Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi szokták hirdetni...

Jehova Tanúi szokták hirdetni az Igét iskolában, munkahelyen, orvosra várva a rendelőben és hasonló helyeken, helyzetekben?

Figyelt kérdés
Nem ellenségeskedés miatt kérdem, puszta kíváncsiságból. Egy Jehova Tanúja irodista egy munkahelyi kávézást felhasznál-e arra, hogy a Bibliáról beszéljen a munkatársának? Ha igen, vállalják-e azt, hogy a kollégáik esetleg lenézik?

2013. dec. 18. 21:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

A házról házra járás az egy ügy, és én nem is arról beszéltem.

Nem kérdőjeleztem meg a vallás gyakorlásának jogát, sem a házról házra járást.

Én azt mondtam, hogy ha kéretlenül történik a dolog, és az illetőt nem hagyják békén, akkor az már zaklatás, és innentől kezdve bárki feljelenthető, mindegy a vallási hovatartozása és a zaklatás tárgya is.

2013. dec. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%

T.Kerdezo!

Igen szoktuk, termeszetesen csak ha adodik ra alkalom. Pl. beszelgetes kozben egy olyan tema kerul elo, amibe bekapcsolodhatunk, es elmondhatjuk a Biblia nezopontjat a temaval kapcsolatban. Ilyen pl; az idojaras, az elszaporodo bunozes, a vilag rossz helyzete, a sok katasztrofa, az emberek szeretetlensege. Ezekrol mind ir a Biblia az utolso idokre vonatkozoan. Ha ilyen temak kerulnek elo, tudunk beszelgetni az emberekkel. De ez nem jelenti azt, hogy mi kimondottan elkezdunk Bibliai temakrol beszelgetni. Mert az mar valoban eroszakossag. Nekunk figyelemmel kell lennunk az embertarsainkra, es nem szabad eroszakosan fellepni. Ezt minden joerzesu tanu figyelembe veszi. Vannak olyanok, akik ezt nem tartjak be, de minden vallasban vannak olyan szemelyek, akik nem megfeleloen viselkednek. De ezek vannak kevesebben. Udv: Judit!

2013. dec. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
szélhámosság mint az összes vallás
2013. dec. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 sandor76 ***** válasza:
17%

Igen,barhol ahol megtehetik ,vagy szukseget latjak,hogy a Bibliai igeretek valakinek a segitsegere vannak.

Jezus is ezt tette,de Csak a Tanuk kovetik a peldajat.

jezus megmondta,ot is leneztek,es az O kovetoit is Lefogjak,de attol meg igaz.

Kikrol mondhatok meg el ezek?

2013. dec. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


sandor76!


"Jezus is ezt tette,de Csak a Tanuk kovetik a peldajat."


Nem igaz hogy csak a tanúk követik.


"Kikrol mondhatok meg el ezek?"


Meglehet hogy elmondhatóak azokról az emberekről is akik Észak-Koreában élnek és keresztények. Őket is ismered tudod azt hogyan élnek és mit tesznek?

Vagy a Kínában élők? De az is lehet hogy a település ahol te laksz ott is van olyan személy akiről elmondható csak te nem ismered. Nem kell ez az elit hozzáállás hogy mi vagyunk a jobbak meg mit tudom én mert teljesen úgy jön le mintha ti lennétek a kiválasztott "nép". Meg mintha ti valami felsőrendű személyek lenétek. Ez az elitizmus amit sugalltok visszataszító. Innét már csak egy lépés választ el a felfuvalkodottságtól.

2013. dec. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 26. 15:43
 17/18 xeniah ***** válasza:
80%

"hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással. Mert lesz idő, amikor az egészséges tanítást nem viselik el, hanem saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük. Az igazságtól elfordítják a fülüket, de a mondákhoz odafordulnak." 2Timóteus 4:2-4

Az "alkalmas" és "alkalmatlan idő" nem azt jelenti, hogy az emberek nyakára kell járni és állandóan nyomatni kell az evangéliumot, amíg meg nem unják. Arról van szó, hogy attól függetlenül, hogy milyen a környezet, befogadók-e vagy sem, nekünk meg kell osztani az örömhírt. Ahogy Péter is írja a levelében:

"az Urat, a Krisztust tartsátok szentnek szívetekben, és legyetek készen mindenkor számot adni mindenkinek, aki számon kéri tőletek a bennetek élő reménységet." 1Péter 3:15

2013. dec. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
31%
Jehova Tanúi minden lehetőséget megragadnak a tanúskodásra. Jézus és az apostolok példáját követik hiszen ők is ezt tették.
2013. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!