennél mindennek ára van, még az örök életnek is:

Mt 19.29

Aki nevemért elhagyja otthonát, testvéreit, nővéreit, apját, anyját, feleségét, gyermekeit vagy a földjét ..... az örök élet lesz az öröksége

2013. dec. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:

"Az utolsó kijelentésed kissé logikátlan. Azért mert nem emlékeszel valamire akkor már az meg sem történt, vagy nem is volt soha? Ezen logikát követve te egy lavány kis gőzfelhőként kezdted az életed a semmiből, ami egyre élénkebb lett és testet öltve egyre jobban materializálódott egészen a mai napig, mikor is a legvalóságteljesebb vagy. Te az emlékeiddel azonosítod a világ létezését? Szerintem a te születésed előtt is voltak más emberek, nem pedig semmi volt ahogy te állítod. Viszont ha csak magadra értetted, akkor is hibás az elgondolás, mert ha szerinted csak az létezett amire emlékszel meg fogsz lepődni, ha megkéred édesanyás, hogy meséljen a gyermekkorodról. Hidd el tud olyat mondani amire nem emlékszel. Vagy ha hipnotizálnak tökéletesen részleggazadag élményekről tudsz beszámolni arról ami neked alapban elő sem jönne".


Igen, tudom hogy éltek emberek a korai gyerekkoromban meg még azelőtt is. És még fognak azután is, hogy meghalok. Csakhogy ezeket én nem láttam és nem fogom látni. Már nem leszek, számomra nincs. Persze ma még aggódhatok a szeretteimért akik akkor is élni fognak, mikor én már nem. De ha már nem leszek nem lesz rájuk befolyásom. Az amit most gondolok, képzelek nem lesz a valóság része.

És épp azért mert szeretem az életet, nem vigasztal, hogy esetleg - mert bizonyíték nincs semmi ilyenre -majd lélekként valahol lebeghetek, angyalkaként a felhők szélén hárfázhatok, vagy akár egy másik testben újjászületek. Brrr. még csaj lennék egy másik életben, vagy még rosszabb...Akármi lesz az már nem én leszek, akárhogy lesz, ennek a jelenlegi életemnek vége lesz és bármi is következik azt veszteségnek élem majd meg. Szép dolog a hit, de ha valami nincs - és majd egyszer mindannyiunk számára kiderül mi "van" - akkor nincs bármennyire is meggyőzi erről magát a hívő.

2013. dec. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 Grielean ***** válasza:
100%

Kedves openyoureye!

"Igazad van, a példa nem a legjobb. Itt egy másik, az élet. Ahhoz hogy elérj valamit az életben, tanulni, erőlködni, szenvedni, kitartani, és keményen dolgozni kell. Nos, ha te csak ülsz otthon mint egy szabadúszó(ateista), hogy majd lesz valami, akkor nem sok esélyed lesz egy igazán tartalmas szép élethez. (Azért bátorkodtam a szabadúszót rátok alkalmazni, mert szerintetek nem igazán van, vagy nem is kell, hogy az életnek értelme legyen) Szóval, Isten egy nagyon jól kereső állást igér ahol nincs stressz, de ehhez tenned kell valamit. Mégpedig egy bizonyos iskolát kijárni, hogy megtanuld és elsajátítsd a majdni munkád alapjait. Természetesen a választás a te kezedben van és mehetsz másik iskolákba is tanulni, de akkor az esélyeid jócskán csökkenek, hogy megkapj egy ilyen állást. Vége."

Ezzel is ugyanaz a baj, hogy semmi sem bizonyítja, hogy az állás valóban létezik. Talán igen, talán nem. És te is csak az első lehetőségből indulsz ki a hozzászólásodban.

De mi van, ha a másik oldal az igaz? Vagyis nincs ilyen álláslehetőség. Akkor vajon ki jár jobban? Aki boldogan éli az életét itt, a Földön, vagy aki elpazarolja azt abban a hitben, hogy majd megkaphat egy állást, ami sosem létezett?

Egy ateista előtt is rengeteg csodás munkalehetőség van. Miért kéne ezeket eldobni olyasvalami kereséséért, aminek semmi sem igazolja a valódiságát?

2013. dec. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy amikor arról beszélsz, hogy az érzékek csalókák, az meg sem fordul a fejedben, hogy az általad megélt istenélmények is csak víziók, hallucinációk, vagy képzelgések lehetnek.

Ilyenkor nyal vissza az a bizonyos fagyi.

