Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, hogy lettek...

Jehova Tanúi, hogy lettek ilyen "híresek"?

Figyelt kérdés

Már Amerikában is, több filmben/sorozatban megemlítették őket + a hétköznapi emberek zöme is ismeri őket.

Max. 7 millió Tanú van jelenleg, ami viszonylag nagyon kevés, de pl. a 400 millió főt számláló Pünkösdistákat nem nagyon ismerik...eceterá, eceterá, eceterá



2013. dec. 26. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 barátkozó ***** válasza:
47%
Kedves Sándor 76. Én egy kicsit tovább olvastam a Lukács 10. fejezetet és a 7. versben azt írja hogy ne járjatok házról - házra vajon miért? Kérlek írd meg nekem mert most nem értem ez ellentmondás számomra :
2013. dec. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
0%
Ez Isten akarata, hogy az emberek megismerjék az igazságot róla. Máté 24.14,, És a Királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek és akkor jön el a vég...
2013. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Ez Isten akarata, hogy az emberek megismerjék az igazságot róla. Máté 24.14,, És a Királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek és akkor jön el a vég..."


Csak egyszer mondaná már meg vége egy tanú hogy mi a királyság jó híre! Mi a királyság jó híre? A mondatban szerepel az "ezt" szó tehát valamire utal. De mire?

Neked is felteszem a kérdést. Te tudod a választ?

2013. dec. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
0%

Mi a királyság jó híre?

Én ugyan nem vagyok tanú, de elárulhatom Neked.

Természetesen az, hogy hinni kell.

Hinni és bízni Istenben.

Ha mondjuk azt kéri, vágd el a gyereked nyakát, bízni kell, hinni és vágni. Izsáknak speciel megkegyelmezett, veled is előfordulhat és sose tudhatod, mi jó származhat ebből.

Na és ha tönkremegy mindened, akkor is hinned kell. Háromezer éve kb. Jóbbal már megesett, hogy Isten fogadott az ördöggel, így hát az ördög elvette a barmait, de Jób csak hitt és hitt. Isten mosolyogva nézte. Erre az ördög rávette a családját, hogy taszítsák ki, de Jóbnak ez sem számított, csak továbbra is hitt. Na de erre felpaprikázódott ám az ördög és a porba taszította Jóbot. -Hiszel e még Te piszok?- kérdezte. Bizony Jób továbbra is hitt. Csúszott mászott egy pár száz évig Jób a porban, amit Isten megelégedve szemlélt, de akkor az ördög nagyon berágott és mindenféle undok nyavalyát bocsátott rá, de mindhiába, mert Jób továbbra is hitt. Rohadozott megint pár száz évet Jób és hitt, közben meg is vakult, de hitt, kihullottak a fogai, de hitt, meg is süketült, de hitt.

Na mikor már eleget hittek, Isten visszaadta Jóbnak a marháit, meg az asszonyát is, akit egy 28 dioptriás szemüveggel is szerencsére csak homályosan látott, mert a takaros menyecske közben vén szipirtyóvá változott, de Isten nagy jóságában nem akarta, hogy Jób szörnyet haljon az undortól. Apró rózsaszín popós gyermeke közben szakállas rabbivá cseperedett, Jób nagy büszkeségére. Protkója is lett neki, meg hallócsöve, így hát vénségére nagyon is megjutalmazta az Úr.

Ha veled történik hasonló, akkor számodra is fennáll a lehetőség, hogy higgy, mert sosem tudhatod, hátha megint fogadott az ördöggel. Ne törődj Te azzal, ha leprás, tripperes, vérbajos, gombás, ótvaros leszel és lerohadnak az ujjaid, csak hinned kell, nincs más dolgod.

Rá se ránts, ha kifolyik a szemed, mert két, háromezer évvel ezelőtt egyszer már volt egy hasonló eset, hiszen hallottad, Jób története, ez igazán a vigaszod és vezérfonalad lehet.

Na, láthatod, Isten jó hírét és dicsőségét, mi egyebet szeretnél még?

Akadhat ennél jobb hír?

Na látod...

