Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, hogy lettek...

Jehova Tanúi, hogy lettek ilyen "híresek"?

Figyelt kérdés

Már Amerikában is, több filmben/sorozatban megemlítették őket + a hétköznapi emberek zöme is ismeri őket.

Max. 7 millió Tanú van jelenleg, ami viszonylag nagyon kevés, de pl. a 400 millió főt számláló Pünkösdistákat nem nagyon ismerik...eceterá, eceterá, eceterá



2013. dec. 26. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 A kérdező kommentje:

"aranyos" vagyok :D Nah ezt se mondják gyakran.


Egyébként meg, szerintem egy hívő társadalom szociológus nem a Bibliával kezdte volna :-)

Jó, értem én, hogy a Bibliai szempont is ide tartozik, hisz végülis valláskritika kategóriában vagyunk, de ne feledjük, hogy nem csak a Bibliai magyarázat áll rendelkezésünkre. (Ez nem zárja ki a Biblia igazát, csak mondom)

2013. dec. 26. 19:56
 12/74 anonim ***** válasza:
76%
Mert ku**ára erőszakosak. az a tévképzetük, hogy jót cselekednek azzal, hogy a hamis tanításaikat terjeszik.
2013. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
71%

Jehova Tanúi arról híresek, hogy ők igazán szélsőségesek sok tekintetben.

Először is egyáltalán nem tűnik fel a számukra, hogy a Biblia néhány passzusa felett eljárt az idő, ami nem is csoda, lévén több ezer éves. Mondjuk a rabszolgaságot szabályozó részeket már senki nem tartja aktuálisnak, de egyebek is találhatók, amin a normálisabban gondolkodó felekezetek már árnyaltabban vélekednek.

Az sem kétséges, hogy ha a vezetőik szükségesnek látnának terrorista akciókat, őket könnyedén lehetne erre befolyásolni, Isten parancsára mérlegelés nélkül képesek lennének gyilkolásra is, legalább is a többségük.

Mindebből látható, hogy a legegyszerűbb párbeszédet is azonnal elutasítják és a legcsekélyebb kétség sem merül fenn bennük, hogy esetleg valamely kérdésben, igeszakasz értelmezésben tévedhetnek.

Pedig komoly esély van rá, hogy az írás eltakarja a szemük elől az értelmet, mert például az önként vállalt és nagy buzgalommal végzett térítőmunkájuk közben, amiről szintén lehet mondani, hogy közismertté váltak, szóval közben azt olvassák fel a híveknek, többek között, hogy az utolsó időkben járunk, amikor is nagyon kevesen fognak üdvözülni, mert a legtöbben elpusztulnak. Az már nem jut el a tudatukig, hogy ha úgysem lehet megtéríteni a sok gyarló pogányt, hiszen le van írva a Bibliában, hogy a keskeny ösvényen csak kevesen jutnak át, akkor ugye felesleges őket térítgetni, hiszen már eleve sikertelen a vállalkozás, mert a keskeny utat nem szélesíthetik ki. Akkor lenne ennek a nagy buzgalomnak értelme, ha a Biblia azt írná, hogy keskeny ugyan az ösvény és kevesen jutnak át rajta, de a derék JT-k térítőmunkájának engedve Isten több hívét is üdvözülni engedi, nemcsak a keveseket, amiről eddig szó volt.

Sajnos a JT szervezete aztán a legerősebben tiltakozna a betoldás ellen, így hát továbbra is folytatják teljesen felesleges gigászi és rengeteg energiát felemésztő ténykedésüket, amit maga a Biblia mond reménytelennek, de ők ezt nem értik meg, mivel másképpen gondolkodnak felőle.

Hogy mik még azok a dolgok, amit másképpen képzelnek?

Van néhány, kérdezd meg tőlük.

2013. dec. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
7%

Kedves utolsó válaszoló


Nagyon szomorú ilyet feltételezni ilyet a Tanúkról.

"terrorista" akciókra pedig nem vagyunk kaphatóak, mert ilyet soha nem fog kérni a teremtő, ugyan is ezt a feladatot nem adja át másnak, Ha olvasnád a Jelenések könyvét, ott írva van hogy erre a feladatra Jézus és az angyalok vannak kijelölve.


"rabszolgaság"

Mi nem tartunk rabszolgákat, és ha valaki netán a munka körét illetően Főnöki beosztottságban van, akkor is be kell tartania a biblia rá vonatkozó tanácsait, ugyan is ilyen írás is van.


(Efézus 6:9) 9 Ti is, urak, továbbra is ugyanezeket cselekedjétek velük, elhagyva a fenyegetést, mert tudjátok, hogy aki nekik is, és nektek is Uratok, az egekben van, és nincsen nála részrehajlás.

(Kolosszé 4:1) 4 Ti urak, továbbra is adjátok meg a rabszolgáitoknak, ami igazságos, és ami méltányos, tudva, hogy nektek is van Uratok az égben.


