Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, hogy lettek...

Jehova Tanúi, hogy lettek ilyen "híresek"?

Figyelt kérdés

Már Amerikában is, több filmben/sorozatban megemlítették őket + a hétköznapi emberek zöme is ismeri őket.

Max. 7 millió Tanú van jelenleg, ami viszonylag nagyon kevés, de pl. a 400 millió főt számláló Pünkösdistákat nem nagyon ismerik...eceterá, eceterá, eceterá



2013. dec. 26. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
47%

Vidiripi


"Korán felkeltél, nem buliztál? Vagy le sem feküdtél még?"


Nekem hívő embernek nem ugyanazt jelenti a bulizás mint egy nem hívő embernek. Pl. én úgy "buliztam" hogy egy csepp alkoholt sem ittam. De ettünk egy jó meg voltak programok is családias hangulatban töltöttem el azt az időt. De lefeküdtem. De mivel nem ittam és viszonylag korán lefeküdtem a többiekhez képest így nem is esett nehezemre felkelni. Persze egy kicsit azért álmos vagyok én is de nem vészes.


"Szóval szerinted Ábrahám jobban szeretett campingolni, mint városban lakni? Szerintem nem volt választása, ez még a városi élet előttről szól,..."


Akkor tévedsz mert volt választása! De ezek szerint nem ismered Ábrahám történetét.

Isten többször is utasítást adott Ábrahámnak de ő nem teljesítette azt. Jobb esetben is csak félig. Városban lakott. Isten megszólította. Aztán Ábrahám egy másik városba költözött. Nagyon röviden.

Aztán mikor végre eljutott oda hogy sátorozva éljen bizonyára mindazzal rendelkezett amit felsoroltál! :)

Bár nekem nem hihető de ahogy gondolod.


"Ez az egész hangulat, amit kiéleztek, a pusztulás és a pusztítás. Végítélet, özönvíz, meg Szodoma és a csecsemők falhoz csapkodása, na meg hát az áldozat az nyakelvágás, semmi más."


1. Én nem éleztem ki!

2. Nem írogattam neked a pusztulásról.

3. Van pusztulás nézz meg egy híradót a hírek kb. 80% a pusztulásról szól. Az nincs kiélezve?

4. Nem lett elvágva a nyaka. Isten nem kívánt emberáldozatot Ábrahámtól.

De Ábrahámnak meg kellett tanulnia hogy Istenben nem csak hinnie kell hanem bíznia is.


Csecsemők. Akkor most egy kicsit kiélezem a dolgot. Állítólag a görögöknél ledobálták az "életképtelen" csecsemőket egy hegyről. Szülők nem adtak enne a gyermeküknek mert majd megtanul a szerencsétlen gyermek is fényt enni. (hazánkban történt)

Más szülök azért nem adtak enni a gyermeknek mert a számítógépes hálózati játék fontosabb volt a gyermek éhen halt. Az alig megszületett gyermeket az emésztőbe vagy a kinti w-be dobta az anya de volt olyan aki a mélyhűtőbe. Vagy ami hatalmas felháborodást keltett. Miért is kellet Szita Bencének meghalnia?

Igazából ami a fanatizmus illeti az mindenütt megtalálható körül vesz bennünket. Csak van amit kiragadnak és annak nagyobb jelentőséget tulajdonítanak. Van aki öngyilkos lesz. Gyermeke ölik meg a szüleiket. Pénzért. Vagy épp másért.

Tudod Ruandában ott voltak a békefenntartók. Mégis kiirtottak majdnem egy teljes generációt. S mindez miért. Csak azért mert nem kaptak engedélyt a beavatkozásra.

