Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak azért lessz valaki...

Csak azért lessz valaki sátánsita mert azt hiszi, hogy az a menő?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2014. febr. 5. 18:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

metál = sátánizmus

NŐJ FEL ! Ég és föld a kettő. Megesik hogy egy bandának VALLÁSELLENES dalak vannak, de az NEM SÁTÁNIZMUS. Fogalomzavar van ?

2014. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
9%
nőlj*
2014. febr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 rajcziz ***** válasza:
94%
A Gorgorothból csak páran sátánisták, ők viszont komolyan is gondolják, a Dimmu Borgir viszont nagyon messze áll a sátánizmustól. Azok a sátánisták pedig, akiket én ismertem, viszont egytől egyig meggyőződésből választották ezt a vallást, nem menőzésből. És ha egy kevés közöd is lenne a metalhoz, akkor tudnád, hogy egy metalrajongó soha nem csinálna semmit azért, mert az "menő".
2014. febr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem pedig az van fogalom zavarban aki nem tudja mit jelent Sátán követőjének lenni,


Ugyan azt amit Jézus követőjének lenni, de másik oldalon állást foglalni.


Már pedig minden tanítás és magatartás forma vagy tett, ami szembe megy Jézus tiszta tanításával, életformájával, az mind a Sátánizmust, vagy magát Sátánt támogatja.


Ilyenkor szoktam mondani, hogy mindenki tegye fel a kérdést magának:

Jézus támogatná ezt a dolgot, magatartást, zenét filmet...Stb

Mennyiben segít hogy fejlesszem a keresztényi egyéniségemet, vagy épen rombolja azt?

Stb

2014. febr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 rajcziz ***** válasza:
65%

"Ilyenkor szoktam mondani, hogy mindenki tegye fel a kérdést magának:

Jézus támogatná ezt a dolgot, magatartást, zenét filmet...Stb

Mennyiben segít hogy fejlesszem a keresztényi egyéniségemet, vagy épen rombolja azt? "


Ez mind szép és jó, csakhogy ezek a kérdések egyedül egy keresztényt izgatnak. Aki pedig sátánista, a legkisebb mértékben keresztény, szóval neki ezek a kérdések semmit sem jelentenek. Neki miért kellene ezekhez igazítani az életét? Ha ő a sátánizmusban találja meg a lelki békéjét, akkor miért kellene őt elítélni?

2014. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
12%

Tévedés az ítélkezés joga Istené.


Én arra válaszoltam amit itt írtak, hogy a Metál, nem egyenlő a Sátánizmussal.


Már pedig a kereszténységgel semmi nem egyenlő ami ellene megy Jézus tanításának, vagy életútjának.

Harmadik lehetőség nincs. Ha nem keresztényi akkor ha tetszik ha nem az Sátáni.


Egyébként pedig ha az tetszik neki az Ő dolga, ennyit szerettem volna mondani.

2014. febr. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Kedves #6 válaszoló!

Van,amiben egyet értek veled,viszont valamiben nagyon nincs igazad.

A Metal nem egyenlő a sátánizmussal. Ezt kikérem minden metált hallgató személy,és saját nevemben is.

A Metalnak van egy rétege,ami kifejezetten erre a témára alapul. Vallás,hitvilág stb. De akkor ha már itt tartunk,akkor a skandináv-hitvilág is sátánista,csak mert nem keresztények?

Egyébként pedig, a Metalnak a black/death irányzata az,ami nagy részben tartalmaz olyan bandákat,amik sátánista üzenetű dalokat írnak. Persze a többi ágban is előfordulnak ilyen dalok, de az ezért eléggé nagy és buta túlzás, hogy a Metal=sátánizmus.

Igenis,vannak olyan Metal bandák,amik keresztények. Vagy ha ateisták,akkor is,mi a probléma velük?

Én keresztény vagyok,nem hallgatok sátánista jellegű zenéket, de szeretem a Metalt,és nekem ne mondja senki,hogy akkor én ettől már Jézus elleni vagyok.

2014. febr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

6#


Ennyi erővel az emberiség kb 70%-a sátánista lenne ? Bocs de a vallás és az erkölcs nem járnak kéz a kézben. Attól még hogy valaki vallási fanatikus nem lesz feltétlenül jó ember. Valamint szegény mohamedánok, buddhisták és egyéb nem keresztény vallást követő egyének is sátánisták?? Na gratulálok.

Csak mert valaki metált hallgat és nem mindig Jézuska meg a keresztje lebeg a szeme előtt, még lehet jó ember.

2014. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Helyesen: ami nem gonosz az jó.
2014. febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

REMÉLEM, igen.

Ezzel válaszoltam a kérdésedre, azt viszont én sem hagyhatom szó nélkül, hogy a sátánizmus NEM a metál-és rockzene hallgatását jelenti! Nagyon is távol esik egymástól a kettő. Tudatlanok szeretik metálegyüttesek tagjairól azt terjeszteni, hogy sátánisták... ez a legritkább esetben igaz. Nem tudom, hogy az általad linkelt együttesek tagjainak mi a vallási meggyőződése, és hogy a megjelenésük miért olyan, amilyen. Talán a rajongóik tudják.

Én hallgatok metált, de inkább csak az "enyhébb" fajtáit, sátánista zenét nem.

2014. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!