Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ószövetség vs. Újszövetség?...

Ószövetség vs. Újszövetség? Vallásos Barátaink! Ti melyik szemléletet, " törvényeket " tudnátok a mindennapokban betartani?

Figyelt kérdés
Mindenki csak beszél a Biblia rendelkezéseiről, ahogy akkor elképzelték, hogy azok majd hozzájárulnak a társadalmi együttéléshez. De vajon miknek van értelme, mi akadályozza a szellemi-lelki fejlődést, az egyéniség kibontakozását...mert sok gondolat pontosan a személyes és a gondolkodás szabadságát korlátozza. Ki gondolja manapság, hogy többezer éves könyvek alapján tud boldogulni egy folyamatosan változó világban, ahol nemcsak etikai, hanem globális, környezeti problémákkal is szembe kell nézni.

2013. dec. 18. 11:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

A Bibliai törvények sem azért keletkeztek, vagy valakinek ez volt az ízlése vagy nagyot akart mondani. Biztos vagyok benne, hogy abban a környzetben meg volt az értelme. Többet mondottak akkor, mint most.


Vissza a disznóhoz:

Legalább az lenne írva, hogy megmérgezi a májat. Sokkal több haszna lenne a miérteknek. Mert engem az is érdekel. Sőt csak az érdekel.

2013. dec. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
2013. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Már a megalapozást is botrányosnak tartom. Mi az, hogy eredendő bűn? Bűnös a ma született gyermek? Ez nevetséges! Ahol ilyen alapokra építkeznek, hogy lehet értelmes egyéb erkölcsi alap?
2013. dec. 18. 17:04
 14/22 anonim ***** válasza:
32%
Egyáltalán nem bűnös egy baba. Én sem vagyok hajlandó senki miatt szenvedni. Ha szenvednék akkor pedig azért, mert "nagyszerű" (mások szerint hülye) ember vagyok és nem azért, mert rossz és mások miatt megérdemlem. Abszurd.
2013. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%

”az általad említett emberek nem Istenek, és nem is képviselői ennek, hiszen emberi gondolkodás rejlik mögötte, és sok az engedékenység. „


És mi van akkor, ha a Biblia mögött is emberi gondolkodás rejlik? Mert szerintem de.


”Itt nem azt számít Én vagy más mit gondol hanem egységesen mindenkinek aki Isten népéhez tartozik ugyan azt kell tennie betartania, így születik az egység. „


Az a nagyon nagy egység. Katolikus, protestáns, metodista, mormon, református, anglikán stb. stb. stb. stb.

2013. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nem bűnös egy baba"


Te olvastad egyáltalán a Bibliát? Mert nem úgy néz ki.

2013. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Akkor légyszíves magyarázd már el, az eredendő bűn mikèppen járul hozzá a társadalom erkölcsi felemelkedéséhez. Kösz...
2013. dec. 18. 17:46
 18/22 titak ***** válasza:

Egy "igaz" kereszténynek be kell tartania mind a két testamentumot. Jézus érthetően megparancsolta, hogy pontosan teljesítsék a törvényt!

Máté.5.17-19

-Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.

-Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, amíg minden be nem teljesedik.

-Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; ...


DE !!!!! a keresztények még a legelsőt, a szövetség törvényét sem tartják be!

I.Moz.17.10

-Ez pedig az én szövetségem, melyet meg kell tartanotok én közöttem és ti közöttetek, és a te utánnad való magod között: minden férfi körülmetéltessék nálatok.

2013. dec. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Pietrosol ***** válasza:

titak!


"Egy "igaz" kereszténynek be kell tartania mind a két testamentumot. Jézus érthetően megparancsolta, hogy pontosan teljesítsék a törvényt!"


Ez már ott hibázik, hogy Jézus maga is megszegte a törvényeket (böjt, szombatnap, stb...) A többi törvényt, amely az egyetlen törvénnyel a szeretettel nem fért össze, pedig összetörte és meg is változtatta. Azért jön, hogy a törvényt teljessé tegye. Teljesé pedig azt kell tenni, ami nem teljes, részleges, hibás. Ajánlom figyelmedbe az evangéliumok: "Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek"..és a "Én pedig azt mondom néktek..." közötti különbségeket.


A körülmetélés pedig lelki aktus, semmi köze a fityma eltávolításához. Ezt maguk a zsidók sem értették meg. Nem is csoda, hogy az "Isten törvénye lebegjen a szemetek előtt" szavakat sok zsidó úgy értelmezi, hogy egy kis dobozkát kötöz a homlokára, amelyben a tórából kivágott fejezeteket őriznek.

2013. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

"


Nem is csoda, hogy az "Isten törvénye lebegjen a szemetek előtt" szavakat sok zsidó úgy értelmezi, hogy egy kis dobozkát kötöz a homlokára, amelyben a tórából kivágott fejezeteket őriznek.


"


Na erre szoktam mondani, hogy ahhoz hogy valami szószerint kell venni vagy sem, csak intelligencia kell.

Egyébként teljesen egyetértek.

2013. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!