Igaz hogy bozót vágóval vágták le emberek kezeit de az nem volt elég indok. Sem az hogy halomra mészároltak egész falvakat. Pedig a katonák ott voltak. Ha küldenek nekik erősítést... Ehhez mit szólsz? Ami napjainkban van a világban ebben a felvilágosult világban azzal mi a helyzet? A bankok kizsákmányolhatják az embereket a törvények meg őket védik. S nem arról van szó hogy az emberek nem akarnak fizetni mert a többség az akar csak nem tud annyit amire a részlet felemelkedett. Pedig a szerződés megkötésekor nem ez lett mondva. Érdekes ha csökken az árfolyam a törlesztő akkor sem csökken de a növekedést azt követi a törlesztő.

A bajt nem a tudás okozta hanem az hogy semmi nem számít az embernek aki hatalmat és pénzt akar s ennek érdekében bárkin átgázol. Ez okozza a bajt. Mert ugye sokan úgy gondolkoznak hogy megtehetem csak ne kapjanak el. S van akit tényleg nem kapnak el mert nem találnak ellene bizonyítékot. Persze az hogy közben egy csomó embert megkárosít és egész családokat tesz tönkre az nem számít.

2014. jan. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 sandor76 ***** válasza:
0%

Kedves "baratkozo es vidiripi"

Baratkozo,orulok,hogy elolvastad.

Luk,10;7.Itt miutan talaltak olyan embert akit erdekel a kiralysag jo hire,ott kellett maradniuk es meg kellett tanitani a hazigazdat es csaladjat mindarra amit jezus is tanitott.nem mentek tovabb jarkalva ul redeklodo utan.

Nem lehettek valogatosak ,barmit meg kellett enniuk amit elejuk tettek,lehet egy szegeny csalad volt.

Ugyanakkor ezert az eledelert,a tanitas volt a munkajuk.

Miutan vegeztek mehettek tovabb.[nem terhelhettek a csaladot plussz terhekkel].

Vidiripi. Beszeltek a hitukrol,de ha csak beszelnek mi jot tesznek,nem ezt teszik ma sok vallasban is?

Beszelnek de tanitani mar nem,Jezus parancsa nem ez volt.

Ha egy embert nem erdekel,csak tovabb kell menni,hogy egy masikkal talalkozzanak,es ujra tudjanak beszelni a hitukrol,es a kiralysag jo hirerol.

Ha ez hazrol-hazra van miert gond.

En dolgozok nincs sok idom,engedelmeskedni Jezus parancsanak,de megteszem,es tobb ember erheto el egy kis tervezessel,ami hazrol-hazre egyszerubb.

"Isten kiralysaganak jo hire"

Ez azt jelenti,hogy az emberiseg minden bajara;halal,ehseg betegseg,haboruk,.... csak Isten kiralysaga ami mar egy valosagos uralom Jezussal az elen,a megoldas.

Csak ez az uralom kepes megszuntetni mindezeket,mert Istennek van meg a hatalma ,hogy ezt meg tudja valositani.

Ezt Jezus amikor a foldon volt kis mertekben bemutatta,hogy milyen aldasok varnak majd az engedelmes emberekre.

Maga Jehova Isten fogja ezt megtenni,de Jezust fogja ra felhasznalni,jelenesek irja.

Az emberisegnel mar volt minden uralkodasi forma,de eredmenytelenul,ill.mindig rosszbb modokon.

Ezert van szukseg Isten kiralysagara,ami rendet rak,es megall orokke.Daniel,2;44.

2014. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
25%

Vidiripi


sandor76!


"Vidiripi. Beszeltek a hitukrol,de ha csak beszelnek mi jot tesznek,nem ezt teszik ma sok vallasban is?

Beszelnek de tanitani mar nem,Jezus parancsa nem ez volt."


Tehát nem kell beszélni a hívőnek a hitéről? A hit nem e hallásból van? Mielőtt elkezdtek valakit tanítani nem e beszélni kell vele? Vagy esetleg nálatok úgy zajlik a dolog hogy már egyből a tanítással kezditek a beszélgetés helyett?

Ha nem mondod el másnak hogy miben hiszel akkor milyen személyes meggyőződésed van neked?

