Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy vallásos ember miért nem...

Egy vallásos ember miért nem tiszteli mások nézeteit?

Figyelt kérdés

Vegyük a keresztényeket, szerintük az igazság nálluk van.

Egyik ismerősöm zsidó viszont nagybátyám buddhista ( ez most komoly) és ők megférnek egymás mellett. Bár szerintem egy keresztény vs zsidó/ egyéb vallás nem lenne szerencsés.


Egyes vallásos emberek nem tartják tiszteletben a vallás szabadságot, ti hogy látjátok ezt?


2009. dec. 7. 09:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

minden vallás szerint náluk van az igazság, de a normális emberek tiszteletben tartják egymás nézeteit, így egy keresztény a zsidóét vagy a muzulmánét is.

egyes hülyék mindenütt vannak, de szerintem az ő istenük sem nézi jó szemmel, ha mások felett ítélkeznek. legfeljebb még nem tudják.

2009. dec. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Én még nem találkoztam vallásos emberrel,aki nem tiszteli a mások nézeteit.Legfeljebb meg van győződve,hogy az ő vallása a legjobb.Az ateisták miért nem tisztelik a vallásosakat,miért mondják sokszor korlátoltnak stb. őket?
2009. dec. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem csak vallással van így, és nem vallás függő, mindenhol van pár hülye ember, csak általában ők ordítanak a leghangosabban, ezért ők vannak szem előtt. De a keresztények többsége is tiszteletben tartja a másik vallását. Menj át a politika rovatba, és megláthatod, hogy sokan a választás szabadságát sem tartják tiszteletben.
2009. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy embernek van egy véleménye egy témáról, akkor úgy gondolja, hogy nála van az igazság. Ha nem így gondolná, nem az lenne a véleménye vagy egyáltalán nem lenne véleménye.


Az emberek 99,9%-a egyébként megfér másokkal, ha azoknak más valamiről a véleményük. Az emberek néhány %-a vitázik ugyan, de ez sem jelenti azt, hogy nem férnek meg.


A vallásszabadság "nem tiszteletben tartása" az, ha valakit a vallása miatt kirúgnak a munkahelyéről, nem szolgálnak ki a boltban stb. Nem az, ha nem értenek egyet vele.


Az, ha valaki másokkal vitatkozik, még nem olyan szörnyűség, amit nem lehet elviselni. Nem kötelező mindenkivel mindenben egyetérteni, többek között mert nem is lehetséges.

2009. dec. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
minden vallás azon alapszik, hogy csakis , kizárólag az az egyetlen út, amit ők képviselnek. Ezért nem lesz soha egyetértés.
2009. dec. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
én tulajdonképpen ezért nem pártolok egyetlen vallást se, és nem mondom, hogy csakis akkor gondolod jól, ha katolikus/jt/zsidó/muszlim.. stb. vagy. De más meg ezt nagyon nem így gondolja , a vallására hivatkozva. a jt-k például "ami a csövön kifér" módon szapulják a katolikusokat. A katolikusok a zsidókat. A keresztények a muszlimokat... Agyunk nem 5%val kellene csak gondolkodni, és akkor sok mindenre rá tud jönni az ember.....
2009. dec. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Nekem vannak a családomban eléggé vallásos emberek (én nem vagyok az, "csak" hívő), de szerencsésnek mondhatom magam, mert vallási viták nem szoktak lenni. Ezt mindenki tiszteletben tartja. Én inkább más közegben szoktam tapasztalni, hogy sokan a saját vallásuk értékrendjét mindenek felett állónak tekintik. Nem az a baj, hogy valaki egy bizonyos értékrend szerint él, az sem baj, ha meg van győzve róla, hogy helyes (máskülönben nem is lenne értelme), de az igenis zavaró, amikor a másként gondolkodókat leszólják, becsmérlik. De ez amúgy tényleg nem csak a vallásokkal van így. Mint mondtam, vallási viták nálunk nem szoktak lenni, politikaiak annál inkább. Ebben főleg a nagyszüleim járnak az élen. Tudják jól, hogy nekem egészen más a véleményem, mint nekik, és megint másoknak szintén más. Ezért ha így együtt van a család, nem is beszélgetnénk politikáról, de egy bizonyos pont után nagyszüleim elkezdik mondani a magukét, és csak mondják mondják. Na én olyankor szoktam inkább csendben távozni, mert nincs értelme velük vitatkozni, meggyőzni úgysem lehet a másikat, csak ők ezt nem értik. Pedig nem tudom mit nem lehet azon érteni, hogy egy felnőtt embert, akinek van egy kialakult világképe, nem fognak meggyőzni, hiszen én sem tudnám őket, ők sem engem. A legjobb amit tehetünk, ha tiszteletben tartjuk egymás véleményét, és amiben nem tudunk egyetértésre jutni, azt nem feszegetjük.
2009. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Keresztény vagyok és tiszteletben tartom mások nézeteit. Senkinél nincs teljes igazság, még a Biblia szerint se ismerjük a teljes igazságot (Ma még csak töredékes a tudásom... 1kor13).

Attól, hogy ismersz elvakultakat, és nem találkoztál még olyannal, aki nem elvakult, nem jelenti azt, hogy mindenki elvakult. Minden vallás hívei között vannak elvakultak és elfogadóak. Ha ezt eddig nem érzékelted, akkor nem a megfelelő körökben mozogsz.

2009. dec. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
48%
Én római katolikus vagyok, párom családja szemellenzős ateista, mégis szeretetben élünk és értelmesen beszélgetünk.
2009. dec. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Mert számára a vallása nem egy vallás, hanem az egyetlen igazság, hiszen hisz benne.


Ez olyan mintha egy fa asztalnál ülnétek, és valaki azt mondaná neked, hogy szerinte ez az asztal fémből van. Nem azon gondolkodnál, hogy van-e valami igazsága, hanem hülyének néznéd, hisz az asztal egyértelműen fából készült.


Nem találnak más vallásban logikát, és emiatt nem is értik, hogy miért hisz benne a másik ember, esetleg az ördög egy trükkjének találják a másik vallást, így szegény eltévedt embernek gondolják a más vallású embert.

2009. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!