Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyi pénzt kap az egyház az...

Mennyi pénzt kap az egyház az emberek adójából, ill. mire használják fel az összegyűlt összegeket?

Figyelt kérdés
Összesen és személyenként mennyit kap?
2009. nov. 25. 20:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2009. nov. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Ahhoz képest, hogy más fa*szságokra miket költ gondolok itt BKV,MÁV jutatássokra. Inkább az egyházhoz jusson a pénz

lehet, hogy gáz, de rosszra nem tanít.

2009. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%

Az emberek által felajánlott 1%-okat kapják meg az egyházak.

A közfeladatot ellátó intézményeiknek ugyanúgy jár a támogatás mint az állami intézményeknek (iskola, kórház, szociális intézmény...)

Ebből a pénzből tartják fennt az iskolákat, szociális intézményeket, kórházakat, az épületállományt, működnek.

Az egyházak működési költségének ez az összeg csak töredéke. A fennmaradó összeg a hívek adományaiból adódik össze.

2009. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Bocs, én még fiatalkorú vagyok, nem vagyok annyira otthon a témában, de végülis ezt minden magyar állampolgárnak kötelező fizetnie igaz? Ha igen, akkor az ateistákkal mi van, nekik miért kell fizetnie olyannak, akiben nem hisz?

Egyébként mi abból az adóból milyen szolgáltatást kapunk vissza?

2009. nov. 25. 21:14
 5/18 A kérdező kommentje:

"Ahhoz képest, hogy más fa*szságokra miket költ gondolok itt BKV,MÁV jutatássokra. Inkább az egyházhoz jusson a pénz

lehet, hogy gáz, de rosszra nem tanít."


A juttatásokkal

2009. nov. 25. 21:18
 6/18 A kérdező kommentje:

Ehh, véletlen elküldtem az üzit, szóval..


A juttatásokkal én sem értek egyet, de azért mégis több értelme van a MÁVnak meg a BKV-nak, mint az egyháznak. Ha már pénz kell ahhoz, hogy egy ember higgyen Istenben, már régen rossz.

2009. nov. 25. 21:19
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem túl sokat is. Én nem hiszek Istenben, nem is értem, miért kell erre az én adómból is áldozni. A Vatikán a legnagyobb üzlet egyébként is.
2009. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Akkor néznétek a legnagyobbat ha meghalnátok. Hopp miez? Isten? jaaa hogy ilyen van? xD A hitnek is megvan az értelme, mint minden másnak, de nem viszik túlzásba az adakozást azt tudom.
2009. nov. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
én ha meghalok, és meglátom Istent, vagy ha legjön a Földre, és a SAJÁT SZEMEMMEL látom, akkor rendíthetetlenül fogok benne hinni, tudni fogom hogy létezik, nekem ez nem okozna problémát. De mi lenne ha te meghalnál és nem kerülnél a mennyországba, se a pokolba, hanem mondjuk a nagy semmibe lennél, egyedül a nagy ürességben, mit mondanál, létezik Isten, vagy a másik véglet ami valószínűbb hogy megszűnik létezni a lelked, bár arra nem fogsz emlékezni, mivel nincs mivel emlékezned rá... Szóval te sem és én sem tudhatjuk pontosra hogy létezik-e Isten vagy sem. 15/F
2009. nov. 25. 21:32
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

Nem. Csak azoknak az 1%-át kapják meg az egyházak, akik az egyháznak ajánlották fel. És az az egyház kapja meg, amelyiknek felajánlották.

Az intézmények pedig ugyanolyan feladatokat látnak el mint az államiak, tehát ugyanolyan kedvezmény jár nekik is.


Amibe bele lehetne kötni (ha valaki mindenáron kötekedni akar), azok az adományok ami után az egyházaknak nem kell adóznia. Bár egy állatmenhelynek, vagy beteg gyerekekér való alapítványnak sem.

Tehát a te adódból nem kapnak az egyházak.

2009. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!