Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nagyon kíváncsi vagyok, hogy...

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a mélyen vallásos ember a katolikus, hogyan képes elfogadni a pedofil papokat?

Figyelt kérdés
Az ENSZ előtt magyarázkodik a Vatikán a pedofilügyek miatt

2014. jan. 17. 07:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Tudjátok miben csinált nagyon roszat az egyház? Nem tartja be a Biblia tórvényeit.

Elöször is: 1.Timóteus 3:2 "A felvigyázó azért legyen feddhetetlen EGY FELESÉGÜ férfi...."Píld apostol azt is mondta, hogy házasodni nem kötelezö, de írt írta " jobb házasságban élni, mint égni"


A másik nagy hiba hogy nem közösítik ki soraikból ezeket a gyalázatosakat, hanem áthelyezték öket más helyre, ahol folytatták a gonoszságaikat.


Nem hiába tiltották tüzzel meg fenyegetözéssel néhány évszázadon keresztül, hogy az egyszerü emberek olvassák a Bibliát, mert leleplezték volna a tetteiket :-(

2014. jan. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Bocs szégyenlem, ujra mellbetüztem, de azt hiszem meg lehet érteni mit akartam írni /sietek, de ez nem kibeszélés :-)
2014. jan. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Nem fogadom el őket, de ha annyi lenne belőlük, mint amennyit a liberális vészmadarak hangoztatnak, akkor biztos már én is találkoztam volna ilyen pappal, mivel elég sokat ismerek közülük. De se engem még gyerekkoromban, se egyetlen ismerősömet nem próbált egy pap sem megrontani. Az összes ilyen hírt csak a médiából hallom.

Amúgy meg nincs szőnyeg alá söpörve: amelyik pap ilyen bűnt követ el, azt azonnal kizárják az Egyházból és felmentik a papi szolgálat alól, mivel súlyosan vétett az egyházi rend ellen. Azt, hogy ezt a liberális média nem közli, az az ő bajuk.

2014. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
2014. jan. 17. 20:27
 15/26 anonim ***** válasza:

A mélyen vallásos katolikus elítéli a pedofíliát, de nem tehet arról, hogy a papja esetleg ilyen.

Másrészt aránylag kevesebb pap pedofil, mint amennyi tanár. Akkor a tanárokat is utálni kell?

2014. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"Másrészt aránylag kevesebb pap pedofil, mint amennyi tanár. Akkor a tanárokat is utálni kell?

"


Ezt honnan veszed?


Az kétségtelen, hogy a sokáig börtönben tartottak között, mivel nem élhetik ki természetes módon a nemi ösztöneiket, előfordulnak nemi eltévelyedések. Például a legtöbb gyermekgyilkos hosszú időt töltött bezárva.

Természetesen arra utalok, hogy a katolikus papokra kényszerített cölibátus is hasonló eredményekkel járhat, de világos, hogy nem mindenkinél, ahogy a börtönökből is az emberek többsége normálisan kerül ki. Nem minden pap pedofil, sőt az is előfordul, hogy nem tartja meg a vócölibátust, amely szerintem eléggé természetellenes és nagy kihívás annak, aki rá vállalkozik. Úgy gondolom, elhibázott dolog volt, amit kárvolt rájuk kényszeríteni.


A tanároknak nincs tiltva a szex semmilyen formája, csakis az, hogy a tanítványaikkal ne foglalkozzanak ilyen módon, különösen a fiatalokkal, amit normális ember amúgy sem tenne. Miért kevered ide őket?

2014. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

A mélyen vallásos katolikusok NEM fogadják el a pedofil papokat. Meg a többiek sem.

Nem tudom, miért úgy intézi az egyház ezt az ügyet, ahogy... talán úgy gondolják, hogy ha "zárt kapuk mögött" intézkednek, akkor kevésbé csorbul a Katolikus Egyház tekintélye, mert a botrányos ügyeket titokban tudják tartani. Ez azonban járhatatlan út. Hiszen az események úgyis kitudódnak... Sokkal jobb lenne, ha a nyilvánosság is beleláthatna ebbe, hiszen a pedofil papok ügye nem csak az egyházra tartozik, ez nem belső ügy! Így talán nem keltenék azt a látszatot, hogy védik a pedofil papjaikat.

Más részről: ma már lassan minden papra ráfogják, hogy pedofil... olyan embereket pedig nem szabad elítélni, akik nem is vétkesek! Aki viszont valóban bántott akár csak egy kisgyereket is, az kapja meg a méltó büntetését!

2014. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

A jelenések könyvében szereplő "mezítelenné teszik" kifejezés, most van folyamatban.


A világ vallásainak felszínre jönnek azok a titkolt "bűnei" amit eddig takargattak, és az emberek most láthatják a "rútságát" azoknak akik állítólag Jézust képviselik.


Nagy Babilonhoz tartozó emberek elszállingóznak, mert rájönnek a képmutatásra. És megteszik amit a Jelenések 18:4 verse ír, hogy hagyják el ezeket a vallásokat, mert meg lesznek büntetve, és aki oda tartozik az is mert támogatta.


Kedves emberek egy próféciát láthatunk beteljesedni.

De ezt már régóta hirdetjük, de sajnos kevesen akarják észre venni.

Majd amikor a Politikai hatalmak betiltják akkor meg már kapkodhatnak, mert nem lesz honnan kijönni, azoknak akik most nem hagyják el.


Jehova mindenkit időben figyelmeztet, kérdés figyelünk is, és teszünk valamit, vagy csak tereljük a szót?

2014. jan. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Nem fogadják el. Nézd meg ezt, talán megértesz valamit.

http://www.youtube.com/watch?v=7JEqcJ7DEfI

2014. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Ok, akkor lássuk a statisztikát:


A tanárok, edzők és mások által elkövetett visszaélések száma jóval magasabb, mint a papok által elkövetetteké (60 az 1-hez), de még a protestáns lelkészek is 2-10-szer több visszaélést követnek el, mint a katolikus papok.[2]


[link]

2014. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!