Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták és teisták (hívők)!...

Openyoureye kérdése:

Ateisták és teisták (hívők)! Bele mennétek egy szerep csere játékba?

Figyelt kérdés

A játék lényege, hogy jobban megismerjük a másik oldal gondolkodás módját és érveinek felépítését egy későbbi közös alap/közös nevező létrehozásához. A jobb megértés talán segíthet a nagyobb viták és sértegetések elkerülésében is. szóval a


Játék menete:


Gondolom nem nagyon kell magyarázni a szerep cserét. Az ateista teista gondolkodás módot vesz fel és így érvel, a teisták pedig fordítva. Törekedjünk a logikusan megfogalmazott mondatok és kevésbé a sértegetések ironikusan való megfogalmazására. A sértegetések elkerülése végett a teisták(vagy hívők) az álateista nevet kapják, az ateisták pedig az álhívőt a szavak könyebb megkülönböztetése érdekében.


Akkor kezdeném is:


Azért lettem álateista, mert a világ működése megmagyarázható külső szemlélő vagy beavatkozó entitás nélkül is. Nincs szükség extra magyarázatokra a már megértett és elfogadott tényekről, úgy mint a kémiai reakciók, fizikai hatás ellenhatások, vagy éppen egy biológiai lény szervezetének működése. Ezen dolgok a feltételezett isten jelenlétében vagy anélkül is ugyan úgy működnek, hisz jelen esetben nincs róla tudomásunk, mégis minden így működik. Viszont ha elfogadjuk isten létét, abban az esetben sem változnak meg ezek a dolgok.

Egy kérdésem viszont mégis lenne a jelen lévő álhívőkhöz:

Mielőtt megismerkedtetek a vallás bármely formájával, előtte valószínűleg nem hittetek semmilyen felsőbbrendű entitásban(gondolom én). Miután felvettetek egy tetszőleges vallást mivel lett több az életetek? Mert ugye, csak adott valami pluszt az életben, hogy ha úgy döntöttetek, hogy: igen ez így jobb mint a korábbi életem. Legalábbis nekem a logika ezt diktálná: Ha valami jobbá teszi az életem valamilyen szempontból, azt szívesen használom, tanulom vagy élem a szerint az életem. Ha pedig valami nem jó a számomra, inkább kerülöm azt.



2014. jan. 15. 03:49
1 2 3 4 5 6
 51/53 A kérdező kommentje:

48-nak:


Nézz át ide, pont a fizikai világ és a nem fizikai világról folyik a vita. Kizárólag a 21. oldaltól érdemes olvasni, addig cask értelmetlen vita folyik...


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..



50-nek:


- Figyu, akinek nem inge ne vegye magára. Nem kell a sértődöttet játszani és túldramatizálni a dolgot. Senki nem utál téged. Rendben?

2014. jan. 18. 07:08
 52/53 A kérdező kommentje:

46-nak:


- Bocs te lemaradtál. Nos én semmi esetre sem venném egy kalap alá a betegségükből adódó betegek képzelgéseit és a hívőket. Abban igazad van, hogy ördögöt sem látott senki, de ez nem egy betegség következményeként megélt élményből vett képzelgés. Sajnos sok belemagyarázás is található a bibliában. Azért sem találom teljesen hitelesnek azt, mert a 400 körüli zsinat alkalmával bizonyos emberek belepiszkáltak. Hozzátettek, elvettek, stb.


Bocs, de most mennem kell, amint lesz időm kifejtem bővebben.

2014. jan. 18. 07:32
 53/53 anonim ***** válasza:

Szívesen elbeszélgetnék erről Veled.

Addig nézd meg ezt a linket:

[link]

Ebből láthatod, hogy a religio köre sem kerülheti el a betegség fogalmát, de természetesen ezt nehéz elbírálni, ki mennyire került a hatása alá ennek a gondolkodásmódnak.

2014. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!