Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, nem logikátlan néhány...

Openyoureye kérdése:

Hívők, nem logikátlan néhány évnyi rossz cselekedetért örökké szenvedni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy emberi logikával is szembeötlően butaság lenne néhány év elkövetett rosszaság miatt örökké szenvedni. Már mi emberek is képesek vagyunk a bűntett elkövetéséért megfelelő hosszúságú büntetést kiszabni. Erre egy sokkal intelligensebb lény, aki megalkotta ezt a világot, ne lenne képes? Nem ártana néha elgondolkodni azon amit nap mint nap prédikáltok, már csak azért is mert akkor nem lennének ilyen kérdések sem...

2014. jan. 17. 07:51
1 2
 11/17 Szeressük egymást ***** válasza:
76%
Azt kéne felfogni, hogy csak ebben a rövid életben van csak lehetőség rendezni a tartozást Istennel. Azért örök az ítélet, mert a bűn miatt senki nem kerülhet közösségbe Istennel, aki örökkévaló. A bűnt semmi nem tudja lemosni, csakis Isten Fiának a kiontott vére.
2014. jan. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Pietrosol ***** válasza:
62%

Szia!


Logikátlan és éppen ezért szükségtelen. De öntudatára ébred-e az ember és felfedezi-e, hogy a szenvedéseit önmagának okozza? És ez nem később, hanem a jelen pillanatot mérgezi.

Egészségre vágyó ember, amikor túlcsordul benne a negativítás, felfedezi, hogy nincs a létezés egészében és változásra törekszik. Ebben az állapotban önmaga és a lét teljessége közé nem tehet egyenlőségjelet, mert nincs meg benne a harmónia a lét egészével, mert Istentől, a létezés egészétől elválasztott állapotban van. Egészségre vágyó ember egész akar lenni, mint ahogy azt az egészség szó szépen le is írja. A lét paradoxona, hogy az ember egész csak akkor lehet, ha önmagában megvalósítja a transzparens létet.

2014. jan. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos a kérdés.

Számomra érthetetlen, hogy egyesek miért tartják provokatív kérdésnek. Ez tévedés. Nincs olyan, hogy provokatív kérdés. Mindent meg lehet, meg szabad, sőt meg is kell kérdezni.

(Talán a személyes, intim szférára vonatkozó kérdések lehetnek kifogásolhatóak, de hát ez ugye nem az, ez általános kérdés.)

Az ember a kérdésektől fejlődik, nem pedig attól, hogy elzárkózik a kínos kérdésektől, provokatívnak bélyegzi azokat, csak hogy kényelmes hitvilágát ne kelljen megváltoztatni.


Nem gondolom, hogy egy rossz cselekedetért örökké kellene szenvedni. Ha ilyen logikával gondolkodunk, akkor egy jó cselekedetért meg örök mennyország?

És mi van ha páros napokon lopok, páratlanokon meg a szegényeket támogatom? Akkor egyik nap szenvedek, másik nap meg buli az angyalok között?


Szerintem egy bűnnek egy büntetése kell, hogy legyen, ez nyilvánvalónak tűnik. Ha van kozmikus pedagógia, akkor így kell lennie.

A kérdés, inkább az, hogy az ember hogyan tudja nem elkövetni az adott bűnt.

Hiszen ha nem találja meg magában az erőt, hogy a bűnt ne kövesse el, akkor a büntetés is, logikusan, öröké tart.

Tehát ha nem képes elérni, hogy soha ne kövessen el bűnt, akkor soha nem lehet büntetés nélküli sem.

Vagy ahogy egy középkori gondolkodó mondta:

"A bűn akkor van megbocsájtva, ha nem történik meg többé".

2014. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Először is elnézéseteket kérem, nem jól fogalmaztam mge a mondandóm. Az örökké szenvedést a pokolra érettem a halál után. Bár ez logikailag kikövetkeztethető lett volna, de úgy érzem mégiscsak én hibáztam, elnézést. Szóval ennek tükrében jöhetnek az új válaszok.



1-nek:


- Mi a baj, talán bántottak az iskolában? Nem szabadna így viselkednie egy "hívőnek". Ezzel nem mutatsz jó példát. A másik pedig az, hogy ez itt a vallásKRITIKA rész és tudod itt ilyen kérdéseket szoktak feltenni.

Nem tudom mire gondoltál a Megváltás szó használatakor, tahát ha kifejtenéd bővebben azt megköszönném ;)



2-nek:


- Hogy én mi alapján döntöm el? Úgy tudom ez nem az én dolgom, hanem a teremtőé ugyebár. És mit értesz örök érvényű seb ejtése alatt? Ilyen nincs. Az idő minden sebet begyógyít, egy idő után mindenen túl lehet tenni magad. Viszont nem értem, hogy jön ide egy életig tartó vezeklés ha el sem követtem semmit? nehogy már bűnbánóan kelljen élnem és megvonni magamtól mindent ami jó, csak hogy utánna ÖRÖKKÉ azt csinálhassam amit a földi életben nem tehettem meg. A logika ismét kifogott rajtatok.


