Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták és teisták (hívők)!...

Openyoureye kérdése:

Ateisták és teisták (hívők)! Bele mennétek egy szerep csere játékba?

Figyelt kérdés

A játék lényege, hogy jobban megismerjük a másik oldal gondolkodás módját és érveinek felépítését egy későbbi közös alap/közös nevező létrehozásához. A jobb megértés talán segíthet a nagyobb viták és sértegetések elkerülésében is. szóval a


Játék menete:


Gondolom nem nagyon kell magyarázni a szerep cserét. Az ateista teista gondolkodás módot vesz fel és így érvel, a teisták pedig fordítva. Törekedjünk a logikusan megfogalmazott mondatok és kevésbé a sértegetések ironikusan való megfogalmazására. A sértegetések elkerülése végett a teisták(vagy hívők) az álateista nevet kapják, az ateisták pedig az álhívőt a szavak könyebb megkülönböztetése érdekében.


Akkor kezdeném is:


Azért lettem álateista, mert a világ működése megmagyarázható külső szemlélő vagy beavatkozó entitás nélkül is. Nincs szükség extra magyarázatokra a már megértett és elfogadott tényekről, úgy mint a kémiai reakciók, fizikai hatás ellenhatások, vagy éppen egy biológiai lény szervezetének működése. Ezen dolgok a feltételezett isten jelenlétében vagy anélkül is ugyan úgy működnek, hisz jelen esetben nincs róla tudomásunk, mégis minden így működik. Viszont ha elfogadjuk isten létét, abban az esetben sem változnak meg ezek a dolgok.

Egy kérdésem viszont mégis lenne a jelen lévő álhívőkhöz:

Mielőtt megismerkedtetek a vallás bármely formájával, előtte valószínűleg nem hittetek semmilyen felsőbbrendű entitásban(gondolom én). Miután felvettetek egy tetszőleges vallást mivel lett több az életetek? Mert ugye, csak adott valami pluszt az életben, hogy ha úgy döntöttetek, hogy: igen ez így jobb mint a korábbi életem. Legalábbis nekem a logika ezt diktálná: Ha valami jobbá teszi az életem valamilyen szempontból, azt szívesen használom, tanulom vagy élem a szerint az életem. Ha pedig valami nem jó a számomra, inkább kerülöm azt.



2014. jan. 15. 03:49
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
Mivel mindkettőből van bennem elég, legfeljebb áltudatlan álvaskalapos lehetnék. Olyan igazi, hogy a zsiráf az nincs, meg ilyenek.
2014. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
Aki nem tud belemenni a játékba, az nem értem, minek szól bele.
2014. jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:

Azért vagyok álateista, mert a mai világban nevetséges, hogy valaki még ilyen tündérmesékben higgyen. A vallást az emberek megfélemlítésére találták ki az egyházi vezetők, akiknek politikai hatalom is van a kezében.

A Biblia ellentmondásos, egyik szabály üti a másikat, nem lehet rajta kiigazodni. Különben sem biztos, hogy igazat mond. Hihetetlenek az olyan történetek, hogy Jézus a vízen járt, meg hogy feltámadt a halálból. Komolyan, van, aki ezt elhiszi? És ennyi erővel miért ne higgyünk a Kalevalának vagy a Védáknak is?

Idegesítenek a vallási fanatikusok, akik mindenkit meg akarnak téríteni és a pokollal fenyegetőznek, ha nem térek meg. A szertartásoknak sem látom sok értelmét, a papok meg gyakran bort isznak és vizet prédikálnak.


(Ami vicces: a SAJÁT gondolataimat írtam le, nem azt, amit az ateistákról feltételezek... ugyanis hívőként is vannak ilyen gondolataim. Mégis hiszek Istenben - hogy miért, azt már nem itt fogom megmagyarázni.)

2014. jan. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:

Nana, 13-as, miért nem tudsz hinni a csodában?

A tudomány bebizonyítja, hogy lehetséges, de ha a tudomány nem, akkor a mindennapi élet. Mondjuk példának azt, hogy Jézus a vizet borrá változtatta. Hát kérlek a múltkoriban volt nekem is egy szürkebaráthoz szerencsém, az is ezzel a módszerrel készült, minden bizonnyal és merem remélni, hogy a készítőit is keresztre fogják feszíteni, már ugye, ahogy a jó szokás diktálja.