Tehát akkor te nem a személyes meggyőződésedről szoktál beszélni hanem egy betanult sablon szöveget ismételgetsz? Neked ezt jelenti a hit?


Ami a tanítást illeti akkor te ezek szerint egy csomó felekezetnél megfordultál és tudod jól hogy egyiknél sem folyik oktatómunka? Remek!

Abban a hitben vagy hogy csak és kizárólag azoknak az embereknek vannak kérdéseik akik Jehova tanúival találkoznak? Hogy senki más nem olvassa a Bibliát csak ti? Elképesztő hogy így gondolod. Eddig azt hittem hogy a logikát ismered. De most megrendült ez a hitem. Hogy nézheted le ennyire embertársaidat? Nem is értem hogyan gondolhatod azt hogy csak azok az emberek akarnak tanulni akik a tanúkkal vannak kapcsolatban.

Más felekezeteknek is vannak olyan programjaik ami kifejezetten az oktatást segítik elő. Külön kidolgozva gyerekek és felnőttek számára. Sőt más felekezeteknél vannak úgynevezett házi közösségek. Kis létszámú csoportok ahol jóval részletesebb Biblia tanulmányozás folyik mint egy gyülekezeti összejövetelen. Ezekre az alkalmakra a tanúknál a legjobban talán a családi imádat hasonlít.

Hogy vannak e olyan egyházak ahol nincs hangsúly fektetve a tanításra? A válasz határozott igen!

De vannak olyan felekezetek ahol ez a kérdés fel sem merülhet. A tanúknál a gyermekekkel való intenzívebb foglalkozás csak az elmúlt 3-4 évben kezdett kialakulni vannak felekezetek ahol ennek évtizedes múltja van akár 30-40 évre visszamenőleg. Ami nem abból áll hogy készítettek a gyermekeknek egy képes Bibliát és kész.

Még valami.

Voltam Jehova tanúi összejövetelein nem is egyszer. S tudod mit tapasztaltam? Azt hogy a véneitek van hogy a gyülekezeti összejövetel után beszélik meg a dolgokat. Közben meg várnak rájuk a testvérek hogy beszélhessenek velük. S ez igen csak gyakran előfordul. Ahová én járok ott egy teljesen más időpontban van a gyülekezeti problémák megbeszélése. S az összejövetelek után akinek problémája az oda megy a pásztorhoz és beszél vele s nem arra kell várnia hogy a megbeszélést befejezzék hanem arra hogy sorra kerüljön. Nincs elutasítva azzal hogy majd később sort kerítünk rá mert most nagyon sűrgős megbeszélni valója van a véneknek. Teszem azt csökkenek az óraszámok. Most csak a példakedvéért írtam ezt. Sokszor nem is vártak a testvérek hanem fogták magukat és elmentek a testvérek. Tudták hogy nem lesz beszélgetés. Nem azt állítom hogy ez mindig így van de sűrűn előfordul.


"Ha egy embert nem erdekel,csak tovabb kell menni,hogy egy masikkal talalkozzanak,es ujra tudjanak beszelni a hitukrol,es a kiralysag jo hirerol."


Na itt már te is azt írod hogy beszélnek a hitükről? Mi történt? Csak kell beszélni a hitről?


"En dolgozok nincs sok idom,engedelmeskedni Jezus parancsanak,de megteszem,es tobb ember erheto el egy kis tervezessel,ami hazrol-hazre egyszerubb."


Tehát te dolgozol. Igen a legtöbb ember ezt teszi. Csak ne panaszkodj nekem azért mert nincs időd. Sok helyen látom a válaszodat itt az oldalon. Mondd csak ha összeszámolnánk azt az időt amit itt töltesz a válaszok írásával akkor mennyi jönne ki? Ha ezt az időd a szolgálatban töltenéd akkor mi lenne a helyzet? Nem e jobban engedelmeskednél a parancsnak? Bocs hogy feszegetem ezt a témát. De ne írj nekem ilyesmit amikor sokszor vagy itt. Ez a te döntésed. De máshogy is beoszthatnád az idődet. Ez nem kioktatás hanem ténymegállapítás.