3-nak:


- Neeem, légyszi olvasd feel :) Sikerült! Bepötyögtem egy programba ami felolvasta nekem... Viszont a kérdésemre még mindig nem kaptam meg a választ. Sőt egyre több ellentmondás vetődik fel. Pl egy olyan isten aki idézem: "van melletted egy Isten, aki szeret, elfogad úgy ahogy vagy, segít neked, harcol helyetted, a legbensőségesebb kapcsolatot ajánlja fel neked, és még a bűneidet is megbocsájtja, csak azért, hogy te együtt lehess vele, mert a közelébe bűn nem érhet. ", hogy képes egy olyan helyet megalkotni, mint a kénköves pokol, ahova szenvedni mennek az emberek ÖRÖKRE, (a kérdésben már elhangzott)néhány évnyi bűn miatt. És most nehogy azzal jöjjön valaki, hogy nincs ott tűz, meg vasvilla, csak az által lesz szenvedés az életed, hogy elszeparálódsz istentől, mert képzeljétek, most itt a földönj is el van szeparálódva jó néhány ember, mégis vígan élik milliomos napjaikat. Hol a logika és az igazság?

Szerintem olyan hely, mint pokol nem létezik.


4-nek:


- Ha már nem sikerült önálló gondolatot kipréselni magadból, a hármasnak írt válaszom neked is szól.


5-nek:


- Igen, jól mondod. Sőt, nem is kell isten, hogy a sebeket begyógyítsa, hisz maguktól is begyógyulnak. Még a földi élet ideja alatt is ez látható, akkor nem értem, honnan ez a butaság... :)


6-nak:


Köszönöm a hozzászólást, te vagy az első igaznak tekinthető keresztény aki normál hangnemben válaszolt. Példát vehetnétek róla! És a válasz is kielégítő. Viszont a kérdésem azért tettem fel, hogy azok akik ellentmondásban élnek, rádöbbenjenek. Sajna eddig a tendencia nem igazán javult.


7-nek:


- Ez eléggé szélsőságes példa. Mond, naponta hányszor történik meg ez veled? Nem félsz kimenni az utcára nehogy valakin életét megkeserítsd, mert akkor oda az áhított üdvösség? Jó, elnézést de ezt nem tudtam kihagyni. Viccet félretéve a példa valóban szélsőséges. Ha pedig ez meg is történt volna, a halál vagy öngyilkosság megvetendő bűn és mellesleg nem is megoldás. Szóval ha ilyen meg is történt, akkor igazságos lenne, hogy ÖRÖKKÉ szenvedj? Úgy látom itt sokan fel sem fogják mit jelnet az örökké. Legyen, redukáljuk le az örökkét mondjuk 5139 milliárd évre. Nos, azért mert valaki életét tökreteszem, igazságos e 5139 milliárd évet szenvednem? Míg az ő szenvedése:


1, Ha öngyilkos lett az az ő hülyesége és nincs tovább szenvedés azaz nulla év.


2, Ha ezután sz*r lesz az élete, egészen a végéig, mondjuk még 60 évig akkor a 60 és 139 milliárd év közé nyugodtan tehetünk egy egyenlőség jelet? Remek logika.


3, Amire talán senki nem gondolt, sikerül kilábalnia belőle, az átélt megpróbáltatás erősebbé tette és sikeresebb lesz mint amilyen valaha is lett volna a korábbi élete által. Ebben az esetben segítettem neki. Akkor nekem jár a plusz pont? Ismét remek logika.


8-nak:


- Ez mekkora! És gondolom erre magadtól jöttél rá. Nos én nem hangoztatnám ezt a butaságot, mert csak magadat égeted vele.



9-nek:


- Nem, nem vagyok ateista. Nem isten ellen vagyok, sőt nem is vagyok senki ellen. Én csak a logika mellett állok ki. Meglepő, hogy nem ismertek fel, pedig sokszor vitáztam már ateistákkal és sokszor emlegetik: Ez az open már megint itt van... :)

Nem is bántottam senkit, eddig úgy tűnik a keresztények sokkalta modortalanabbul viselkedtek, mint én. Nem az én oldalamra kellene állnod, hogy hagyjátok már szegény kérdezőt, ő csak egy kérdést tett fel (ami mellesleg tök logikus) ti meg úgy támadtok neki minhta a szentírás ezt parancsolta volna nektek. Valóban ez a keresztényekhez illő viselkedés? Mert ha igen, akkor jól megváltozott a világ. :)


10-nek:


"A lényeg, hogy nem az elkövetett rossz cselekedetek miatt kerül valaki a pokolra, hanem sokkal inkább a lélek kietlensége miatt juttatja oda saját magát."