Az ateisták nem mondják azt, hogy Isten nemléte tény, csak egyszerűen nem foglalkoznak vele, mivel a saját szemükön kívül semmiféle műszer, mérőeszköz, detektor, radar, stb. nem mutatja ki a létét.


Ténynek azt lehet nevezni, ami bizonyított.

2013. dec. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 A kérdező kommentje:

Kedves 31-es!

A te életednek aztán nagy értelme van Isten nélkül!


Felnösz, szerzel egy házat, elmész mindennap dolgozni, keresel egy párt magadnak, párosodsz, lesz gyereked, megöregedsz, megdöglessz, és valoszinüleg nem a hollok esznek meg, hanem elkaparnak. Persze ez akkor lesz igy, ha három évesen nem rohansz ki a kocsi elé, vagy nem végzed valami más modon idejében.

Pont mint egy kutya, vagy mint egy mókus! A mókus is ugyanazt csinálja! Szerez egy odut, egy párt, párosodig, gyüjtöget, aztán megdöglik! Ha falun élsz, akkor ilyen mókus vagy. Ha városon élsz akkor egy mókuskerékben futó mókus vagy!

Az embert ezek a dolgok külömböztetik meg az állatoktol, a müvéeszet szeretete és az istenfélelem. Ha kihaltak belöled ezek, ha az ateisták mérgezö tanitása kiölte belöled, akkor már az elég nagy baj! Akkor egy ösztöneire hallgato oktalan állattá váltál egy nagy teljesitményü aggyal a nyakadon!

Nekem van egy magasabb rendü célom, és el is érem, mert igyekszek elérni!

De te biztosan sosem fogod elérni, mert nem is keresed, nem teszel semmi eröfeszitést érte!

2013. dec. 10. 14:03
 48/76 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy kicsit felfuvalkodott kérdező? Más embereket, akik nem úgy gondolkodnak mint te állatoknak tartasz, és azt gondolod, hogy baj van velük. (mellesleg ha nem ilyen lenéző módon használnád az állat címként akkor nem is tűnne olyan rossz dolognak, ha az ember is állat.)
2013. dec. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 Grielean ***** válasza:
100%

Azért a 31. válaszoló sem épp virágnyelven fejezte ki magát...

Viszont az tényleg önmagadra nézve gáz, kérdező, hogy az ő kommentjére reagálva konkrétan ösztönlénnyé degradálsz mindenkit, aki nem úgy gondolkozik, mint te.

Holott ha belegondolsz, olyan emberekkel szemben, akik racionálisan gondolkodva azt mondják, hogy nem valószínű, hogy van Isten, és nem foglalkoznak vele, épp te vagy az ösztönlény. Noha ez nem állati ösztön, hanem emberi, de te vagy az, aki csupán hitbéli meggyőződésére alapozva ösztönösen keres valamit, amit nem is ismer, csak másoktól hallott róla, és ami vagy létezik, vagy nem. Itt te vagy az ösztöneire hallgató oktalan állat, egy nagy teljesítményű aggyal a nyakadon, amit nem használsz ki. Hisz minden kérdésre ott a Biblia...

A magasabb rendű célról meg annyit, hogy ki vagy te, hogy meghatározd, mi magasabbrendű és mihez képest? Szerintem sokkal magasabbrendű egy ateista, aki önzetlenségből segít másokon, mint egy vallásos, aki azért teszi ezt, mert egy könyvben azt olvasta, hogy így kell tennie...

2013. dec. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 A kérdező kommentje:

Kedves 43-as!

"ha a csak a test halandó, és a lélek halhatatlan..."


Ha igy lenne, igazad lenne!


Csakhogy:


(Ezékiel 18:4) . . .. Amely lélek vétkezik, az hal meg.



(1Mózes 2:16, 17) . . .: „A kert minden fájáról ehetsz megelégedésig. 17 De ami a jó és rossz tudásának a fáját illeti, arról ne egyél, mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony meghalsz.”


Itt Isten Ádámnak nem azt mondta, hogy "meghalsz, és a lelked a mennybe kerül, esetleg a pokolba, és ott örökké fogsz tovább élni" hanem egyszerüen "meghalsz" vagyis "megszünsz létezni" ami önmagában az örök élethet mérve elég jo kis büntetés!

És mi lett volna Ádámmal, ha nem eszik a fárol?

Akkor örök élete lett volna, nem?

És ezzel fogja megjutalmazni, amikor eljön az ideje, azokat, akik engedelmeskedtek, és engedelmeskednek neki!

2013. dec. 10. 14:30
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!