"Ez azt jelenti,hogy az emberiseg minden bajara;halal,ehseg betegseg,haboruk,.... csak Isten kiralysaga ami mar egy valosagos uralom Jezussal az elen,a megoldas."


Egy valamit kihagytál a felsorolásból. A bűnt. A bűnre is megoldás? Arra a bűnre ami az embert elválasztja a mennyei Atyától? JHVH-tól!


"Maga Jehova Isten fogja ezt megtenni,de Jezust fogja ra felhasznalni,jelenesek irja."


Amit én olvastam az szerint mindent Jézus fog megtenni úgy ahogyan azt a mennyei Atya akarja.

Mert Jézusnak adatott minden hatalom mennyen és földön. Az Atya mindent és mindenkit alá vet neki. Kivéve az aki mindent alávetett. Minden munkát Jézus fog elvégezni az Atya akarat szerint.


"Az emberisegnel mar volt minden uralkodasi forma,de eredmenytelenul,ill.mindig rosszbb modokon.

Ezert van szukseg Isten kiralysagara,ami rendet rak,es megall orokke.Daniel,2;44."


Az nem volt kérdés hogy miért van szükség a királyságra és az sem volt kérdés hogy mit talált ki az ember.

2014. jan. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
0%

Szia Vidripi!


Én sem piálok, még pezsgőt sem ittam és szintén lefeküdtem elég korán, még éjfél előtt. Ábrahám történetét elég régen olvastam, nem emlékszem már rá pontosan, annyi maradt meg bennem, hogy sok marhája, meg gondolom egyéb állata is volt. Lehet, hogy választhatott, Te bizonyára jobban tudod.


1,2 Az igaz, hogy Te nem élezted ki, de a kérdés Jehova Tanúiról szól, akik gyakran megteszik ezt. Ez a kérdés róluk szól, ezért írtam ilyen stílusban.

3 Nem nézek TV-t évek óta, nincs rá időm, meg nem is érdekel. A szörnyű hírek egy ilyen hatalmas létszámmal rendelkező emberiségnél természetesek, de ha a sportrovatot nézed, vagy a színházi híreket, ott mondjuk másról van szó. A Híradó az híreket tálal, az újságírói szokás szerint bombasztikusan és szerintük a tragikus eseményekre vevő a közönség.

4 Valóban nem volt áldozat, de az áldozat egyfelől egy érték odaadása, másfelől nézve nyakelvágás. Szerintem bárhogy másképpen rávehette volna a bizalomra, nem ilyen szörnyű kéréssel, mindenható lévén ez nem lett volna kunszt. Részemről semmi esetre sem tettem volna meg, inkább saját magam ugrottam volna egy kútba előbb. Ostoba tanítás és bennem csak a gyanakvás éledne fel tőle, hátha nekem nem kegyelmezne, ha már egyszer kéri, ami már eleve olyan szörnyű, hogy eláll az ember szeme, szája.

Monthy ez, gyalog galopp, ne is tagadd.


Ami a görögöket illeti, Spárta különleges hely volt, talán tudsz róla, hogy maguk is rendkívüli módon keményen éltek. Nem jellemző a görögség egészére ez a szörnyűség és ott is csak a satnyákat intézték el, ostoba gondolkodás alapján. A fényevők bolondok voltak és az összes többi szereplőd is ilyen, vagy olyan módon az elvakult őrültek kategóriájába tartoznak, ezzel nincs is gond, egyetértek, csak az nem világos, mi módon mentség ez a Biblia számára. Magad sorolod ezt a passzust a helyére, Te is látod, hova való.

A további soraiddal jórészt egyetértek, bár én másképpen fogalmaznék, de így is mondhatjuk, mert valóban ilyen is van.

