Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tíz évig azt hittem, hogy...

Tíz évig azt hittem, hogy tagja vagyok egy gyülekezetnek, és most, kijelentették, soha nem tekintettek tagnak, és mit tegyek, hogy ezesetben vissza adják a tized-befizetéseim összegét, amit nekik adtam 10 éven át?

Figyelt kérdés

Egy erdélyi hit gyülibe fizettem be 10 éven át a tizedet, mert ezt tanítják, hogy tizedet kell fizetni, meg adományaimat is nekik adtam, gondolván, hogy tagja vagyok e gyülinek, de mikor irtam a pásztornak, hogy tisztességtelen dolog tizedet elvárni a keresztényektől a Biblia alapján, szemembe vágták, hogy tulajdonképpen soha nem tekintettek tagnak, DE mindig elfogadták BORÍTÉKAIMAT!

Soha semmi olyat nem tettem, ami netán szégyent hozott volna a gyülire, esetleg az van, hogy nem jártam istentiszteletekre, mert nekem nem volt meg a..."nyelveken szólás ajándéka", és az gondoltam, míg nincs meg ez a dolog nekem is, csak "rontom" ott a levegőt. Tartottam a kapcsolatot az előljárokkal, de nemigen jártam istentiszteletekre, mert "szégyeltem", hogy nem "szólók nyelveken". TEHÁT, úgy gondolom, hogy igazságtalanul jártak el velem, hogy évekik elfogadták anyagi támogatásaimat, és tudták, hogy abban a hiszembe teszem ezt, hogy tagja vagyok a gyüliüknek. Kértem vissza legalább a lovémat, de nem tárgyalnak velem.

Milyen érvekkel tudnék egy kicsit is hatni kihalóban lévő lelkiismeretükre, jóérzésükre, hogy vissza adjanak valamit pénzemből, vagy legalább "érjem el azt", hogy jó érvelésekkel egy pár nyugtalan éjszakát okozzak nekik?



2014. jan. 20. 11:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%

ha onszantabol adtad a penzt es semmi bizonyitekot nem kaptal ra akkor hiaba perelsz

ezert nem kell ilyen lehuzos szektakhoz csatlakozni

2014. jan. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Kérdező


Soha nem is kereszteltek meg? Mert ha nem akkor soha nem is voltál valóban a tagja.

S ez esetben nem értem, miért is gondoltad, hogy keresztelkedés nélkül, tartozhatsz valahová.


S azt sem értem, hogy ha nem értettél egyet a tized fizetésével, akkor miért jártál oda?

Sajnos ez szomorú talán rád nézve, de sajnos ezt az összeget, nem fogod vissza kapni.

Egyébként hiába is próbálkoznál, neked lesz még problémád belőle.

Sajnos ezt az összeget rossz helyre fizeted, ez legyen tanuló pénz, vagy is legközelebb gondold át, hova adakozol, mert ha adsz, az amúgy sem illik vissza kérni, mert magadtól adtad.


Régóta figyelmeztetnek itt hogy ennek a "vallásnak" furcsa dolgai vannak.

De sajnos az emberek még mindig támogatják.

Az adományokat önkéntesen adtad, ezért vissza azt sehol semmilyen "vallásban" nem kapod vissza.

2014. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos a pénzed biztosan nem fogod visszakapni. Ne is reménykedj, hogy bármi jó érzés lesz bennük. Remélem tanultál belőle, hogy hogyan működik a "gyüli".


Viszont a bosszún se gondolkodj, mert akkor az ő szintjükre süllyedsz. Vond le a tanulságot, rászedtek, becsaptak, ez van. Lépj tovább, és meséld el másoknak is az esetet. Nem gonoszságból, hanem hogy megvédj másokat ettől.

2014. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
31%

Kedves kérdező!

Nem tudom, hogy te 10 éven keresztül mit csináltál, de azt látom, hogy valami gond van a fejedbe. 10 évig a Hit Gyülibe jártál de azt se tudod mi az a nyelveken szólás?? Megtértél egyáltalán annakidején? Hogy lehet az, hogy nem zavart téged, hogy mindenki szól nyelveken körülötted, de te nem? Ha valóban tartottad a kapcsolatot az elöljárókkal, akkor ennek elő kellett volna jönni! De már rég! Te tulajdonképpen úgy adakoztál, hogy azt se tudtad, miről van szó. A tizedet a pásztorok kapják, a többi pénzt pedig a gyülekezet fentartására fordítják. Ez egy jól működő bibliai módszer ami már évszázadok óta bevált. A Hit Gyülekezete nem kap az államtól.semmiféle támogatást. Csupán a hívők adományaiból tartja el magát. Ez így volt régen is amikor Péterék alapították a gyülekezeteket.

