Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istenkép=Világkép Számotokra...

Istenkép=Világkép Számotokra ez pozitívum, vagy negatívum? Nem gondoljátok, hogy ez a világkép már rég letűnt, az alapját már rég elsöpörte a tudomány?

Figyelt kérdés

2014. márc. 8. 18:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

8-as!

Biztos?

Nagy kő esett le a szívemről.

Nagyon helyes, ne hallgass Te az Ilyen mafla ateistákra, mint én is vagyok, Persze, hogy van Isten, meg minden, még ördög is, amit csak akarsz, van Angyal is, meg Bandi is, életfa, tudás fája, terülj asztalkám, csak a kéglim le ne égjen, mert egész jó kis kecó. A mutter már biztonságban van, tudod abban a kül, vagy túlvilágban, aminek a föld alatt van a bejárata, szeressük egymást gyerekek, meg aztán én is hiszek, amit csak akarsz, le van ejtve az egyszeregy, nehogy azt hidd, hogy én olyan nyavalyás tudálékos pacák vagyok. Tessék, edj heljesirrássi hibba, meg osztan a csillagokból is csak a háború érdekel, meg az erő, ami belengi a világot, amit a Jézus is vágott. Igazán megdobhatnál egy kenyérrel, mert elfogyott, ha szeretnéd én keresek a Te számodra egy jó kis követ, rajtam ne múljon.

Mától fogva inkább beismerem, hogy átkozott bűnös vagyok, holnap elkotorok a rendőrségre, de azt is jegyzőkönyvbe vetetem, hogy eredendően.

Ezentúl semmilyen gyümölcsöt meg nem etet velem senki, mert hátha az is tiltva van.

Akkor a gyerek nyaka nem lesz elvágva?

2014. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 fGhw39-84th ***** válasza:

"Nem gondoljátok, hogy ez a világkép már rég letűnt, az alapját már rég elsöpörte a tudomány?"

Hát ez egy jó hülye kérdés. Nyilván, ha így gondolnák, akkor más lenne a világképük. Logika???

2014. márc. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"8-as! Biztos? Nagy kő esett le a szívemről. "

Igen, Habakukk, egészen biztos, hogy soha senki nem változtat a létszemléletén ezeknek a fecsegéseknek a hatására. Teljesen felesleges időpocsékolás, menj te is futni, mint a töketlen kérdező.

2014. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 kefa 2000 ***** válasza:
"Elmondanám de hasztalan beszéd rideg szobor vagy meg sem értenéd!" Üdv.
2014. márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Nahát! Az én érző szívem, amellyel a világ problémáit próbálom szeretettel megoldani, még soha nem kapott ilyen kritikát.

Mondd el, légy szi...

Futni utálok.

2014. márc. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 openyoureye ***** válasza:
24%

Hát filoszmen, most mondhatnám kárörvendően, hogy a fentebb olvasható hangnemet az emberekből te váltottad ki és bizony megérdemled az állandó fikázás miatt. De nem teszem. Sőt! Leszek én az első aki normálisan próbál válaszolni :) Teszem ezt azért, mert látom, nagyon kitartóan kutatod az emberekben a válszt arra, miért hisznek oly elszántan.


Szóval, nem, egyáltanán nem gondolom, hogy a tudomány bármit is lesöpört volna. Véleményem szerint a tudomány nem más, mint azon szabályok és törvények leképezése melyeket isten teremtett meg a világ működése érdekében. Az isten világkép pedig mindenkép pozitívumként értékelhető, hisz ha nem is létezik semilyen felsőbb entitás, a megfelelni akarás arra ösztönzi a vallásos embert, hogy jobb legyen mint azt általában tenné(vallásos meggyőződésből, vagy a halál utáni büntetéstől tartva)


Még egy dolgot szeretnék megemlíteni. A kritikus hozzáállásod gátol meg abban, hogy megértsd azt amit oly annyira szeretnél. Ha eleve eldöntöd egy filmről, hogy egy kalap sz***r akkor lehet az akár milyen jó, a végén azt fogod mondani: ugye, ugye, én előre tudtam. Igazából elhiteted magaddal azt amit hinni szeretnél. Nem a valóságra koncentrálsz. Épp annyira szélsőséges vagy mint egy bigott hívő aki az istenért sem akarja megérteni a logikai érvelést valamiről. Ezzel a hozzáállással csak egy helyben toporogsz majd addig, míg te úgy nem döntesz, hogy változtatsz ezen... ;)

2014. márc. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Istenkép=Világkép Számotokra ez pozitívum, vagy negatívum?"