Hitelem nekem is van, de én tudtam, hogy vissza is kell fizetnem kamatostul, hiszen a haszon végett folytatják ezt a tevékenységet és én azzal is tisztában voltam, hogy a Forint árfolyamának a tendenciája nem fog a kedvemért megváltozni, csak éppen nem tehettem mást, pénzre volt szükségem. Aláírtam és bezsebeltem, így hát nyögnöm is kell.

A legutolsó soraidhoz hozzátenném, hogy ez így volt mindig és ezután is így lesz és Krisztus koporsóját sem őriztethetik ingyen. Ábrahám történetében nem szerepel ugyan, de ott kellett lennie a béreslegénynek is, akinek már nem voltak marhái és még szeretője sem, hiszen a pátriárka igényt tartott rá, mert balkézről is jó volt neki a gyermekáldás, így hát benne van a szent történetben a nyomorúság és az elnyomott alárendeltség, sokkal inkább, mint hinnéd, mert az a béres lehetett akár rabszolga is, vagy azok inkább, mert bizonyára több szolgája is volt a tehetős pásztornak. Amiről keseregsz, az régebben sokkal durvább volt és még a Biblia tanulságos történeteiben is megtalálhatod, ha végiggondolod alaposan a tanmesét.

2014. jan. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
71%

Vidiripi


"Ábrahám történetét elég régen olvastam, nem emlékszem már rá pontosan, annyi maradt meg bennem, hogy sok marhája, meg gondolom egyéb állata is volt. Lehet, hogy választhatott, Te bizonyára jobban tudod."


Neked is van választásod. Ha akarod újra elolvasod.


1-2. Oké igaz róluk szól!

3. Nekem még tévém sincs. Így itthon ha akarnák sem nézhetnék. De újságot időnként olvasok meg a neten is böngészem plusz ott vannak az emberek akik beszélnek és elmondják mit hallottak láttak.

4. Te magad írod hogy nem volt áldozat. "Valóban nem volt áldozat, de az áldozat egyfelől egy érték odaadása, másfelől nézve nyakelvágás."


"Szerintem bárhogy másképpen rávehette volna a bizalomra, nem ilyen szörnyű kéréssel, mindenható lévén ez nem lett volna kunszt. Részemről semmi esetre sem tettem volna meg, inkább saját magam ugrottam volna egy kútba előbb. Ostoba tanítás és bennem csak a gyanakvás éledne fel tőle, hátha nekem nem kegyelmezne, ha már egyszer kéri, ami már eleve olyan szörnyű, hogy eláll az ember szeme, szája."


Nos nem olyan megoldás született mint amilyet te választottál volna. Amit mondasz az a te egyéni elképzelésed. Én is mondhatom azt hogy ezt vagy azt nem így tennék a vezetők helyében de ettől még nem változik semmi.

Hát nem hiszem el hogy kútba ugranál. Bocs! :)

Ja hogy benne d gyanakvást szül a dolog. Na látod tőled nem fogja ezt kérni Isten. De ami azt illeti mint ahogyan már korábban is írtam. Ábrahám sem csinálta mindig mindent úgy ahogyan azt Isten meghagyta neki. Neked az a szörnyű hogy Isten ilyet kér egy benne hívő embertől. Másnak meg más a szörnyű. Akkor had emeljem ki a történet végét. Isten angyal megállította Ábrahámot.

Nem úgy mint azok a népek amelyek élve áldozták fel gyermekeiket Moloknak. Ír erről a Biblia olvasd el. S akkor majd tényleg el áll szemed szád. Szülők a vér szerinti gyermeküket.


"Magad sorolod ezt a passzust a helyére, Te is látod, hova való."


Nem! Én nem sorolom oda. Te oda sorolhatod de én nem.

Ugyan is Isten képes feltámasztani a halottat. A felsorolt esetekben melyik személy képes visszaadni az elhunyt életét? Természetesen hit kérdése a dolog.