Azt írtad hogy tagnak hitted magad DE nem jártál összejövetelekre mert nem szólsz nyelveken. Tudod Jézus bárkinek megadja a nyelvekenszólás ajándékát, csak kérni kell. El kell határoznod a szívedben, hogy követni fogod Őt. Meg kell térned, be kell merítkezned és be kell töltekezned Szent Szellemmel. Ez a 3 dolog egy hívő életének az alapja. Ezek nélkül nem igazi hívő az ember.

Ha változtatni akarsz az életeden akkor térjél meg és kérj bocsánatot Istentől! Sok sikert!

2014. jan. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

az adomány címen átadott összegeket/ajándékokat (de akár az egyházi/állami adót)nincs különösebb alapja visszakövetelni.., ahogy ezt előző hozzászólók is esetleg felvetették

egyébként pedig meg valakinek a Krisztusba vetett hitét(ami nem külsőségekben nyilvánul meg illetőleg Jézust tekinti valójában egyedüli "jó pásztornak") pedig nem egy másik embernek a reszortja megítélni

2014. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%

4-es Válaszoló: Nem tudtam eldönteni, hogy te ezt komolyan írtad-e, vagy csak trollkodsz...


Kedves Kérdező! Nem attól leszel tagja egy egyháznak, hogy havonta küldöd nekik a zsét. Ez nem ebből áll! Persze, gondolom, a pénzt azért szívesen fogadják... Olyan szabály nincs, hogy "csak tagoktól fogadunk el pénzt". Megértelek, és sajnálom, de ezt neked nem ártott volna tudnod, mielőtt adományozol nekik.

Megkeresztelkedtél náluk? Ha se meg nem keresztelkedtél, se a gyülekezetbe nem jártál, akkor nem is várhatod el, hogy tagnak tekintsenek.

2014. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Megkeresztelkedtem e gyüliben, budapesten, és mikor visszaköltöztem szülóvárosomba az "itteniekkel" tartottama kapcsolatot. Az utobbi másfél évben tisztázodott előttem, csak a Biblia alapján, hogy hamisság a tized az újszövetségben, és mikor ezt kimondtam, akkor kaptam a választ, hogy nem szólhatok bele a gyüli életében, mert nem tekintenek tagnak. A vezetőség tagja, kivéve a pásztort, mind nagyon régen ismerem őket, akik barátaim is voltak 20-35 éve Nekem az fáj (nem a lové elsősorban), hogy igy "tálalták velem szemebe, hogy közéjük tartozom... szinte mint egy kis család voltunk a vének közül jó páran. Értem, hogy nem kapom vissza a pénzt, csak elkölcsileg, meg a jóérzés szerint ezt közölhették volna előb, és akor az "önkéntes" adományaim és tizedem megálltak volna, zsebembe maradtak volna. Kisebbségi "komplexusom" volt, hogy sehogysem kaptam meg a nyelvekenszólást, többen imádkoztak értem, és mikor csak nem jött össze a dolog, kimaradoztam az istentiszteletekről, de a kapcsolatot tartottam sokakkal baráti szinten. Én senki ÖNKÉNTES lovéját nem vettem volna át, ha látom hogy az illető abban a hiszemben van, hogy hözzánk tartozik, de közben én tudom, hogy nem, és tovább "van képem" elvenni tőle a felkinált összegeket több éven keresztül... egyébbként az nem igaz, hogy a hit gyüli, magyarban nem kap állami témogatást!
2014. jan. 20. 21:44
 8/25 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, sok helyesírási hibát ejtettem, de időszúkében vagyok most.
2014. jan. 20. 21:49
 9/25 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nekem úgy tűnik te változtál meg, te tüntél el,te maradoztál el, neked nem tetszett az az út amit a régi barátaid járnak . Szóval én nem úgy látom hogy, ők hagytak volna cselben vagy hagytak volna magadra téged. Hiszen ők továbbra is stabilan állnak a hitben. Nem jártál Istentiszteletre csak a tizedet vitted be ?! Mii? És most visszakéred? Ez az egész nagyon zavaros. Szerintem gondold át ezt az egészet.A tizedfizetést megkérdőjelezni a nagyegyházakban szokták. Ezért tombolnak folyamatosan minden évben az éppen aktuális kormányzatnál. Vallásos vagy hívő akarsz lenni. Te döntesz.
2014. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%

Jó nagy marha vagy.

Örülj neki, hogy megszabadultál tőlük. Most pedig éld az életed.

2014. jan. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!