Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik vallás lenne számomra...

Melyik vallás lenne számomra megfelelő?

Figyelt kérdés
Soha nem ittam egy korty alkoholt sem, nem dohányzom, nem fogyasztok kábítószereket. Úgy gondolom, hogy ezen tulajdonságaim miatt nem vagyok alkalmas arra, hogy a társadalom tagja legyek. Mit lehetne tenni?
2013. dec. 19. 00:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogyan hozod összefüggésbe a vallással azt, hogy nem iszol, nem dohányzol, nem drogozol. Nem ezen múlik.

Egyébként a vallás nem arról szól, hogy kivonulsz a társadalomból. Attól, hogy csatlakozol egy valláshoz, még ugyanúgy tagja maradsz az emberi társadalomnak. Ha kívülállónak érzed magad, akkor egy vallási közösséghez tartozás segíthet abban, hogy ne így legyen. Tájékozódj, olvass utána annak, hogy melyik vallás mit tanít, és amelyiket igaznak érzed, ahhoz csatlakozz.

2013. dec. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

Attól, hogy soha nem ittál alkoholt, nem dohányoztál és nem fogyasztottál kábítószert, nagyon is tagja lehetsz a társadalomnak. Ezek olyan tulajdonságok, amelyek nem lehetnek semmilyen kiközösítési formának a legtöbb társadalmi közösségben a modern, nyugati világban.

De ha tegyük fel, nem vagy alkalmas a társadalom tagjának lenni, mi köze van ennek a valláshoz? A társadalmi élet és a vallási élet nem feltétlenül ellentétes egymással. Sőt, a vallás is sok esetben, sok helyen a társadalom része.

Ha pedig alkalmas vagy a társadalom részévé lenni, attól még lehetsz vallásos.

Esetleg azon gondolkodj el, lehet, hogy nem a fenti tulajdonságaid miatt nem vagy alkalmas arra, hogy a társadalom része légy, már ha tényleg nem vagy alkalmas arra.

Mi az, hogy a "társadalom része"? Manapság már az amazonasi őslakosok is nike cipőt használnak...

Végezetül: "a melyik vallás lenne számomra megfelelő?" egy olyan kérdés, amelyet lehet úgy érteni, hogy "melyik bizsu mutatna rajtam a legjobban?". A vallásnak éppen az a lényege, hogy tudod, hogy az az igaz és egyetlen jó út, maga a valóság, s ettől független az, hogy neked milyen az egyéniséged, élethelyzeted: hiszen nem a valóság alkalmazkodik hozzád, hanem te hozzá.

2013. dec. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Legyél büszke az egyéniségedre a hibáid meg javítsd ki.

Aki az ízlésed miatt utál, azt kerüld el. Ennyi.

2013. dec. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Elfogadom az általatok írottakat. Sajnos néhányszor azt tapasztaltam amikor lementem különböző találkozókra mindenki azt kérdezte tőlem, hogy lehet így élni? Ilyen gondolatokkal, hogy valaki irodalmat szeret, nem néz TV-t nem szabad lenne ebben a társadalomban élnie. Valamint miért él valaki tisztán, káros szenvedélyek nélkül? Mélységesen nem tudok azonosulni ezekkel a nézetekkel. Inkább dühít.

Vagy lehet ez csak a társadalom szegmense?

2013. dec. 19. 01:16
 5/20 Ozmium42 ***** válasza:
68%
Ne feledd el, hogy az alkoholfogyasztás, és a többi káros szenvedély, a társadalom által ELFOGADOTT, és nem MEGKÖVETELT szokások. Tisztellek érte, hogy nem élsz ezekkel, különösen, hogy nem nézel TV-t. Magam sem teszem. Sajnos emiatt nehezen találom meg a hangot a TV-nézők társadalmában, de én ezt sosem bántam. Lenézem őket.
2013. dec. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%

Valahogy mindig éreztem, hogy soha nem lesz belőled VV Ozzy ;D


Én nem nézlek le kedves kérdező és szerintem semmi baj nincs veled...

2013. dec. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyik vallás sem neked való. A hithez szellemi tisztaság kell, a fizikai tisztaság másodlagos dolog. Benned pedig düh van, ami nem fér össze a szellemi tisztasággal.
2013. dec. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
És nincs jogom dühösnek lenni?
2013. dec. 19. 04:03
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
"S ezt az emberiséget,/hisz ember vagy, ne vesd meg."
2013. dec. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 fairi1 ***** válasza:

Első sort olvasva az jutott eszembe hogy muzulmán vagy. Alkoholfogyasztás,drogok teljes elutasítása hithű muzulmán jellemzője.Alkohol néhány muzulmán országba egyenes illegális és bűn ha birtoklod.

Persze ez nem válasz a kérdésre,csak észrevétel és megjegyzés.

2013. dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!