Ööö... csak én nem értem a kérdést?

2014. márc. 9. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
43%

Hát Filoszmen, csak azt az egyet magyarázd meg nekem kérlek, hogy mi a csuda az oka annak, hogy a meggyözödéses ateista tudósokból a kutatásuk folytán, miért lett meggyözödéses Istenben hivö?


A munkájukat tovább végzik, az emberiség javára, és nyiltan vallják, hogy a teremtés csodálatossága, összetettsége volt az, ami beindította náluk a gondolkodást? Hmmmmm?


/Az evolucionisták kivételével, azok szegények mindig túrják a port, itt-ott találnak valami kihalt majomfélét, esetleg egy fogat, amiröl késöbb kiderült, hogy egy kihalt disznófaj foga volt.....felröppenek nagy szenzációval a hírek, aztán csend.... a hit kérdése, hogy ki hiszi vagy nem hiszi/


Katy

2014. márc. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Húúú...,most aztán tényleg össze kell szednem magam, hogy egzakt módon kifejtsem gondolataimat és érveljek a szemléletem mellett, ami nagyon elüt a vallásos világképtől. Terveimbe, cselekedeteimbe nem szerepel a nagy Manitunak való megfelelés, más alapoknak akarok megfelelni. Persze joggal lehet gondolni, kit érdekel? Viszont azt a felvetést, hogy egy ateista szemléletű ember híján volna a megértésnek, értelmezésnek, erkölcsnek, etikai magatartásnak...és csak a hideg racionalizmus és a tudományok logikai kérlelhetetlensége motiválja minden tettében, azt hiszem ezt minden ateista nevében vissza kell utasítani! Egy hívő is sportol, szereti a metál zenét, olykor gyenge jellemű és akaratú, elhízott,...mindenki hasonló, sok dologban mindenképp. Csak mi nem hisszük el Isten létét, kitalációnak gondoljuk a köré szőtt mesével együtt és az, hogy ez egy könyvben szerepel történelmi tényekkel, még nem teszi igazzá. Ennek hite, vagy elutasítása alakítja a világképet. Nem ez maga a világkép, mert az a következetesen végigvitt vallási fundamentalizmus, de még a betű szerinti betartás is túlmutat a fundamentalizmuson. Fundamentum, azaz alap. Ez a szemléleti alapja.

Úgy gondolom, a tudomány igenis elsöpörte a Biblia világról tett mesés kijelentéseit és valljuk meg, ezek valóban tarthatatlanok a mai világban, bár mindig is azok voltak. Erkölcsi szinten tartja még magát valamennyire, de az sem

indokolt, főleg ha a kereszténység történelmét nézzük. Miért ne nézzük? ...folyt. köv.

2014. márc. 9. 11:21
 20/26 anonim ***** válasza:

Üdvözlet!

1)Az Újszövetség (valamint a Védák, Buddha tanításai szútrái, a Korán és a többi szentirat) egy kézikönyv, útmutató, segédlet úton-járóknak, térkép, forrásvíz, az úton megszomjazóknak, erősítő a megfáradtaknak. Aki halad a saját útján (svadharma) annak segítenek a szentkönyvek. Egy idő után a szívben van ami kell, és akkor letehető a térkép is. Ha előbb engedi el, könnyen lehet, hogy a "tudomány" nem az ember saját létére vonatkozó álsegítségei miatt eltéved és szomjan hal az útján, mely lényegileg a FORRÁS felé tart.


2)A tudomány írásai a szaktudósoknak a szakmai munkájukhoz nagyon nagy segítség, ott lehet sokat söprögetnie, hisz a tudomány, ha korrekt (márpedig a komoly tudomány az, nem a blikk szenzációhajhász híreire kell gondolni), mindig hozzáteszi: "a tudomány mai állása szerint".

1)2)

A kettőnek nincs érintkezési pontja. Ontológiailag, gnoszeológiailag és mindenek előtt a SAJÁTÚT szempontjából másról van szó.

A műalkotások viszont - katartikus hatásuk révén- a szentiratokkal szolidárisak, segítőek a svadharma szempontjából. Csak szakrális művészet van- ez ontológiailag belátható.(nem a témája szakrális - az eredetre tekintve Az(en arché).


Remélem tudtam segíteni.

2014. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!