Álhívőként egy cseppet sem értem az ateisták állandó piszkolódását, szerető és jóságos Istenünkről, aki nagy szeretetében nem irtotta ki az egész emberiséget, mert látjátok, Noénak és majdnem a teljes családjának megkegyelmezett és minden állatból meghagyott egy párat, csak a többit nyiffantotta ki, de ha azt sem érted meg, hogy ha térden állva teljes szívedből esedezve rimánkodsz a nyavalyás életedért, akkor lehet, hogy meghagyja, mert szeret Téged, de persze azért egy cseppet se bízd el magad, mert csak igen keveseknek lesz ebben részük, bármennyire is jóságos és szelíd a mi drága Urunk.

Ha meg egyszer figyelmeztetnek valamire, akkor tessék komolyan venni. Én már a kis baltát is megéleztem, mert a rosszcsont csemetémnek hiába prédikálok, hogy ne egyen mosatlan gyümölcsöt, de hiába, úgy látom, a halálnak a családomba is be kell költöznie, a szokásos módon, csak még nem találtam ki, hogyan kombinálhatnám világgá kergetéssel.

Azt hiszem tíz csapást fogok rá mérni, eggyel sem kevesebbet, ahogyan a fáraók kora óta dukál.

Még azt szeretném kitalálni, hogyan nemzhetek gyereket jogosan a szomszéd feleségének, tanulmányozom a Bibliát, hátha van erre valami passzus.

Mert nem szeretek állandóan gyónni a papunknál, bár ő mindig mondja, hogy Isten megbocsájtja a bűneimet, de nem szeretek naponta a nyakára járni, kell néha neki is egy kis pihenő.

2014. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:

Rivulets of Silver Tears!


Mikor eljő az embernek fia, az ő dicsőségével és az atyéval, azon a napon megízleled az Isten haragjának a poharát és kínoztatni fogsz tűzzel és kénkővel a szent angyalok és a bárány előtt!

Mert írva vagyon: "Elnyeletett a halál diadalra."

2014. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:

He? Mi van? Ezt a sok zöldséget nekem írtad #15 válaszoló? Netán elgurult volna a gyógyszered?


@Kérdezőnek:

Az ostoba hívőknek magyarázhatsz bármit, már teljesen átprogramozták őket. Ha a világot szeretnéd megismerni, akkor olvass minél több könyvet (szakirodalmat) és utazz sokat, beszélgess tudósokkal és kutatókkal, ne pedig álomvilágokba menekülj!


Látod bármi okát annak, hogy Isten létezne? Ugye hogy nem?

De ha létezne sem indokolná semmi, hogy az az elmeháborodott homofób, nő gyűlölő, szadista, gyerek gyilkos keresztény Isten az! Ha létezne, elsőként rúgnám szét a valagát!


Az Ádám és Éva mese egyértelműen nem történhetett meg biológiai szempontból például. De mondhatok még más példákat is. Szerinted a nap meg tud állni egy napra egy zsidó miatt?

Ma már miért nem történnek ilyenek?


Az egyháznak csak a pénzünk kell és hogy irányítnai lehessen a birka népet! Nem lehetnek egyéni gondolatid, ha igen akkor meg kiközösítenek. (ma már szerencsére nem lehet keresztrefeszíteni)


A hívőkel az a legnagyobb baj, hogy amit nem értenek, azt rákenik a képzeletbeli barátjukra. Így gyermeteg válaszokkal megelégszenek.


Nekem senki ne szóljon a szexuális életembe (mondjuk ezt komolyan is gondolom).

2014. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
Rivulets of Silver Tears, te magaddal beszélgetsz? Vagy ez mi volt? o_O
2014. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 Shai-Hulud ***** válasza:

Na igen, a lelkecském elfelejtett átváltani a másik regisztrációjára.

Szar ügy, mikor az embernek több is van, mindig észnél kell lennie, hogy éppen melyikkel mit is hazudozott össze.

Mert ha összekeveri, akkor aztán jön a lebukás. :D

2014. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:

Rivulets of Silver Tears-nek igaza van!


Nem fogom a biológus diplomámat kidobni egy Kent Hovind-féle barom miatt. A szabad időmben pedig nem azért csillagászkodtam, hogy egy ilyen zakkant guru lenyomyjon, aki még börtönben is van. (megbízható ember)

Egyébként is a Higgs-bozon és a nobel sokkal többet ér a szeretetnél (szolgaságnál). Az egyház pénzét pedig űrkutatásra kellene költeni. Mi sem foglalkozunk az éhezőkkel, de mi legalább nem álszenteskedünk. Megmondjuk, nekik hogy forduljanak fel!

2014. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
#19, az ateisták is lehetnek erkölcsösek, ne magadból indulj ki! Egyébként engem nem érdekel, hogy mi volt és mi lesz a halál után. Hagyjon mindenki élni és én is hagyok mindenkit élni!
2014. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!