2013. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
25%

Vidiripi


"Izsáknak speciel megkegyelmezett, veled is előfordulhat és sose tudhatod, mi jó származhat ebből."


Honnét tudod hogy velem is előfordulhat? Te beszélgetsz Istennel?


"Isten mosolyogva nézte."


Te láttad Istent? Ki vagy te?


Nagy mesélő vagy te. De a helyzet az hogy beszélned kellene egy kiadóval aki tanácsokkal látna el hogy ebből hogyan írj könyvet. Ha jól csinálod még pénz is állhat a házhoz.

2013. dec. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:

Kösz Vidripi!

Azt mondod, van olyan jó, mint a Te szalmaszálas sztorid?

Tudod, a biznisz men...

:)

2013. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
69%

Vidiripi


"Azt mondod, van olyan jó, mint a Te szalmaszálas sztorid?"


Ja ha csak annyira jó mint az enyém akkor ne is próbálkozz a kiadónál mert bukta lesz a vége biztosan. Kivéve akkor ha hisznek benne. Másképp nem fog menni.

2013. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
0%

Szóval akkor a Hit mégsem rossz?

Eddig ez volt a legjobb érved.

:)

BUÉK

2013. dec. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Szóval akkor a Hit mégsem rossz?"


Döntsd el te hogy jó vagy rossz a hit. De én egyiket sem állítottam. Legalább is neked nem.


"Ha mondjuk azt kéri, vágd el a gyereked nyakát, bízni kell, hinni és vágni."


Szerintem vizsgáljuk meg a karakter fejlődését. Meg az sem elhanyagolható dolog hogy az adott karakter otthagyta a városi életet a sátorozos vándorlós életért. Na persze ez nem egyik napról a másikra történt meg hanem sok év alatt. Ez egy kidolgozott változás volt. Nem csak úgy hirtelen jött. Én így látom.

2014. jan. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:

Én sosem állítottam, hogy a hit rossz dolog. A vallásos hittel sincs különösebb ellentétem, amit nem szeretek, az a fanatizmus. Ez az egész hangulat, amit kiéleztek, a pusztulás és a pusztítás. Végítélet, özönvíz, meg Szodoma és a csecsemők falhoz csapkodása, na meg hát az áldozat az nyakelvágás, semmi más. Aztán a szélsőségesek, akik azt hiszik, minden bajt az okozott, hogy az ember megtanult osztani és szorozni, meg némelyik még egyebet is. Tisztára hülyeségnek tartom, hogy ilyesmiben hisztek, ráadásul meg a nagy szeretetről szónokoltok, ami ellen semmi kifogásom, csak úgy, magában.

Azt a részt, hogy "Isten mosolyogva nézte", úgy értettem, hogy gyönyörködött Jób nagy hitében. Egyébként ez még nem is a legrosszabb rész a Könyvből, csak én némileg humorosnak találom, tisztára Monthy, a gyalog galoppban vannak hasonlók.

Szóval szerinted Ábrahám jobban szeretett campingolni, mint városban lakni? Szerintem nem volt választása, ez még a városi élet előttről szól, bár én is szeretem az ilyesmit, nyáron főleg és ha kevés a szúnyog, meg nem esik az eső és túl meleg sincs, meg azért van a közelben zuhanyzó és kulturált klotyó, meg ahol reggelizni lehet és a bevásárló hely sincs messze, aztán szórakozni is lehet egy kicsit este, ha kedve van rá az embernek és jól jön egy mosógép, a szárítóval, de azért legyen mégis vadregényes és egyszer szalonnát is sütünk ilyenkor, még akkor is, ha senki nem eszi meg az adagját, mert hát azért mégiscsak belekóstol az ízébe.

Igazi vadkemping csak mással együtt elviselhető a normális embernek, van aki vadászik, és speciel pecázgatok néha, bár már elég régen volt benne szerencsém.

Van annak előnye is, ha az ember csak olvas róla, vagy videón látja és hozzá elképzeli a természetet, mert nem szed fel kullancsot a fotelban ülve, bár a levegő nem lesz tisztább a városi hajlékban tőle.

Korán felkeltél, nem buliztál? Vagy le sem feküdtél még?

2014. jan. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!