Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták és teisták (hívők)!...

Openyoureye kérdése:

Ateisták és teisták (hívők)! Bele mennétek egy szerep csere játékba?

Figyelt kérdés

A játék lényege, hogy jobban megismerjük a másik oldal gondolkodás módját és érveinek felépítését egy későbbi közös alap/közös nevező létrehozásához. A jobb megértés talán segíthet a nagyobb viták és sértegetések elkerülésében is. szóval a


Játék menete:


Gondolom nem nagyon kell magyarázni a szerep cserét. Az ateista teista gondolkodás módot vesz fel és így érvel, a teisták pedig fordítva. Törekedjünk a logikusan megfogalmazott mondatok és kevésbé a sértegetések ironikusan való megfogalmazására. A sértegetések elkerülése végett a teisták(vagy hívők) az álateista nevet kapják, az ateisták pedig az álhívőt a szavak könyebb megkülönböztetése érdekében.


Akkor kezdeném is:


Azért lettem álateista, mert a világ működése megmagyarázható külső szemlélő vagy beavatkozó entitás nélkül is. Nincs szükség extra magyarázatokra a már megértett és elfogadott tényekről, úgy mint a kémiai reakciók, fizikai hatás ellenhatások, vagy éppen egy biológiai lény szervezetének működése. Ezen dolgok a feltételezett isten jelenlétében vagy anélkül is ugyan úgy működnek, hisz jelen esetben nincs róla tudomásunk, mégis minden így működik. Viszont ha elfogadjuk isten létét, abban az esetben sem változnak meg ezek a dolgok.

Egy kérdésem viszont mégis lenne a jelen lévő álhívőkhöz:

Mielőtt megismerkedtetek a vallás bármely formájával, előtte valószínűleg nem hittetek semmilyen felsőbbrendű entitásban(gondolom én). Miután felvettetek egy tetszőleges vallást mivel lett több az életetek? Mert ugye, csak adott valami pluszt az életben, hogy ha úgy döntöttetek, hogy: igen ez így jobb mint a korábbi életem. Legalábbis nekem a logika ezt diktálná: Ha valami jobbá teszi az életem valamilyen szempontból, azt szívesen használom, tanulom vagy élem a szerint az életem. Ha pedig valami nem jó a számomra, inkább kerülöm azt.



2014. jan. 15. 03:49
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

[Álhívő mód on]


@30: Már mért lenne baromság? Van bármi fogalmad arról, hogy miről szólt az a kommentem? És akkor nem is beszéltünk még a szabad akarat lehetőségéről, ami egy okságilag zárt anyagi világban lehetetlen lenne. De mivel szabad döntéseink vannak, ezért látható, hogy a szabad akarat ered valahonnan. Na vajon honnét? ;)

2014. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

Kérdező, elfelejted, hogy van egy harmadik világkép is az ateista és a teista világképen kívül.

Ez pedig, aki nem hisz semmit el, hanem meg akarja ismerni a valóságot. Vagy, más szavakkal, aki csak a tapasztalatban hisz.

Az ateista nem csak a tapasztalatban hisz, hanem abban is, hogy nincs Isten.

2014. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:

Mint álhívő, azt mondom, igazad lehet, amikor hívőnek nevezed az ateistát.

Sajnos azt kell konstatálnom, hogy nem valami erős dolog náluk a Hit, mert a legcsekélyebb bizonyíték hatására elhagyják azt és könnyen megtagadják korábbi hitüket.

Ilyen ingatag fickók ezek, elég nekik egy pirinyó kétely és máris mindenféle kísérleteket végeznek, meg vizsgálatokat, aztán még ezzel sem akarnak megelégedni, mert még méricskélnek is, ahelyett, hogy tisztességesen és makacsul ragaszkodnának ahhoz, amit már egyszer sikeresen elhittek. Csak elemeznek, gondolkodnak és logikus (bizony, szinte hihetetlen, mi?) kérdéseket tesznek fel, teóriákat állítanak és elméleteket, de vajon mi alapján? Az ostoba valóság szempontjai szerint!

Könnyen elhagyják a derék hitet és csak ilyen ostobaságokat hangoztatnak, bizonyíték így, bizonyíték úgy, mintha az bármilyen mértékben is segítené a derék hívőt abban, hogy hihessen.

Hiszen az már tudás, a HIT az nem arra épül.

Nemde?

2014. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:

"mindenféle kísérleteket végeznek, meg vizsgálatokat"


Valóban, kísérleteznek az anyaggal, vizsgálják az anyagot.

És van tudásuk. Tudásuk az anyagról.


De azt a kérdést fel sem teszik maguknak, hogy van-e valami más az anyagon kívül.

Azért nem teszik fel, mert abban hisznek, hogy csak anyag van. Nem bizonyították, de mégis ezt hiszik.

Azt mondják, hogy nem lehet bizonyítani, ennek ellenére elhiszik.


Tehát az a sok-sok TUDÁS, egy aprócska HIT-en alapszik.