- Eddig világos, de ha valaki mégis oda kerül, vagy abba az állapotba, akkor igazságos e örökre ott tartani? Már csak azért is, mert vannak olyanok akik ellenem valamit elkövettek, példának okáért az itt elhangzott lehtöbb hozzászólás, nos hogy is mondjam, nem volt kedves, de ha isten kérdezné, hogy szertném e hogy megbűnhődjenek érte, azt feleném nem. És tudod miért? mert még én is mint egy halandó ember képes vagyok megbocsájtani és elfeledni az egészet. Voltak sokkal nagyobb bűnök is amiket már megbocsájtottam, vagy megbocsájtottak nekem. Ha mi emberek képesek vagyunk erre, akkor ne hogy már a teremtő képtelen lenne. Hisz ő sokkal több mint mi. Vagy itt egyesek úgy gondolják, hogy ők többek, jobbak, megbocsájtóbbak az istennél? Rajta kezeket fel! Ki érzi úgy, hogy ő jöbb mint a teremtő? Mindjárt gondoltam. Szóval ezen logikát követve, ha lenne bármilyen bűnöm is, az isten szemében megbocsájtható lenne/lesz. Szóval a pokol meg az örök szenvedés kitalált dolgok. Szerintem. Lehet ellent mondani, de kéretik normál hangnemben, asszem nekem is sikerült, talán nektek is fog.


11-nek:


"Azt kéne felfogni, hogy csak ebben a rövid életben van csak lehetőség rendezni a tartozást Istennel."


- Miféle tartozást? Mikor megszülettem még nem tettem semmi rosszat, mivel tartoznék? Az életem során pedig (és azt hiszem a legtöbb ember egyetért velem) igencsak sok megpróbáltatást éltem át amire talán rá sem szolgáltam.


"Azért örök az ítélet, mert a bűn miatt senki nem kerülhet közösségbe Istennel, aki örökkévaló."


- Logika ismét kikapcs.


Tehát amíg élünk, bármit tehetünk, hisz amíg élünk bármikor kijavíthatjuk a hibáinkat, vezekelhetünk értük, vagy kérhetjük a feloldozást. Viszont miután meghaltunk minden esély köddé válik és soha többé nem képes megbocsájtani nekünk a jóisten. Akkor kérdem én: Valóban jónak nevezhető ez az Isten, aki nem képes megbocsájtani csak bizonyos határidőn belül. Utánna bármit tehetek, smmit sem ér?


Logika bekapcs.



"A bűnt semmi nem tudja lemosni, csakis Isten Fiának a kiontott vére."


- Aminek lejár a szavideje a halálunk után vagy mi?



12-nek:


"A lét paradoxona, hogy az ember egész csak akkor lehet, ha önmagában megvalósítja a transzparens létet."


- Ezzel mit akarsz mondani, a buddhizmusra célzol?



13-nak:


- Köszi a hozzászólást, nagyon érdekes irányból közelítetted meg a kérdést és valóban választ is sikerült adnod. Szóval addig, míg valakiben megvan a hajlam a bűn elkövetésére, addig nem lehet szabad ember, azaz szenvedni fog a tettei miatt. Nagyon jó meglátás. Tóled nem csak jómodort hanem igen magvas gondolatokat is el lehetne sajátítania egyes embereknek. Legyen szép napod!!

2014. jan. 19. 04:23
 15/17 anonim ***** válasza:

Én sem érzem provokatívnak a kérdést, szimplán egy gondolkodó, esetleg kereső ember logikus felvetésének.

Hívő de nem vallásos emberként válaszolok a kérdésedre:

Már, hogy a fenébe ne lenne logikátlan, főleg ha annak fényében tekintünk Istenre,hogy Ő a SZERETET.

A haragos,büntető, félelmetes Isten képe a félelmen alapuló teológiákra jellemző.

Ezek azt tanítják, hogy Isten szabad akaratot adott neked, ám ha nem engedelmeskedsz Neki, akkor a pokolra küld. Ugyan, miféle szabad akarat volna ez ?

Ha már itt tartunk, sokan úgy képzelik, hogy a pokol egy olyan hely ahol a bűnös lelkek örök tűzben égnek,és soha végét nem érő kínokat kell kiállniuk.

Én abban hiszek, hogy a pokol az öröm ellentéte. A beteljesületlenség. Hogy tudod, Ki és Mi Vagy, és elmulasztod megtapasztalni. A pokol: kevesebbnek lenni, Ez a tapasztalat azonban soha nem örökkévaló. Nem is lehet az, mivel nem szerepel Isten tervében, hogy mindörökre elkülönülj Tőle.

Még ha meg is fordulna Isten fejében a gondolat, hogy nem „érdemled ki"a mennyet, miért is érezné szükségét valamiféle bosszúnak, vagy büntetésnek azért, mert hibáztál ? Nem volna egyszerűbb Számára csupán megszabadulni tőled ? Miféle bosszúálló része igényelné, hogy örökké tartó kínoknak vessen alá ?

Ha erre azt feleled, hogy az igazság igénye, hát nem jobban szolgálná végül ezt az úgynevezett igazságot, ha csak elutasítaná az egyesülésed Vele a mennyben ? Mi

szükség lenne még a végtelen fájdalom büntetésére is ?

2014. jan. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi 15-ös a választ, látom te is az értelmesebbek közül vagy. Bár ilyen lenne minden vallásos ember...
2014. ápr. 14. 10:05
 17/17 világvége1 ***** válasza:
Nem a rossz cselekedetekért kerülnek a pokolba a gonoszok – hanem mert gonoszok (más nem vétkezik).
2020. máj. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!