Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mire jó ez, hogy kötekednek a...

Mire jó ez, hogy kötekednek a hit gyülekezetesek?

Figyelt kérdés
Zsarolnak engem azzal, hogy nem jó a vízkeresztségem, mert nem mártóztam be teljesen a vízbe... Víziszonyos vagyok, világéletemben utáltam a víz közelségét is, mire jó ez hogy zsarolnak ilyenekkel, hogy nincs üdvösségem, meg hasonlókkal? Gusztustalan, ahogy megpróbálják az embert manipulálni, nem gondolják, hogy ezekkel csak lejáratják magukat?

2014. febr. 1. 17:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
71%
Ne vedd magadra, nem a te hibát.Idióták pedig minden közösségben vannak.
2014. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
42%
Igazuk van! A jó, szótfogadó hívő teljesen alámerül. de előtte a pénzét őrizebe adja.
2014. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

"Igazuk van! A jó, szótfogadó hívő teljesen alámerül. de előtte a pénzét őrizebe adja."


Akkor merüljél te bele, és fuldokoljál nyugodtan, de engem hagyjál ki belőle!!

2014. febr. 1. 17:57
 4/34 anonim ***** válasza:
47%

Nem értem a problémádat?

Ha úgy érzed, a Hit gyülekezete Isten igaz vallása, akkor vállalod az esetleges nehézségekkel együtt!

Az alámerítkezés nagyjából két másodperces időtartamával együtt.


Amennyiben szerinted más vallás az igazi, akkor meg a Hit gyülisek mondhatnak amit akarnak! Nem?

2014. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
46%

Úgy látom a kérdező nem vette az iróniát a 2. válaszolótól.


Komolyra fordítva a szót, miért nem hagyod ott őket, az úgyis csak egy igen rosszhírű kétes szekta. Lehetsz vallásos, megkeresztelkedhetsz a katolikusoknál vagy a reformátusoknál is, és ők tuti nem fognak ezzel baxlatni!

2014. febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

"Hit gyülekezete Isten igaz vallása"


Az semmiképp nem lehet Isten előtt kedves vallás, amelyik egy víziszonyos embert ilyenekkel zsarol, manipulál!

2014. febr. 1. 18:07
 7/34 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell velük szóba állni, akkor békében hagynak. Én is elküldöm, ha valaki beakar téríteni a szektájukba.
2014. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%

"Az semmiképp nem lehet Isten előtt kedves vallás, amelyik egy víziszonyos embert ilyenekkel zsarol, manipulál!"

Akkor végképp nem értem!

Ha nem tartod Isten követőinek őket akkor mit akarsz ezzel az egésszel???


Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy a sátánisták megzsaroltak, hogy ha nem áldozol fel havonta egy szüzet akkor nem üdvözülhetsz!


Na és???

2014. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
28%
Vagy egész életedben tántorogsz egyik szektából a másikba, vagy veszel egy nagy levegőt, túllépsz ezeken a gyászos vallás meséken és végre úgy élsz, hogy nem hiszed azt,hogy egy túlvilági spagettiszörny figyeli minden lépésedet. Ha van bátorságod belátni, hogy egyszer élsz, akkor sem sokáig és nem abban reménykedni, hogy végtelen ideig.
2014. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
81%

@Kérdező


Előre leszögezem, nem tartozom a Hit Gyülekezetéhez, és soha nem is fogok oda tartazni.


Először is, nem vagyok olyan nagyon biztos benne, hogy kötenednek/zsarolnak, nagyon valószínű, hogy inkább te értelmezed ezt annak. (Ha mégis megtették, akkor elítélendő a cselekedetük)


A Biblia azonban nem támogatja a meghintéssel való keresztséget, hanem - amint azt az evangéliumok eredeti szövege tanúsítja, és néhol a magyar fordítás is tesz rá utalást (Márk 1,9-10), - a teljes alámerítkezéssel történő keresztséget írja elő. Josehphus Flavius, 1. században élt zsidó történész is azt írja, hogy Keresztelő János is alámerítette az embereket. A görög eredetiben, a magyar fordítás szerinti "keresztel" helyén, szó szerint "megmártózás", "alámerítés" van. (Ha nem hiszed, nézd meg az eredeti szöveget)


Tehát Jézus Krisztus misszós parancsát szó szerint így lehetne fordítani:


"Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, alámerítvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében," (Mát 28,19)


Ez nem csupán egy szertartás, hanem mélyebb lelki jelentése is van, amelyet Pál apostol magyaráz meg a Római levélben. Onnantól válik érthetővé, hogy ezt miért nem helyettesítheti a meghintés. A Hit Gyülekezetébe járók pedig bizonyára azért mondták, hogy nincs üdvösséget, mert Jézus Krisztus a Nikodémussal folytatott beszélgetés során tesz egy utalást rá, hogy a víztől való újjászületés (amelyet az alámerítés fejez ki) az Isten országába való bemenetel egyik feltétele (Ján 3,5).


Természetesen azonban mindenkinek a saját döntése, hogy elfogadja-e az alámerítést vagy sem. Senkire sem lehet semmit rákényszeríteni.

2014. febr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!