Egyebek mellett a Te szemedet takarja valami, hogy nem látsz és nem tudsz értelemmel olvasni,

Bocsánat nem sértésnek szántam.

De nézd csak

(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.

(1Korintusz 1:21) . . .az Isten jónak látta, hogy a prédikált dolgok bolondsága által mentse meg a hívőket.

(Máté 28:20) 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


(Héberek 6:12) 12 hogy ne váljatok restté, hanem legyetek utánzói azoknak, akik hit és türelem által öröklik az ígéreteket.

Stb stb,,


A versekben jól látható hogy az utolsó pillanatig ezt a munkát végezni kell, mert Jézus tudja, hogy mikor felesleges már tovább folytatni ezt.

Hidd el nem sokára abba fogjuk hagyni.ami sokaknak nem lesz jó, és addig örüljön amíg ez a munka folyik mert a lehetőségek ajtaja nyitva van.


Ne legyél ennyire önző, honnan tudod, hogy nem gondolja meg még valaki magát...

Nem adnál neki esélyt?....

egyébként is az adatok azt mutatják, hogy világ szerte még sokan keresztelkednek meg és adják át minden évben az életüket a teremtőnek,

2013. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 openyoureye ***** válasza:
70%

Jehovisták, miért írtok h**eségeket?


10-es:

"Jézus és mindenki az apostolok is a bibliával szemléltettek, használták érvelésként a régen megíratott eseményeket dolgokat."


Érdekes, hogy Jézusnak is volt már egy példánya a bibliából amit 100 évekkel a halála után írtak meg majd szedték egybe, ugyanis a biblia szó könyvecskéket jelent.


Tehát ez is az egyik csodatétele volt? Könyvet hozott a jövőből? Ez nem szabály ellenes?


Meg vicces is lehetett, hogy ha valaki elolvasta akkor Jézus haláláról már azelőtt tudott, hogy az bekövetkezett volna.

Az is vicces lehettett, mikor felolvasott belőle: És itt pedig ezt MONDTAM a tanítványaimnak, igyátok mert ez az én vérem... :)


Hopp, most jut eszembe, hogy nyomtattak belőle többet is az apostoloknak is. Ez egy logikai paradoxon: Megkapták előre azt amit majd ők írnak saját maguknak a múltba :) Azaz nem is írtám meg hanem csak tovább adták azt amit a jövő beli énjük írt úgy, hogy elfelejtette korábban mi történt. vagy valami ilyesmi. Majd a jehovisták kibogozzák. A mellébeszélés már úgyis jól megy nekik.

2013. dec. 27. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
69%

Vidiripi


(Cselekedetek 1:8) . . ., és tanúim lesztek mind Jeruzsálemben, mind egész Júdeában, és Szamáriában, és a föld legtávolabbi részéig.”


Amennyiben elolvassuk a szövegkörnyezetet is. Akkor abból világosan kitűnik hogy a fenti mondatot Jézus mondja a tanítványainak. Tehát Jézusnak lesznek tanúi.

Ezt támasztja alá a (Cselekedetek 1:1-2) Az első beszámolót, ó, Teofilusz, arról írtam meg, mi mindent kezdett Jézus tenni, és tanítani is, 2 addig a napig, amelyen felvitetett, miután szent szellem által parancsot adott az apostoloknak, akiket kiválasztott.


Kiemelném hogy parancsot adott.


(Efézus 6:15) 15 és lábatok a béke jó hírének felszerelésével van felsaruzva.


(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.


Csak egyszer mondaná már meg vége egy tanú hogy mi a királyság jó híre! Mi a királyság jó híre? A mondatban szerepel az "ezt" szó tehát valamire utal. De mire?


(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Jehova tanúi keresztelkedési kérdései.

2. kérdésként ez hangzik el.

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanújaként, Isten SZELLEMtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"


Hol tanítja ezt Jézus vagy az apostolok? Ezt tényleg alátámasztja a Biblia? Ha igen melyik igével?


"(Ézsaiás 2:2-4)"


Ez még egyenlőre nem valósult meg. Sajnos! De eljön az ideje.


"Talán még annyit, hogy valamikor az apostolok sem voltak a tanítványokkal sokan, de még is mindenütt hallottak róluk,"


El is nevezték őket keresztényeknek. (Krisztus követő)


"Mi a bibliában leírtakhoz igazodunk, és igyekszünk azok erkölcsi értékeit betartani.

ezért bolondnak és hülyének neveznek, ahogy Noét is annak nevezték azok akik később meghaltak."


Erkölcsi tekintetben valóban a Bibliához igazodnak Jehova tanúi. De nem csak őket nevezik hülyének csak azért mert egy fiatal és egészséges férfi nem hajtja a nőket hogy minnél több meg legyen neki.

