Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ószövetség vs. Újszövetség?...

Ószövetség vs. Újszövetség? Vallásos Barátaink! Ti melyik szemléletet, " törvényeket " tudnátok a mindennapokban betartani?

Figyelt kérdés
Mindenki csak beszél a Biblia rendelkezéseiről, ahogy akkor elképzelték, hogy azok majd hozzájárulnak a társadalmi együttéléshez. De vajon miknek van értelme, mi akadályozza a szellemi-lelki fejlődést, az egyéniség kibontakozását...mert sok gondolat pontosan a személyes és a gondolkodás szabadságát korlátozza. Ki gondolja manapság, hogy többezer éves könyvek alapján tud boldogulni egy folyamatosan változó világban, ahol nemcsak etikai, hanem globális, környezeti problémákkal is szembe kell nézni.

2013. dec. 18. 11:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%
100%-osan a Biblia alapján élni nem lehetséges, már csak azért sem, mert nagyot változott azóta a társadalmunk. A Biblia ma egy támpontot ad, amire lehet alapozni. Hogy egy hasonlattal éljek: a Biblia nem az egész ház, csak az alapja. Hogy arra ki hogyan építkezik, az már az illetőn múlik (egyéni szabadság).
2013. dec. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Pietrosol ***** válasza:
62%

Szia!


..."egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást."

2013. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

A Biblia több dimenziós Törvény-könyv,amely Lelki,és Szellemi Törvényeket tartalmaz,amelyek soha nem változnak.Mert az Isten sem változik akitől származik.

Mert a lelki-szellemi evolúció fejlődését írja le,csak sok esetben nem értjük,mert ésszel akarjuk azt érteni,holott a lélekhez szól.

Szívvel kell azt olvasni alázattal,én mindig imádkozom előtte,hogy legyek befogadó.

2013. dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Epiktétosz Kézikönyvecskéje, vagy Arisztotelész Nikomakhoszi Etikája erre miért nem alkalmas? A társadalmi együttélést lehet, hogy jobbá tennék, miközben a Bibliában számtalan elfogadhatatlan kijelentés van. Ha valaki ezek között szelektál, akkor a saját erkölcsi érzékét használja mi elfogadható, mi nem az. Ha pedig ő maga dönt, akkor minek a Biblia? Vagy minden követendő, vagy csak egy része alkalmas bármire is, de mire, amit ne lehetne egyébként is tudni és a józan észen kívül semmi egyéb nem kell hozzá.
2013. dec. 18. 13:08
 5/22 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Filoszmen Barátom.


Mivel egy Teremtő Isten létezik, nyilván az Ő elvárásai szerint kell gondolkodni és élni,

az általad említett emberek nem Istenek, és nem is képviselői ennek, hiszen emberi gondolkodás rejlik mögötte, és sok az engedékenység.

De hát minden "vallásban" így van ez, kivéve 1.

Itt nem azt számít Én vagy más mit gondol hanem egységesen mindenkinek aki Isten népéhez tartozik ugyan azt kell tennie betartania, így születik az egység.


(Róma 13:8-10) 8 Senkinek semmivel ne tartozzatok, csak azzal, hogy szeretitek egymást; mert aki szereti az embertársát, a törvényt betöltötte. 9 Mert a törvénygyűjtemény — „ne kövess el házasságtörést”, „ne gyilkolj”, „ne lopj”, „ne kívánj mohón”, és bármi más parancsolat legyen is — ebben a szóban van összefoglalva: „Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.” 10 A szeretet nem cselekszik rosszat a felebaráttal; a törvény betöltése tehát a szeretet.


Persze Jézus két új parancsolatba sűrítette alapelvként a "törvényt"

Elsőként:

(Márk 12:28-31) . . .„Melyik az első minden parancsolat között?” 29 Jézus így válaszolt: „Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova, 30 és szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel, egész elméddel és egész erőddel.« 31 A második ez: »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.« Nincs más, ezeknél nagyobb parancsolat.”


Ha valaki ezt be tartja akkor a többit is, hiszen szeretni Istent azzal lehet bebizonyítani, hogy betartjuk amit kér.

S a felebarátunkat szeretni pedig az hogy nem teszünk vele olyat amit magunk sem szeretnénk, ha tennének.


A környezetről pedig csak annyit, hogy ezt az ember már nem tudja korrigálni, mert nagyon tönkre vágta a kapzsiságával, ezért a Teremtő nem véletlen mondja:


(Jelenések 11:18) . . .és pusztulást hozz azokra, akik pusztítják a földet.”


Ezért fog időben bele avatkozni az emberek ügyeibe mielőtt az ember elpusztítaná saját magát, nem másért hanem azokért akik bizonyították a hozzá viszonyuló említett szeretet és tiszteletet

Jehova Tanúi tudnak a Több ezer éves könyv alapján élni, hiszen mind a 239 országban így élnek. A környezetről pedig annyit, hogy vannak helyek ahol magunk termeljük az áramot, az élelmet és a többi, nem szorulunk "közértekre"

magunkra varjuk a ruhát, stb.

