Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol jelenti ki a Biblia? .

Hol jelenti ki a Biblia? .

Figyelt kérdés
...azt a sokat idézett gondolatkört, hogy " Isten " nincs ellenére a tudományoknak. Melyik Bibliavers támogatja ezt a szemléletet, vallási felfogást?

2014. jan. 2. 19:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzáírni, hogy arra viszont van példa, hogy a hívő kerülje a tudományos gondolkodást, nehogy a hite megtörjön...
2014. jan. 2. 19:11
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem erre nem kell külön idézet. A tudomány az csak a világ megismerése. A világ viszont a hívő szerint Isten világa. Szóval az a normális állapot, hogy azt igyekszik megismerni az ember.


Szerintem inkább azok voltak a kisiklások, ahol a két dolgot szembe állították egymással.

2014. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És akkor a pszichológia csak az ember megismerése? Vagy az nem tudomány? És a genetika, evolúcióbiológia, mikrobiológia...?
2014. jan. 2. 19:44
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ezek is valahogy összeegyeztethetők. Maximum lesznek olyan dolgok, amit felhasználni nem lehet. Pl. lehetséges ölni, ismerjük is a mikéntjét, de morális alapon mégsem lehet. Szóval nem maga a megismerés a gond, hanem bizonyos felhasználás. De ez meg probléma a hitetlenek számára is.
2014. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De mégis, milyen alapon mondják a hívők, hogy vallás és tudomány összeegyeztethető? Ennek hol van a Bibliai alapja? Ezt nem csak a hívők erőlködése a kereszténység tanainak igazolására?
2014. jan. 2. 20:23
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
Miért ne lenne összeegyeztethető?
2014. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%

Szió Filoszmen


A Bibliában, bár nem tudományos könyvnek készült,még is számtalan tudományos mondani valót tartalmaz

A Teremtő nem is mondta soha, hogy az ember ne fedezze fel a környezetét.

Sőt szeretné ha gyönyörködnénk a munkájában, és nincs ellenére a felfedezésnek.


(Ézsaiás 40:26) 26 Emeljétek föl szemeteket a magasba, és lássátok. Ki teremtette azokat? Ő, aki szám szerint előhozza seregüket, sőt nevén szólítja mindegyiket. Tevékeny energiájának bősége és hatalmas ereje miatt egy sem hiányzik közülük.

(csillagok)

(Prédikátor 1:7) 7 Minden téli patak a tengerbe folyik, ám a tenger mégsem telik meg. Ahonnan kiindulnak a téli patakok, oda is térnek vissza, hogy tovább folyhassanak.

Víz körforgás.)

(Ámós 5:8) 8 A Kima csillagkép és a Keszil csillagkép Alkotója, aki a sötét árnyékot nappalba fordítja, aki a nappalt sötét éjszakává teszi, aki szólítja a tenger vizét, hogy a föld színére öntse azt: Jehova az ő neve;


(Jób 36:27) 27 Mert fölszívja a vízcseppeket, Ezek átszűrődnek mint eső, hogy ködévé alakuljanak,

Stb.

2014. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ezek az általános, mindenki által észlelhető megfigyelések már sokszor ki lettek tárgyalva. Ez nem tudomány, még tudományos következtetések sincsenek benne, mint abban, ahogy a görögök megmérték a piramisok magasságát, vagy rájöttek a föld gömb voltára. Ezeket Athén bármelyik rabszolgája is írhatta volna, mivel tanították őket, ennyit ők is tudtak. Sehol nincs egy olyan mondat sem, amire hivatkoznak a hívők, hogy a tudomány és a vallás - kereszténység, Biblia - összeegyeztethető.
2014. jan. 2. 22:41
 9/17 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha jól emlékszem ateista vagy, a kérdésed nagyon jó! Rengeteg hívő mondja hogy mi elvetjük a tudományt és Istenben bízunk, pedig ez egy rossz kijelentés! Legfőképp az ősrobbanás-Genezis ellentét miatt mondják ezt, bár ez egy vitatott téma, mégis én hívőként azt mondom neked, hogy a kereszténység nem veti meg a tudományt, bár a középkorban a katolikusok erősen visszaszoritották a tudományt, azt nem a Biblia miatt tették, hanem tudatlanságuk miatt.

Úgy is összefüggésbe hozhatjuk a Bibliát a tudománnyal hogy Jézus csodatételei tudományosan nem magyarázhatóak meg

2014. jan. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egyébként kedves Filoszmen, annak mégis mi értelme lenne ha Isten azt bizonygatná hogy ő nincs ellene a tudományoknak?

Nem értem a gondolkodásmódodat

2014. jan. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!