Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves hívők, miért hisztek?

Kedves hívők, miért hisztek?

Figyelt kérdés

A kérdés roppant egyszerű.

Spirituális élmény?

Belétek nevelt dolog?

Meg"világos"odás? - (ha így van, mi miatt?)


Velem egyik sem történt meg, így ateista vagyok. Tehát nem látok okot a hitre. Ha látnék, elkezdenék hinni, de mivel nincs okom hogy így tegyek = ateista lettem.



2014. jan. 12. 20:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
41%

Ateista vagy, tehát nem hiszel Istenben.


Csak egy kérdés: azt, hogy Isten nem létezik, hiszed, vagy tudod?


Ha hiszed, te is hívő vagy, ha tudod nem vagy az.


De ha azt állítod, hogy tudod, hogy Isten nem létezik, akkor, mivel tudnád alátámasztani állításodat?


Csak azt ne mondd, hogy semmi ráutaló jelet nem láttál még, mert ez (bár nyilván igaz) nem igazolja az állítást, ez csupán egy információ a te személyes tapasztalataidról.

2014. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
38%
Azért hisznek mert üres az életük és így könnyebb elviselni a valóságot.
2014. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 anonim ***** válasza:
44%
Azért hiszek Istenben, mert nem hiszek a véletlenekben. Ilyen tökéletesen megkomponált alkotás, mint az élet, nem lehet a véletlen műve.
2014. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 anonim ***** válasza:
37%

"Azért hisznek mert üres az életük és így könnyebb elviselni a valóságot."


Hogy a vallásosoknak üres lenne az életük? Szerintem sokkal teljesebb, gazdagabb...

Inkább arról van szó, hogy ki mit tekint értéknek az életben...

2014. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim ***** válasza:
24%

"Az ateisták nem vallástalanok, hanem szánandóan fogyatékos értelmük és korcs

kedélyükhöz képest komikus vallásban hisznek. Éspedig nemcsak hisznek. Az ateisták mindnyájan bigott emberek. Úgy mondom, hogy mindnyájan, mert még egyetlen ateistával se találkoztam, aki ne lett volna bigottabb még annál a rossz szagú vénasszonynál is, aki vasárnap krajcáros füzeteket árul a templom előtt Szent Homorony

csodatevő vizeletéről. Az ateista vallás szentje persze nem Szent Homorony hanem Einstein, és a csodatevő hatalom nem a vizelet, hanem az ultraszeptil. Az ateista bigottéria neve materializmus. Ennek

a vallásnak három dogmája van: lélek nincs, az ember állat, a halál megsemmisülés. A három pedig egyetlenegyre megy ki, s ez az, hogy az ateisták rettenetesen félnek Istentől."


- Hamvas Béla

2014. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
22%
Mindig is tiszteltem Hamvas Bélát, ez az idézet is találó!
2014. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 A kérdező kommentje:

1:

Istent nem lehet megcáfolni, mert megcáfolhatatlan felvetés/teória.

Gondolj erre: "Amikor senki nem lát, tudok repülni" Megcáfolható? Nem, nem az. Megcáfolhatatlan, mert senki nem lát. Ergo se bizonyítani, se cáfolni nem lehet. Valószínű? Nem, nem az.

Miért nem az? Mert: senki más nem tud repülni, nincs szervem/testrészem amivel tudnék repülni. És eleve abszurd, hogy csak akkor tudok repülni, amikor senki sem lát.

Ott van Isten. Van olyan dolog ami egyértelműen arra utal hogy kell, hogy létezzen? Nincs. Abszurd felvetés e, hogy bár az evolúció bizonyított tény, az univerzum keletkezéséről is van fogalmunk (bár távolról sem biztos, véleményem szerint) sokan mégis abban hisznek, hogy egy lény/energia teremtette az embert, az állatokat, és az univerzumot? De, az.


Én, mint ateista nem félek kimondani valamiről, hogy "Nem tudom. Még."

Például nem tudom/tudjuk, hogy hogyan keletkezett az élet. De, ha nem is érem meg, egyszer rájön az emberiség a tudomány folytán.

Nem akarok egy hamis "igazságban" hinni csak azért, hogy elmondhassam: "Én bezzeg tudom".

Nem ringatom magam hamis kételyekbe. A halál után leáll az agyműködés és megszűnök annak lenni, akinek eddig ismertek, a személyiségem, az érzelmeim megszűnnek létezni. Higgyek abban inkább, hogy minden szép és jó mert a menyország vár rám? Még úgy is, ha nagyon valószínű, hogy nem?



A keresztény Istent viszont meg lehet cáfolni, ha a Bibliát szó szerint értelmezzük. Tele van ellentmondásokkal. De ez nem célom, mert nem akarom megcáfolni. Viszont az, hogy nem tudom megcáfolni, nem ad okot arra, hogy higgyek is benne.

2014. jan. 12. 21:00
 8/111 A kérdező kommentje:
Ja és nem én pontoztam le a válaszodat, nem szokásom :)
2014. jan. 12. 21:02
 9/111 A kérdező kommentje:

5.: Valahol nagy káosz van a te / akit idézel agyában.

Szerinte az, hogy én nem hiszek Istenben azt jelenti félek tőle? Fuck Logic.

2014. jan. 12. 21:03
 10/111 anonim ***** válasza:
35%
Vicces vagy inkább suánalmas amikor valaki, aki nem is ismeri és sosem olvasta, legfőképpen nem is érti a Bibliát és tényként közli, hogy tele van ellentmondásokkal. Na ezért vagy te ateista, mert egy számodra ismeretlen dolgot, amit nem ismersz és nem értesz értelmetlennek és hülyeségnek tartasz. Mi hamarabb tanultuk az evolúciós mesét, majd megszólított minket Jézus. Látod? Mi legalább ismerjük amiben te hiszel.
2014. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!