Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták szerint mi van a...

Az ateisták szerint mi van a halál után?

Figyelt kérdés
2009. dec. 5. 18:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
94%
Semmi. Kész vége, ennyi volt. Nincs se menny, se pokol.
2009. dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 A kérdező kommentje:

És ez nem lehangoló?

Nekem valószínűleg mindentől elmenne így a kedvem.

2009. dec. 5. 19:00
 3/89 anonim ***** válasza:
72%

szerintem sincs se menny, se pokol.

én viszont hiszek a szellemekben.

tapasztalat alapján mondom...

és nem tartom kizártnak a lélekvándorlást se

2009. dec. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
77%

A halál után semmi.

Nekem nem lehangoló. Na jó, egy kicsit, de tényleg csak egy kicsit(és még ez sem azért mert nem élhetek tovább) viszont ezt meg kompenzálja hogy nem kukkolnak a nap 24 órájában és nem azért nem teszek rosszat mert félek a pokoltól hanem mert nem vagyok olyan.

2009. dec. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
83%

Megszűnünk létezni, és mivel nincs tudatunk, nem érzékelünk semmit. Pont, mint a születésünk előtt. Egyszerűen nem leszünk többé.

Mivel ebben az állapotban semmi rossz nem érhet (hiszen nincs mit érnie), nem tudom mitől kéne lehangoltnak lennem.

Az ateista ember ezért igyekszik kiélvezni azt az időt, ami van neki. Így élvezetesebb életet élhet. Szeretem, hogy nem kell megvonnom magamtól semmit, mert azt 2000 éves zsidó vallási fantazmagóriák bűnösnek nevezik, pedig természetes szükségletek. Számomra pedig felszabadító az a tudat, hogy a körülmények és én határozom meg sorsom alakulását, nem pedig egy felsőbb hatalom, amit imádnom kéne, és a parancsai szerint kellene élnem. Na, én ettől lennék lehangolt.

(Ha pedig létezne Isten, akkor nagyon kéne gyűlölni - de ez csak egy gyerekes megjegyzés volt természetesen.)

2009. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim válasza:
17%
Kit érdekel? :D
2009. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 A kérdező kommentje:

Kedves 19:15-ös!

Van ráció abban, amit mondasz és bár nem értek vele 100%-ig egyet, ebbe most nem mennék bele.

Amúgy lehet más is a halál után, nem csak menny, vagy pokol.

Lehet pl. reinkarnáció, vagy testen kívüli lét, mint azt valaki már említette.

2009. dec. 5. 19:52
 8/89 anonim ***** válasza:
70%

A materialista felfogás szerint a megszűnünk létezni, meg a semmivé válunk elméletek kicsit lehetetlennek tűnnek. Szerintem van lélek, és az halál után vagy átalakul valami mássá (ha a lélek anyag) vagy eltávozik máshová (másik testbe, vagy másik dimenzióba, fene tudja). Ja és olyan sincs, hogy a lélek semmiből lesz. Valamiből kialakul fejlődésünk során és valamivé átalakul halálunk után...

(Egyébként több bizonyíték van szellemek létezésére mint arra, hogy idegen lények jártak a bolygónkon.)

Csak utólag mondanám: szerintem anyag, energia és információ mindig volt és mindig lesz, és ezek nem vesznek el, csak átalakulnak. (És szerintem a lélek valamiféle energia ami információval párosul, tehát intelligens -arra gondolok, hogy van tudatunk, memóriánk, gondolkozunk és a tudatunk maga a lelkünk.) Hogy hová jut, mivé lesz a lelkünk azt nem tudom, de semmivé nem válhat.

Üdv!, egy ateista és materialista emberke.

2009. dec. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 A kérdező kommentje:

Ezzel maximálisan egyet értek.

Bár én vallásos vagyok

2009. dec. 5. 20:48
 10/89 anonim ***** válasza:
95%

20:07-es te nem vagy materalista, és ettől nem lesz nagyobb hitele a soraidnak, de mindegy ne is válaszolj erre a részre.

"(Egyébként több bizonyíték van szellemek létezésére "

Lennél szíves linkelni néhány bizonyítékot? biztos nem csak engem érdekelne.

2009. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!