"Hitelem nekem is van, de én tudtam, hogy vissza is kell fizetnem kamatostul, hiszen a haszon végett folytatják ezt a tevékenységet és én azzal is tisztában voltam, hogy a Forint árfolyamának a tendenciája nem fog a kedvemért megváltozni, csak éppen nem tehettem mást, pénzre volt szükségem."


Csak hogy amit az már kiderült ez az egész frankhitel egy nagy hazugság. Ergo az embereket becsapták. Most meg keresik a kiskapukat. Az emberek többsége fizetne csak épp nem tud mert amikor megkötötte a szerződést akkor kellett neki 40 fizetnie ami aztán felment 80-ra vagy még többre de közben élni is kell. De hát jól van ha te mondod hogy minden rendben van és korrekt a dolog akkor legyen.


"A legutolsó soraidhoz hozzátenném, hogy ez így volt mindig és ezután is így lesz és Krisztus koporsóját sem őriztethetik ingyen."


Ez egy hazugság.


1. Krisztust nem koporsóban temették el.

2. A főpapok és a farizeusok azt akarták hogy római katonák őrizzék a sírt. De Pilátus ezt megtagadta tőlük.

Így kénytelenek voltak saját embereiket odaküldeni hogy őrizzék a sírt.

3. Miért is őriztették azt a sírt? Mert ez nem egy elhanyagolható kérdés szerintem.


"Ábrahám történetében nem szerepel ugyan, de ott kellett lennie a béreslegénynek is, akinek már nem voltak marhái és még szeretője sem, hiszen a pátriárka igényt tartott rá, mert balkézről is jó volt neki a gyermekáldás, így hát benne van a szent történetben a nyomorúság és az elnyomott alárendeltség, sokkal inkább, mint hinnéd, mert az a béres lehetett akár rabszolga is, vagy azok inkább, mert bizonyára több szolgája is volt a tehetős pásztornak. Amiről keseregsz, az régebben sokkal durvább volt és még a Biblia tanulságos történeteiben is megtalálhatod, ha végiggondolod alaposan a tanmesét."


Ja hogy nem szerepel a történetben. Így már mindjárt más. Szerintem akkor tetesd bele hogy kerek legyen a történet. Persze ha hozzátesszük akkor igen más lesz a történet.

Ez komoly? Mert ha igen akkor tényleg mehetünk a könyvkiadóhoz. Amennyiben társ szerző leszek akkor ugyan akkora részt akkor a bevételből mint amennyit te kapsz. S a nevem is szerepeljen a kiadványon természetesen a tied alatt!

2014. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:

"Te magad írod hogy nem volt áldozat. "


De volt, mert a gondolatban elkövetett bűnök is számítanak. Ábrahám már előzőleg elkövette a gyerekgyilkosságot, gondolatban, amikor beleegyezését adta és hajlandó volt rá. Aztán miért ne kérhetné ugyanezt bárkitől, ha egyszer már előfordult és precedenst teremtett? A kegyelmezés sem biztos, hátha Veled másképpen jár el a kifürkészhetetlen?


A hitel tényleg disznóság és nehéz mindenkinek a helyzete, csak azt írtam, hogy én sejtettem, mi lesz a vége.

A koporsós példám nem hazugság, hanem egy szólásmondás, nem fontos, hogy nem igaz, bár azért köszi. Az értelmét bizonyára ismered, de ha nem akkor elmondom. Az, hogy van egy értékrend a világban, amit a pénz fejez ki, abban mérhetőek az anyagiak és mindenkinek meg kell élnie, ezért minden tevékenység haszonra törekszik, nyereségre, amiből megélhet aki végzi. A bank nem jótékonysági intézmény, arról nem tehet, hogy az állam devalválta a pénzt, nem az ő hibájuk. Azért adták valutában a kölcsönt, mert nem akarnak veszteséges boltot csinálni, abban jobban bíztak és igazuk volt. A magyar Állam az, aki kifoszt minket, amikor elértéktelenítette a munkánkat, nem a bank.


