Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, egyetértetek ebben...

Ateisták, egyetértetek ebben az előadásban elhangzottakkal?


2013. dec. 29. 20:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

És az az EGY bizonyos isten több tízezer néven,több tízezer utasítással,és több tízezer formában mutatkozott be az embereknek a világ számos táján?


Szerinted mennyire lehet ugyanaz az isten Odin,Allah,Jahve,és Zeusz?


Mind különböző (részben különböző) dolgokat mondtak,tettek,és kértek az emberektől.Te azt mondod hogy aki (keresztény) megismerte istent,az rátalált a valóságra.Képzeld,ugyanezt állítja egy zsidó,egy muzulmán,egy konfúcionista,egy taoista,vagy a régi "pogányok".


Akkor most lehet választani:


A:Igen,isten néha skizofrén vonásokkal játszik más más szerepet,és mindenféle néven,és formában ismerteti magát velünk.Ezen esetben akármelyik vallást követheted,mind egy istentől származik.


B:Nem,isten csakis a keresztény istenként és Jézusként tett kijelentéseket.Minden más hívő (azaz manapság durván 4 milliárd másik vallás követője) csak HAZUDJA hogy találkozott volna a saját istenével.


C:Csak az emberek fejében létezik mindez,így megvan a válasz arra hogy miért nem ismerték a keresztény istent Dél-Amerikában,és miért nem ismerték a jaguáristent Európában.

2013. dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

"A keresztény isten túlságosan emberi, ami arra utal, hogy emberi elme terméke."


Az ő képmására lettünk teremtve, tehát ha úgynézzük nem Isten emberi hanem mi vagyunk "isteniek" persze csak ebből a szempontból


"Minden más hívő (azaz manapság durván 4 milliárd másik vallás követője) csak HAZUDJA hogy találkozott volna a saját istenével."


Szóval ha te állítod hogy márpedig nincs Isten akkor a többi rengeteg hívő hazudik?

2013. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Na látod,ezaz!Mindketten hazugsággal vádoljuk a többieket.


Csak míg én puszta érzéki csalódással vádollak titeket hívőket,te teljesen szándékos hazugsággal,miszerint nem is élnek át isteni találkozást,mégis ezt mondják.


De kérlek,előbb te válaszolj az én kérdésemre.

2013. dec. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 selender ***** válasza:

"Istent megtapasztalni hit által lehet, mert aki őszintén keresi megtalálja. Milliók tapasztalták már meg az évezredek folyamán a valóságát, annak ellenére, hogy sokan nem akarják ezt tudomásul venni.

Ha valamiben nincs tapasztalatod, az nem jelenti azt, hogy nem is létezik. "


Kiskoromban őszintén hittem abban, hogy a Mikulás rénszarvassal járkál a repülő szánjában és mikor senki nem figyel bejön a házba és ajándékot tesz az ablakomba. Kiskoromban azt is őszintén hittem, hogy a húsvéti nyuszi tojja a tojásokat, amiket az udvaron a tujafában kellett megkeresnem.

Ezek szerint a hit által megtapasztaltam a létüket, és mivel megtapasztaltam ők léteznek is?


"Az ő képmására lettünk teremtve, tehát ha úgynézzük nem Isten emberi hanem mi vagyunk "isteniek" persze csak ebből a szempontból "


Szerintem a mi vonásaink nem vmi tökéletesek, szóval vagy Isten se tökéletes, vagy nem vagyunk a képmásai.

2013. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Möbiusz-szalag

Mindenki az ismerete alapján lessz megítélve az ítélet napján, ezt világosan írja a Biblia a Pál levele a Rómaiakhoz 2 rész, 11-16 versekben.

Ugyanakkor parancsolja mindenkinek mindeütt, hogy megtérjenek, és ezt hírdetni kell.

Ha átmész a piroson, nem mondhatod, hogy nem tudtam, így minden embernek van valamilyen szintü tudása.

A tudatlanság idejét elnézte az Isten

[link]

Az Isten előtt mindenki kedves aki Őt féli, és igazságot cselekszik.

Cselekedetek könyve 10rész 35-ik vers.

2013. dec. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Az ateista már csak olyan hogy megtér ahhoz az istenhez akiben nem hisz. Ez igen valószínű. Minthogy egy muszlim keresztény lesz. Az ateizmusnál nincs erősebb hit. Ebben ugyanis nincsenek hibás érvelések kapzsi papok stb
2014. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 a0511 ***** válasza:
Sosem értettem, hogy ha Isten tisztán szellemi lény (ahogy a vallásos emberek állítják) mégis hogyan szeretnék az ateisták tudományos módszerekkel vizsgálni? Miért várják a hívőktől, hogy empirikus jellegű bizonyítékokat sorakoztassanak fel a létezése mellet akkor is, ha Isten kívül esik a tudomány hatáskörén? Elég nehezen tudom elképzelni, ahogy valamilyen műszerrel kimutatják Isten létét vagy megmérik a térfogatát.
2014. jún. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Ha Isten létezik de semmilyen hatást nem gyakorol se rám se rád se senkire és semmire (tehát ahogy írod kimutathatatlan) akkor értelmetlen vele foglalkozni.


Elvégre még száz meg száéz hasonló kitalációt feltételezhetnénk,mint a kimutathatatlan lebegő teáskanna,de ezt már csak a keresztényeknél is hiszékenyebbek hiszik el.

2014. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 a0511 ***** válasza:
Utolsó: én is pontosan ezt mondom, nem érdemes vele foglalkozni (ezért tartom butaságnak az erős ateizmust).
2014. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!