Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti egyetértetek azzal, amit...

Ti egyetértetek azzal, amit néhány vallás mond, miszerint ne olvassunk könyveket, irodalmat?

Figyelt kérdés

Azt mondják a végső elszámolásnál úgyis egyek vagyunk és a könyvek nem visznek előre, egyedül a Biblia. Nagyon nem tudok azonosulni ezzel a nézettel. Ha valóban nem olvasnánk könyveket, akkor mi hogyan jutnánk előre ebben az életben.

Rendben, megértem, hogy a vallásos emberek tiltják, hogy vulgáris kifejezések legyenek a szövegekben. Bár szerintem ez még nem rombolja egy műnek az értékét. Van, amikor ki kell mondani a dolgokat azért, hogy kifejezzük elégedetlenségeket a társadalom széthúzói erőivel szemben.

Másrészt a vallás tiltja a homoszexualitás nyílt ábrázolását irodalmi művekben. Ezenkívül bár nem tartozik az előbbi gondolathoz, de a bűn vagy gyilkosság megjelenítését is. Ez azért is érdekes, mivel a Szentírásban is le van írva a gyilkosság (Káin-Ábel), így nem értem.

Sok rockzenész, lázadó támadva volt a vallás által, mert nyíltan ki merték mondani a gondolataikat. Nem lehetséges, hogy ebben is inkább politika van?

Nem mellesleg a világ egyik homoszexuális költőjének versei, Allen Ginsberg, ezt tanítják a református egyetemen, akkor miről is beszélünk?

Ti hogy látjátok, reflexiók?


2013. aug. 10. 11:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

A vallás már sok hülyeséget kitalált, de mindig az vezetett a fejlődéshez, hogy ezt a sok hülyeséget mindenki letojta.


Ha betartanánk ezt ne olvass könyveket-dolgot, akkor egyszerűen egy végtelenül primitív társadalmat hoznánk létre.


Ha az inkvizícióban legyilkolt fizikusok, csillagászok példáján a későbbiekben elvetették volna a nézeteiket, még mindig azt hihetnénk, hogy a Föld lapos.


Összegezve tehát azt mondom, hogy a vallás a fejlődés egyik legnagyobb gátja.Ha minden hülyeséget, amit kitalál, betartanánk, akkor egyszerűen elbutulnánk, és semmink sem maradna.

Ez a könyvtilalom is egy nagy hülyeség.

2013. aug. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Na látod ezért szánalmas a legtöbb vallás, mert hülyévé akar nevelni. Máshogy nem tudja megtartani a hívőit, és egy egyháznak csak ez a fontos, mert ebből jön a bevétel.
2013. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Én is azon a véleményen vagyok, mint az első válaszadó. A modern társadalom legtöbb újítása egyáltalán nem a vallásból indult ki, sőt, szerintem nagyon hosszú ideje útját állja a progressziónak. Ha mindenki a vallásra hallgatna, egy rémes világ köszöntene ránk...


Aki pedig konkrétan azt a gondolatot kommunikálja, hogy Bibliát olvass, de egyéb könyveket ne, az vagy nem olvasta a Bibliát, vagy igen, de csak szemezget belőle.


Ebbe a B betűs könyvbe ugyanis jószerivel szerepel erőszak, nőgyűlölet, képmutatás, agresszió, nemi erőszak, és vérfertőzéses beltenyészet. Nem tudom ezt mitől kellene magasabb pulpitusra helyezni, mint mondjuk a Szürke 50 árnyalatát...

2013. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%

Hánynom kell tőletek. Egyikőtök sem olvasta a Bibliát, de máris összehasonlítgatjátok más könyvekkel. Ráadásul mocskos hazugok vagytok, mert senki nem tiltja, hogy olvassunk más könyvet, mi nem akarjuk látni sem, hogy a példánál maradjak ahogy két manus egymást d.ugja.

Ha nektek ez a művészet, vagy az, hogy irodalmi szinten van leírva a közösülés, akkor nagyon közönségesek vagytok. Gondolom amiben nincs szex, az a kezetekbe sem kerül és erre vagytok büszkék.

2013. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Már vártam erre.Vártam, hogy mikor jön egy olyan ember, aki más véleményen van, és mikor kezd el spekulálni a mi dolgainkról.

Miből gondolod, hogy csak olyan könyvet olvasunk, amiben van szex?Magad sem tudod.De azért idejöttél jártatni a szádat, érdemlegesen pedig nem tudtál válaszolni a kérdésre.

Ezek után gondold át, hogy kitől is kéne inkább hánynod.

2013. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
4-es, már ne is haragudj, de mikor legutóbb olvastam a Bibliát, igencsak bővelkedett közösülésben, nemi erőszakban, sőt, prostitúcióban, és vérfertőzéses beltenyészetben is. Most akkor ez hogy van...? :)
2013. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
A kereszténység nem tilt ilyesmit. Melyik vallást kérdezed?
2013. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem engem azért pontoznak le mindig, mert mùltkor evolùciò Isten ellen szòltam. De lehet csak megsértettem valamelyik pszichiátriai esetet.
2013. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"mert mùltkor evolùciò Isten ellen szòltam"


Most az evolúció ellen, vagy Isten ellen?

2013. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Egyik sem:P

Az alaptalan ezotérikus tanításokra hívtam fel a figyelmet, amit az evolùciòba kevernek a bigott hívei, akik nem ismerik az eredeti elméletet sem, csak ugranak, ha az Istenüket vád éri.

2013. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!