Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nagyon kíváncsi vagyok, hogy...

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a mélyen vallásos ember a katolikus, hogyan képes elfogadni a pedofil papokat?

Figyelt kérdés
Az ENSZ előtt magyarázkodik a Vatikán a pedofilügyek miatt

2014. jan. 17. 07:52
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Termeszetesen nem lehet miden papot "egy kalap ala tenni".

De sajnos sokan vannak, akik elkovettek ezt a bunt.

A legnagyobb bun pedig az, hogy az egyhaz ezeket eltussolta. Ha keresztenynek mondjak magukat, hogy nem gondoltak arra, hogy Isten nevere gyalazatot hoznak ezzel? Ha annyira kovetik Jezus peldajat, akkor hogy nem vettek figyelembe az I.szazadi kereszteny gyulekezetek peldajat. A Biblia a kezukben van. Olvashattak volna, hogy abban az idoben, ha valaki sulyos bunt kovetett el, es nem banta meg, azonnal "kikozositettek". Pontosan azert, hogy az ilyen egyent ne azonositsak a gyulekezetekkel. Ma is elofordul sokszor, hogy valakire ramondjak: "keresztenynek mondja magat, de o is ugyan olyan bunos mint mi."

Isten szent, es az O gyulekezetenek /egyhazanak/ is szentnek kell lennie. Nem erhetik ilyen vadak.

Es meg azt hiszi az egyhaz, hogy Isten elott helyeseltek? Valoban illik rajuk a Jelenesek konyveben irott profecia. Isten mar kimondta rajuk az iteletet.

Sok tiszta szivu ember ezert csalodott az egyhazaban, mert ilyenek tortentek meg, es buntetlenul.

Udv: Judit!

2014. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Lehet én értem félre, de a kérdés nem egyes papok rossz cselekedeteire vonatkozik - így a nagy többségében jó papok nem semlegesítik a rosszakat.


Inkább arra, hogy ezeket az elkövetőket az egyház szervezetten és módszeresen bújtatja és védelmezi.

És vannak akik egy ilyen egyházban bíznak.


Valaha katolikus voltam - ezt sem tudtam elfogadni.

2014. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Miért fogadnánk el a pedofil papokat? Szerintem bitóra való minden pedofil, nem csak a papok...
2014. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Nem, azok nem verik. Csak ha megérdemli, akkor.
2014. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló gyakorlatilag megírta a lényeget. Annyit hozzátennék: a pedofil papokat senki nem fogadja el, beleértve a mélyen vallásosokat sem. A hívek nem a papban hisznek, hanem Istenben. Én tudok olyan esetről, hogy már a pedofília gyanúja miatt (szülők véleménye volt) felmondott egy világi személynek az egyház. A katolikus egyházról: a katolikusok szerint az Egyház a hívek közössége. Tehát amikor egyházról beszélünk, akkor nem a papokról, a pápáról, hanem a teljes közösségről van szó, a hívekről egyetemesen. A cölibátus nem rákényszerítés. Ha valaki papnak jelentkezik, tudja, hogy az ezzel fog járni, a felvételnél ez feltétel. Ha neki nem megfelelő ez, akkor mehet más "klubba". Minden közösségnek, akár sportcsapatnak megvan a közösen elfogadott szabályrendszere, amivel a belépők tisztában vannak.
2014. febr. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
És az ateisták hogy képesek elfogadni az ateista pedofilokat?Köze van a pedofíliának az ateizmushoz?Vagy a kereszténységhez? Na,ugye hogy nincs.
2014. máj. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!