Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tíz évig azt hittem, hogy...

Tíz évig azt hittem, hogy tagja vagyok egy gyülekezetnek, és most, kijelentették, soha nem tekintettek tagnak, és mit tegyek, hogy ezesetben vissza adják a tized-befizetéseim összegét, amit nekik adtam 10 éven át?

Figyelt kérdés

Egy erdélyi hit gyülibe fizettem be 10 éven át a tizedet, mert ezt tanítják, hogy tizedet kell fizetni, meg adományaimat is nekik adtam, gondolván, hogy tagja vagyok e gyülinek, de mikor irtam a pásztornak, hogy tisztességtelen dolog tizedet elvárni a keresztényektől a Biblia alapján, szemembe vágták, hogy tulajdonképpen soha nem tekintettek tagnak, DE mindig elfogadták BORÍTÉKAIMAT!

Soha semmi olyat nem tettem, ami netán szégyent hozott volna a gyülire, esetleg az van, hogy nem jártam istentiszteletekre, mert nekem nem volt meg a..."nyelveken szólás ajándéka", és az gondoltam, míg nincs meg ez a dolog nekem is, csak "rontom" ott a levegőt. Tartottam a kapcsolatot az előljárokkal, de nemigen jártam istentiszteletekre, mert "szégyeltem", hogy nem "szólók nyelveken". TEHÁT, úgy gondolom, hogy igazságtalanul jártak el velem, hogy évekik elfogadták anyagi támogatásaimat, és tudták, hogy abban a hiszembe teszem ezt, hogy tagja vagyok a gyüliüknek. Kértem vissza legalább a lovémat, de nem tárgyalnak velem.

Milyen érvekkel tudnék egy kicsit is hatni kihalóban lévő lelkiismeretükre, jóérzésükre, hogy vissza adjanak valamit pénzemből, vagy legalább "érjem el azt", hogy jó érvelésekkel egy pár nyugtalan éjszakát okozzak nekik?



2014. jan. 20. 11:54
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászolásokat!

Egy biztos nem szidtam egy vallást sem, sem a hit gyülit, és nem jöttem asztalt borogatni, asztalra nagyokat csapdosni, csak az van, hogy nem valami tisztán szikerült fogalmaznom.

Hogy a kis történetem kerekebb legyen, akkor azt még hozzá teszem, hogy ahogy már emlitettem egy jó ideig Pesten laktam, és Erdélybe haza járogattam látogatoba szüleimhez, és közben három régi családotis meglátogattam, amikor tehettem, akiket nagyon régóta ismertem, mint barátokat. Nekik beszéltem a gyülekezetről, ahova járogattam Pesten. És ahogy sok esetben lenni szokott kazettákat, könyveket vittem a gyüliből nekik, mert egyébbként istenkereső embereknek ismertem őket, családjukat, és jóformán igy indult el egy kis hites gyüli szülóvárosomban. Mikor végleg vissza jöttm szülővárosomba családi problémák miatt, már párfős volt a hites gyüli. Na itt, úgy véltem, hogy én is a "csapathoz "tartozom , évek alatt ebben a hiszemben voltam. Szakadatlanul, az emlitett barátaimmal tartottam elég szoros baráti kapcsolatot, (családjukkal). Közös vállakozásaink voltak, és segítettem egyiknek, akinek saját vállalkozása volt... Ezek a barátaim ma a "vénei" a gyülinek, szülővárosomban. A pásztort Vásárhelyről "kapják", és jár le vasárnaponként városunkba. Ez a pásztor áll1totta, hogy soha nem voltam tagja a gyülinek, amit most pásztoról. Ami fáj nekem, az, hogy teljes mellszélességgel a "barátaim" kiállnak e pásztor állítása mellett. Nem a pásztor álltal lekicsinyelt adakozásaim, kidobott pénzem fáj, mert ha ezt a "tényállást" előbb ismertetik velem, a "barátaim", hogy nem tekintettek soha tagnak, háát, nem adakoztam volna nekik többé... az fáj, hogy annyira a pásztor tekintéje, uralma alatt vannak, hogy lezserül, lelkiismeretfurdalás nélkül osztoznak a pásztor állításában. Ez a pásztor négy éve pásztorolja a hites gyülit városunkban, mert ez előtt volt egy másik pásztor, szintént Vásárhelyről küldve, aki hosszú ideig "csapolta" a kislétszámú gyülekezetünk perselyét, és nagykésőre eszméltek rá és zavarták el a gyülitől.

Hogy még jobban fájon nekem, hogy barátaim elfordultak tőlem (minimum 20 éves ismeretség után)a pásztor kegyeiért, még ilyen beszólásokkal "könnyítették" helyzetemet:

- Mit akarsz? Attól, hogy lovét adtál be nekünk, már automatikusan tag lehetsz?

- Mit gondolsz, csak azért mert, tegyük fel, havonta egyszer megjelensz családomnál egy kávéra, és mindig hozol magaddal valami figyelmességet, már automatikusan családtagommá foglak fogadni?

- Jaa, hogy adtál pénzt a gyülinek? Ki kért meg rá? Ki KÉRT tőled pénzt?