Ahogy csak lehet vigyázunk a föld értékeire, és nem szennyezzük, hiszen nem dohányzunk, és ne szemetelünk nem csinálunk világméretű szemetet és a szemetet is lehet újra hasznosítani.

Ezt már most gyakoroljuk, hogy később már tapasztalat vezesse az életet ha ennek a rendszernek vége lesz.

Nálunk nincsenek etikai gondok, és etnikai sincsenek mert testvérek vagyunk bárhol éljünk is.


ezt szeretnénk az emberekkel is megtanítani, de sajnos nem akarják....

Joguk van hozzá.

2013. dec. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
"...akik pusztítják a földet." Ez nem a Föld környezetszennyezéséről, vagy állagmegóvásáról szól, hanem hanem helyi szinten termésről. Bocs, de ez szokásos J. T. csúsztatás. Egész másról van szó, nem a környezetről. Egyébként J. T. mit tesznek a Biblia szellemiségéből adódóan a környezetszennyezés megállításáért, hol szólalnak fel ez ügyben...? Csak mert ők is ugyanúgy használják azokat a termékeket, amelyek a szennyezést okozzák.
2013. dec. 18. 13:45
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Kol. 3:21 Apák, ne keserítsétek gyermekeiteket, nehogy kedvüket veszítsék.

az eredeti fordításban a provokálás szót használják, gondolom ateista vagy de ezt a törvényt te igazán betarthatnád mert senki se mondja hogy be tudja tartani az összes szabályt, pont ez a kereszénység lényeg, hogy bűnösök vagyunk.

Ami a Biblia aktualitását illeti nagyon örülök hogy ilyen kijelentéseket teszel de szerintem nagyon sokat nem forgathattad a kezedben, mert ami bűn az bűn ma is, kicsit más formában, kicsit más a társadalmi elfogadottsága, de bűn.

2013. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem a bűnökről van szó, hanem az erkölcsi ítéletek mibenlétéről. Egyébként éppen a kereszténység szellemisége rontotta meg az európai jogi gondolkodást, ami a Római jogra épül a megbocsátás gondolatával, aminek az eredménye a halálbüntetés eltörlése. Ez azt jelenti, hogy az emberi életek nem egyenlőek, az egyik léte több, mint a másik. Sok tanulmányt olvastam ellene és mellette, de döntő érv ma sincs a halálbüntetés eltörlése mellett. Az nem érv, hogy majd Isten ítélkezik, meg hasonló marhaságok...
2013. dec. 18. 15:47
 9/22 anonim ***** válasza:
...ezeket a TÖRVÉNYEKET egyetlen földi ember sem képes betartani...egyedül az ÚR, aki Jézus a KRISZTUS, s az Ő általa teljesített Törvényben, KEGYELEMBŐL van menetele az embernek ISTENHEZ (és nem a pokolba :))..ezért kell ŐRÁ bízni az életünket, mert Ő szabaddá teheti azt aki arra ŐT megkéri...elvezeti a SZABADSÁGRA...jah...igen..ez neked vallásosan hangozhat, oha nem is vagyok vallásos a szó hagyományos értelmében (nem vagyok egyetlen vallási felekezet tagja sem...egyedül ISTENÉ...amen )
2013. dec. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%

Ezeket a törvényéket egyáltalán nem nehéz betartani, csak akarat kérdése. A kérdés, hogy van-e értelme betartani?

Van amelyiknek van értelme, van amelyiknek nincs, sőt ellentmondásokba ütközhetünk.

Ekkor el kell gondolkodni jobban. Hiszen nem feltétlen a kijelentés hibás, hanem annak a megértése vagy a törvénynek az egyéb információk megsértése melletti hibás alkalmazása. Illetve a környezetet, helyzetet és motivációt is vizsgálni kell. Tévedésből még senki nem kapott bűntetést a Bibliában sem, sőt külön fel van rá hívva a figyelem, hogy tévedni nem bűn.


Egyébként nekem nem célom betartani egyik törvényt sem. Főleg amelyikek túl mennek a "jó ízlés" határán.

Természetesen egy társadalom törvények és szabályok nélkül nem működik megfelelően.

De az életem csak annyiban lehet korlátozni, hogy én ne korlátozzam mások életét, tehát ne szóljak mások életébe.

Ha valakinek a "játékában" részt veszek, annak illik a szabályait megtartani. És sajnos vannak olyan helyzetek, amikor vagy én vagy a másik... Sajnos a verseny ilyen.


Elég erős vegetáriánus vagyok, de nem fogok például a töltöttkáposztáról lemondani, mert valakinek nem tetszik.

Ha lemondok is azért lenne, mert sajnálom a disznót.

Csak a logikus dolgok érdekelnek, a többi nem.

A fontos, hogy próbáljunk meg becsületesnek lenni és a másikkal is foglalkozni, de magunkkal. A világ nem illúzió, de ha az is volna, nem az a cél, hogy még többet szenvedjünk.

2013. dec. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!