A béresek szerepelnek a Bibliában, meg a rabszolgákról is esik benne szó, a többi csupán gondolkodást igényel és magától adódik. Nem kell beletetetni, éppen csak fel kell ismerni a valódi értelmét a példabeszédnek. Az pedig világosan utal arra, hogy a tömegek kutyául éltek, kisemmizve, (rab)szolgasorban.

2014. jan. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
Arra kíváncsi lennék, a pátriárkák mivel büntették a szökött rabszolgát. Lehet, hogy már akkor is keresztre feszítés volt a divat, a rómaiak Carthágótól vették át és az uralkodó volt abban a térségben. Az is lehet, hogy csak egyszerűen karóba húzták őket, de akármi is volt, kegyetlen, elrettentő büntetés lehetett, mert különben szanaszét szaladtak volna a rabszolgáik és a Bibliának nem lett volna kiről rendelkeznie.
2014. jan. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
36%

Vidiripi


"Aztán miért ne kérhetné ugyanezt bárkitől, ha egyszer már előfordult és precedenst teremtett? A kegyelmezés sem biztos, hátha Veled másképpen jár el a kifürkészhetetlen?"


A dolog nagyon egyszerű. Azért nem fogja mástól kérni mert Istennek már van népe. Nem kellenek már emberek akik Isten népének ős atyái lesznek. Mondj két embert a Bibliából akik teljesen ugyan azokon a megpróbáltatásokon mentek keresztül!


"A hitel tényleg disznóság és nehéz mindenkinek a helyzete, csak azt írtam, hogy én sejtettem, mi lesz a vége."


Hát persze. Pont mint Jehova tanúi. :))) Csak ők nem sejtették hanem tudták! Na mind1.


"Azért adták valutában a kölcsönt, mert nem akarnak veszteséges boltot csinálni, abban jobban bíztak és igazuk volt. A magyar Állam az, aki kifoszt minket, amikor elértéktelenítette a munkánkat, nem a bank."


Oké legyen úgy ,neked kell kinyögni. Azt írod.


"A béresek szerepelnek a Bibliában, meg a rabszolgákról is esik benne szó, a többi csupán gondolkodást igényel és magától adódik. Nem kell beletetetni, éppen csak fel kell ismerni a valódi értelmét a példabeszédnek. Az pedig világosan utal arra, hogy a tömegek kutyául éltek, kisemmizve, (rab)szolgasorban."


Igen mert ez napjainkban másképp van. De jó ebben a szép új felvilágosult világban élni. :))


"Arra kíváncsi lennék, a pátriárkák mivel büntették a szökött rabszolgát."


Pál is kapcsolatba került egy ilyen rabszolgával. Pál nem árulta el a hatóságoknak ezt az embert enni adott neki és azt mondta neki hogy térjen vissza oda ahonnét elszökött. Hogy konkréta a pátriárkák hogyan jártak el azt nem tudom. De amennyiben tényleg kíváncsi vagy rá úgy is utána nézel. Engem más kérdések érdekelnek.


"Az is lehet, hogy csak egyszerűen karóba húzták őket, de akármi is volt, kegyetlen, elrettentő büntetés lehetett, mert különben szanaszét szaladtak volna a rabszolgáik és a Bibliának nem lett volna kiről rendelkeznie."


Oké szed össze hogy a Biblia mit ír a rabszolgákkal kapcsolatban. S majd kielemezzük együtt ha van kedved.

2014. jan. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:

"Mondj két embert a Bibliából akik teljesen ugyan azokon a megpróbáltatásokon mentek keresztül! "


A Biblia egyes részei kísértetiesen hasonlítanak egymásra. Szinte az unalomig ismétlődnek egyes elemek, éppen csak a nevek változnak, bevallom, amikor ezeket olvastam, sokszor csak átfutottam rajta, mert már kívülről tudtam, mi fog következni, pedig először volt a Könyv a kezemben.