Az utolsó beszolásukra azt tudom hozzá tenni, hogy ez "ügy kirobbanása" előtt, egy haveromat, aki már 3 éve a gyülijükbe jár, és még nem kezdett el rendszeresen adakozni, tizedet fizetni a gyülinek, az egyik előljáró ('vének'), "megkörnyékezte" (adakozásban nem jeleskedő havert), hogy "nem akarod, hogy az úr megáldjon téged? kezdj el adakozni, 'tizedelni' és áldást fogsz nyerni"... Ezt szóvá is tettem a volt barátaim előtt, hogy na lám! csak kértek pénzt a tagoktól, csak 'burkoltam'! Erre azt válaszolták, hogy a parodia teljes legyen, hogy "csak a javát akartuk az illetőnek, hogy áldást nyerjen". :)

Szóval, nem akartam asztalborogatást, csak nem gondoltam, hogy ez a valós életben előfordulhat, és nem esetleges rémálmaimban. Nem tudtam mi fáj jobban, a butaságom, a megvezethetőségem, olyan emberek "szponzorálása", akiknek már nem müködik a lelkiismeretük, mert teljesen behodóltak egy "előljárónak", aki zombi-üzemmódban tartja agyukat, lelküket, vagy a barátaim elvesztése...

Köszönöm a figyelmet...

2014. jan. 21. 22:06
 22/25 anonim ***** válasza:
13%

Ez egy egész jó sztori. Teljesen jóhiszeműen belevitted ismerőseidet ebbe a képmutató szektába, aztán az ismerőseid agyát totál átmosták, és gyakorlatilag elárultak téged, ellened fordultak.

Ne haragudj rájuk, ők már nem azok az emberek, akiket te valaha ismertél, teljesen a helyi szektavezető befolyása alá kerültek. Ők igazából rosszabbul jártak mint te. Te sosem kerültél annyira a szekta befolyása alá mint ők, és végre most megszabadulhattál tőlük, habár elég nagy árat fizettél ezért, nemcsak anyagilag, hanem lelki értelemben is.

Mondhatnám, hogy magadnak csináltad azt, ami történt, de egyáltalán nem kárörvendek rajtad!

A hitgyülinek nem sok köze van a kereszténységhez. Csupán egy élősködő szekta, ami a keresztény tanítások kiforgatásával, felhasználásával anyagi és szellemi befolyást szerez hívei felett, és a végletekig kihasználja őket, ahogy téged is. A legrosszabb az egészben, hogy akiket betoboroztál most ugyanúgy jóhiszeműen beszerveznek más szerencsétleneket, és ez az ördögi kör bizony nem áll meg.

Te is áldozat vagy, és akiket beszerveztél, azok is áldozatok, de hidd el nekem, te vagy a szerencsésebb, mert te megszabadulhatsz tőlük. Jelenleg így próbálnak nyomást gyakorolni rád, hogy átess te is a ló túlsó oldalára, és ugyanolyan önálló gondolkodásra képtelen zombi legyél mint a többi.

Akik ebben benne vannak, azokon már nem segíthetsz. Lehet lesz köztük olyan, akiben majd felmerül a kétség, és akkor a segítségére lehetsz, de addig semmi esélyed nincs.

A legjobb amit tehetsz, hogy eltávolodsz ezektől ez ismerősöktől, és valamelyik hiteles történelmi egyházban keresel vigaszt.

2014. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Pál apostol éppen a korinthusiakhoz írott

levelében veti fel a kérdését, amivel azt

szeretné lerögzíteni, hogy nem mindenki

szól nyelveken, aki a Szentlélek

ajándékával rendelkezik. I. Kor. 12,30.

Ezután pedig azt ajánlja, hogy

törekedjenek értékesebb ajándékokra. I.

Kor. 12,31. 14,5.

Ezzel az ajánlatával azt is kimondja,

hogy nem feltétlenül kell nyelveken

beszélnie annak, aki a Szentlélek

keresztségében részesült.

2014. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 eric_one ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon jó hogy kiegészítetted a történetet, amiből kiderül hogy Te Pesten jártál a Hit Gyülekezetében, onnan vittél pár könyvet és kazettát Erdélybe a szülővárosodba, aminek hatására létrejött ott egy kis gyülekezet. De ne haragudj, azt ne nevezd Hit Gyülekezetének, mert azzal hogy belekevered a nevet, itt többen egy kalap alá veszik. A Bpesti és vidéki Hit Gyülikben az adakozás önkéntes alapon történik, nincs nyilvántartás vezetve, és nem megy oda hozzád senki. Ezt saját tapasztalatól tudom... De az viszont igaz, hogy hirdetik azokat a Bibliai igazságokat, mint hitbéli cselekedeteket, amelyek az alamizsnáról, az adakozásról, és a tized fizetéséről szólnak. Egy Krisztus követő hívő ember folyamatosan azon munkálkodik, hogy életének minden területét alárendelje az Úr akaratának, és ebbe beletartozik az anyagi élete is. Szóval arra kérlek, ne mosd össze a Hit Gyülekezet nevét azzal a gyülekezettel, ahol ha igaz amit írtál, akkor jobb ha elkerülöd őket.

2014. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Kedves 24-es! Nem én adtam e kis csoportnak, csoportulásnak ezt a nevet! :) Mire vissza telepedtem szülővárosomba, már ezt a nevet "viselte" a csoport! Elsőször erdélyben Marosvásárhelyen alakult meg egy csoport, nagyobb csoport, mint városunkban, mely ezzel a hites névvel azonosította magát. Ezt nem tudom, hogy csinálták, de Vásárhelyre nagyon régóta járnak budapesti előljárók, tanítok "erősíteni" e vásárhelyi gyülit. Na, az én szülővárosomba lévő "tesok", VOLT tesóim jártak vásárhelyre alkalmakra, és valahogy úgy alakulhatott a dolog, hogy a városom csoportja is viselheti már e nevet, és ezért Németh Sándor nem haragszik! És amint már írtam, vásárhely adja volt tesoimnak a pásztort, pásztorokat, mert volt már úgy, hogy pénzlenyúló pásztort is kapott a kis gyülekezetünk (volt gyülekezetem), és ilyenkor újabbakat küldenek.
2014. jan. 23. 08:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!