Engem is lehülyéztek ez miatt. Meg hogy nem iszom magam részegre stb.


Kérdező!


Az eddig érkezett kommentekben ott a válasz.


A házról-házra végzett tevékenység a fő oka annak hogy ennyire híresek vagy hírhedtek Jehova tanúi. Igyekeznek minnél több emberrel beszélni. Nem nehéz úgy maradandó emléket hagyni az emberekben amikor pihenő időben csöngetnek be a házakhoz. Pl. hétvégén amikor van egy kis idő a pihenésre jobb esetben. De az is közre játszik ebben hogy a lakók elküldik a tanúkat hogy őket ez nem érdekli de aztán megint vissza mennek a tanúk. Általában az ilyen esetek is maradandó élmények. Sokszor vádolják a tanúkat erőszakos térítéssel. Ezt mindenki ítélje meg maga.

De az tény hogy sok olyan eset van amikor elküldik a tanúkat azok meg újra és újra vissza mennek. S a végén a szerencsétlen lakó már ordibál velük meg jön a káromkodás mert nem érti hogy minek jönnek amikor ő megmondta hogy ne jöjjenek. Az egy apró részlet hogy nem ugyan azok a tanúk mentek megint de a házigazdának ez nem tűnik fel. Ugyan is a tanúk cserélgetik a címeket.

Aztán ott vannak még azok a gyakorlati dolgok amelyek megint csak nem hétköznapiak.

A katonai szolgálat megtagadása. Ez a tanúknál tiltott dolog és kiközösítés jár érte.

Vagy a vérátömlesztés elutasítása. Sokszor elhangzik hogy a tanúk hadják meghalni a szerettüket.

De ez egy ostobaság ha tényleg így lenne akkor minek viszi kórházba meghalni otthon is megtud. Ragaszkodnak a vér nélküli orvosi ellátáshoz. Egyébként ebben maximálisan egyetértek velük. Ezek az eljárások a XXI századi orvosi technológiát tartalmazzák.

Sokkal jobbak mint a hagyományos módszerek csak ezt kevesen tudják.

Aztán ott van még a kiközösítés. Na ez egy nagyon kényes téma.

Mert ha erkölcsi okból történik a kiközösítés akkor az teljesen egyértelmű. Házasságtörést követtél el így nem tartozhatsz a gyülekezethez. Ez az én gyülekezetemben is így van.

De ha egy tanítás miatt közösítenek ki valakit na az már erős vita tárgyát képezi. Van ilyenről szó a Bibliában Jézusra vonatkozóan. De a tanúk mindenre alkalmazzák.

Lehetne még sorolni az eltéréseket. Ezek a dolgok mind hozzá járulnak ahhoz hogy a tanúk ennyire ismertek. Tény és való hogy sokat beszélnek róluk az ilyen dolgok miatt s így terjed a hírük. Hogy ez most pozitív vagy negatív az egy másik kérdés.

De ami tény én többször hallom negatív visszacsengését ezeknek a dolgoknak mint a pozitívat.

Mindentől függetlenül egy keresztény embernek az erkölcsi szempontból mindig szem előtt kell tartania a Isten elvárásait amit a Bibliában íratott meg!

2013. dec. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 barátkozó ***** válasza:
47%
Kérdezném hol találom meg a Bibliában hogy házról házra házra kell menni a keresztyéneknek?
2013. dec. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 megfelelő ***** válasza:
74%
Gondolom azért lettek híresek, mert kevesen vannak ugyan, de aktívak és sokan találkoznak velük, még többen beszélnek róluk.
2013. dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 sandor76 ***** válasza:
0%

Kedves 17-es.

Itt megtalalhatod;

Mate,24;14. Lukacs,9;1-6. Lukacs,10;1-2. Lukacs,10;16-18. Mark,13;10,13. Mark,6;7,12.

Mate,14-30-ig,a tallentumok peldazata erre a cselekedetre epul.Ha egy ember megismerte az igazsagot ,megertette mirol szol,Jezus parancsba adta,hogy menjen es mondja el masoknak is,hogy aki hallja es megerti lehetosege legyen egy orok eletre,amit majd Jehova fog megadni,Jezus altal.

Ennek a Beteljesulese,Daniel konyveben olvashatunk,es a "vegido"kezdetet jelzi,vagyis utolso napokat.

A tallentumok peldazata nem valodi penz,vagy arany gyujteset jelenti.[a zsidok ezt sajnos igy ertik].

2013. dec. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
25%

Vidiripi


sandor76!


"...Jezus parancsba adta,hogy menjen es mondja el masoknak is,hogy aki hallja es megerti lehetosege legyen egy orok eletre,amit majd Jehova fog megadni,Jezus altal."


Tehát nem azt adta parancsba hogy házról-házra menjenek a tanítványok hanem azt hogy beszéljenek mindenkinek a hitükről.

Akkor te miért írsz mást?

2013. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!