"Igen mert ez napjainkban másképp van. De jó ebben a szép új felvilágosult világban élni. "


Ebben a (még kevésbé) felvilágosult világban nem csattog a korbács a hátadon és szabadon járhatsz, kelhetsz és sok az előrelépés, bár azért nyomorgók ma is vannak, ez kétségtelen, de ez részben a vallásnak is köszönhető, amely mindig erőteljesen konzervatív volt és a baloldali eszmei áramlatokkal nagy általánosságban szembehelyezkedett, néhány kivételtől eltekintve, amelyek egyes emberekhez köthetők és nem volt soha jelentősnek nevezhető a hatásuk.


"Pál is kapcsolatba került egy ilyen rabszolgával. Pál nem árulta el a hatóságoknak ezt az embert enni adott neki és azt mondta neki hogy térjen vissza oda ahonnét elszökött"


Ha enni adott neki és nem dobta fel, az szép tőle, de ha azt tanácsolta, hogy térjen oda vissza, ahol azonnal keresztre feszítik, akkor tökkelütött volt.


"Oké szed össze hogy a Biblia mit ír a rabszolgákkal kapcsolatban. S majd kielemezzük együtt ha van kedved."


A Biblia éppen csak súrolja ezt a témát, valóban nem ezzel foglalkozik, pedig főleg ez lenne ami számít. A sorok mögött is van tartalom, bárki felfigyelhet rá, akinek van sütnivalója.


Az előzőkben írtál a választási lehetőségről, ami téves felfogás, hiszen nincs választásom.

Tessék egy próba:

- Sajtból van a Hold. -

Van e választásod, hogy ezt elhidd? Próbáld meg, légy szíves, hátha megy. Választhatsz? Vagy elhiszed, vagy nem. Na, erőltesd egy kicsit.

Természetesen most mondhatod, hogy ez nem jó, mert teljesen más, ez nem egy erős állítás, de szerintem meg éppen ellenkezőleg, bizonyíték hiányában számomra ez tökéletesen hasonló és nem tudok benne hinni.

Nincs választásom.

Sorry!

2014. jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
71%

Vidiripi


"A Biblia egyes részei kísértetiesen hasonlítanak egymásra. Szinte az unalomig ismétlődnek egyes elemek, éppen csak a nevek változnak, bevallom, amikor ezeket olvastam, sokszor csak átfutottam rajta, mert már kívülről tudtam, mi fog következni, pedig először volt a Könyv a kezemben."


Írhatnál példát is.


"Ebben a (még kevésbé) felvilágosult világban nem csattog a korbács a hátadon és szabadon járhatsz, kelhetsz és sok az előrelépés, bár azért nyomorgók ma is vannak,..."


Ez igaz de napjainkban is vannak rabszolgák. Adósrabszolgák!


"Ha enni adott neki és nem dobta fel, az szép tőle, de ha azt tanácsolta, hogy térjen oda vissza, ahol azonnal keresztre feszítik, akkor tökkelütött volt."


Igen bizonyára ez volt Pál célja hogy azt az embert a halálba küldje. Csak akkor nem értem hogy miért nem szólt a hatóságnak az eredmény ugyan az vagy nem?


"A Biblia éppen csak súrolja ezt a témát, valóban nem ezzel foglalkozik, pedig főleg ez lenne ami számít. A sorok mögött is van tartalom, bárki felfigyelhet rá, akinek van sütnivalója."


Tehát azzal kellene foglalkoznia a Bibliának hogy hogyan kell bánni a rabszolgákkal meg ilyesmi? De akkor az már nem Biblia lenne. A Biblia az emberrel és Istennel foglalkozik ez a fő téma a kapcsolat.

Nekem van sütnivalóm. Csirkecomb!


"Nincs választásom."


De van választásod. Választhatsz írsz nekem vagy sem. Elhiszed hogy a hold sajtból van vagy sem. Veszel fel hitelt vagy sem. Választhatsz. Hogy választásodnak mi lesz a következménye az egy másik kérdés de van választásod.

Nekem is van választásom hogy írok még neked vagy sem.

2014. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!