2014. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
54-os, kiestél a szerepből. :(
2014. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

Mint egy igazi álhívő, simán egyetértek.

Bizony nem tudnak ezek semmit bizonyítani a HITtel kapcsolatban, még azt sem, hogy a Mikulás nem létezik, mégsem próbálnak kételkedni a nemlétében. Szerintem azt sem tudják minden kétséget kizárólag bizonyítani, hogy sem a hétfejű sárkány, sem a Griffmadár nem valóságos, de mégis hiszik, hogy ilyen nem található a mesekönyvön kívül, pedig ugye, ha ott már van, akkor semmi sem bizonyítja, hogy máshol nincsen.

Az meg egyenesen hallatlan, hogy még aranytojó tyúkra is csak legyintenek, pedig meg sem próbálta senki bizonyítani a nemlétét, így hát egyáltalán nem lehetnek biztosak abban, hogy nincsen, abban meg pláne, hogy nem tojik aranytojást, csupán abban hisznek, hogy nem, mégpedig eléggé elvakultan, hiszen nincs bizonyítva, hogy nincsen és nem tojik. Hiába is tagadják, mi tudjuk, hogy ugyanolyan hívők ők is, csak ők abban hisznek, hogy nincs olyan, amiben mi hiszünk, pedig semmi sem bizonyítja azt, hogy nincs, ezért aztán jobban tennék, ha meggondolnák magukat. Olyan ostobaságokat hangoztatnak, hogy először nekünk kellene azt bizonyítani, hogy van, de nem értik meg, hogy éppen elég az, hogy nem lehet bizonyítani, hogy nincs.

Pedig még a matematika is igazolja ezen okfejtést, hiszen mínusz szor mínusz az plusz, tehát sehányszor semmi, az már valami ugyebár, tehát ha valami nemlétét nem bizonyítják, akkor csak hihetnek abban, hogy nincs, mert valójában nem is tudhatják, ha már egyszer nem bizonyították, hogy nincs.

2014. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

Erre az aranytojást tojó tyúkra kitérnék még, álhívőként, mégpedig az ateisták kedvenc vizsgálati módszerével és némi számítással egybekötve.

Hogy tojik e a tyúk aranytojást, annak ugye meg van az esélye, mert vagy tojik tojást, vagy nem és annak is 50 % a sansza, hogy arany e az a tojás, vagy nem, mert hát vagy az, vagy nem. Na mármost, ha a kettő db 50 - es számot összeadjuk, akkor testvérek között is 100 a végeredmény, tehát magának a tyúknak a létét már nem is kell vizsgálni, hiszen aligha tojhatna 100% valószínűséggel aranytojást, ha nem lenne, de ha ránézve is elvégezzük az analízist, akkor plusz 50%-ot kapunk, mert ugye vagy van aranytojást tojó tyúk, vagy nincs, így a fenti módszerrel 150% bizonyossággal állíthatjuk, hogy létezik a pipi és bizony 24 karátos tojásokat kaphatunk tőle.

Akarjátok, hogy Istenre nézve is elvégezzem az analízist?

Nem?

Akkor tessék egy kicsit kételkedni a nemlétében, mert ugye vagy van, vagy nincs...

2014. jan. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
Mondjuk kár, hogy elbaromkodtátok a kérdést, ez egy nagyon szórakoztató kis játék lehetett volna. Kell egy kis beleélő-képesség meg egy stabil nézőpont, de mindenképpen szórakoztató ötlet.
2014. jan. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

"Akarjátok, hogy Istenre nézve is elvégezzem az analízist?"


Meg Isten nemlétére is.

2014. jan. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

Állati rosszat álmodtam, mégpedig azt, hogy ott kukorékolt mellettem az a bizonyos tyúk és szaporán tojta a tojásait.

Kissé eltátottam a számat, de hát eddig semmi hasonlót nem tapasztaltam még és arra már álmomban is rájöttem, hogy egy különleges jelenségnél teljesen természetes a szokatlan megnyilvánulás. Miért lenne csoda egy csoda? Felteszem tehát a kérdést:

Hallottál Te már aranytojó tyúkot kotkodácsolni?

Nem?

Akkor világosan bizonyítható a kukorékolás ténye, ugye kizárásos alapon csak az marad.

Végül is vagy kukorékol, vagy kotkodácsol, de mivel a tapasztalat a kotkodácsolás ellen szól, ezért ennek sokkal nagyobb az esélye. Na ebben higgyen másképpen egy kukacoskodó ateista.

Már csak a 24 karátos rántottával van némi problémám, úgy látszik előbb bőven meg kell öntözni királyvízzel, hogy valamelyest megpuhítsam, de ha nagyon éhes leszek, akkor is még ott a tyúk, leves lesz belőle.

Igazi álhívőként állítom ezt, tessék, bizonyítsd be, hogy nem igaz, mert szerintem csak hiszed!

2014. jan. 16. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!