Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan beszéljük el a gyerekek...

Hogyan beszéljük el a gyerekeknek Jézus keresztre feszítését?

Figyelt kérdés
Főleg most, Húsvét előtt. Én nem vagyok gonosz, amikor gonoszságról beszélek nekik? Ők még nem tapasztalták meg az igazi gonoszt. Egyébként is a Bibliában sok gyilkolás és egyéb aljas dolgok kerültek leírásra.

2014. ápr. 8. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen a világ, amiben élünk. Ha nem tetszik, akkor mesélj nekik tündérkékről. Majd amikor a pálcikájával hadonászik egy pedofilra fagyizás helyett egy kamrában, valószínűleg rád fog gondolni.
2014. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hú..ne mondd ezt
2014. ápr. 8. 21:31
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Nyíltan.
2014. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha gonoszságként fogod fel, akkor inkább sehogy. Nagypénteken Jézus megmutatta Isten végtelen szeretetét azáltal, hogy meghalt értünk.

Nekem elmondták, hogy mi történt, aztán mégsem lettem tőle lelki sérült. Egy gyerek is, annyit képzel el ebből, amennyit tud és amennyi nem rémisztő neki.

2014. ápr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy undorító világban három+1 dolgot lehet tenni:

- elfogadni és szenvedni

- saját álomvilágban élni és boldognak lenni, olykor hatalmasakat csalódni

- szebbé tenni a világot

- elmenekülni


Én harmadikat ajánlom, esetleg a másodikat.

Nagyon kedves, rendes tőled és tisztelendő/becsülendő, hogy óvni akarod a gyerekeket ezektől a szörnyű dolgoktól.


A legdurvább amit írhatnék, hogy tulajdonképpen azzal, hogy meg lettek szülve, mint halálra lettek ítélve.

De ez a pesszimista és hit nélküli felfogás.


Sajnos nem lehet elkerülni, hogy ne érje őket semmilyen rossz. (akár egy veszekedés).

Kérdés, hogy a gyerek hogyan fogja feldolgozni/reagálni az eseményre? Hirtelen kell neki? Összeomlik az egész világa majd? Vagy mások fogják "átnevelni"?


A legjobb tényleg, ha őszinte vagy velük. Minél értékesebb valami, annál rosszabb, ha törékenyebb.

Mert ami szép, nem érdemli meg, hogy tönkre menjen.

2014. ápr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt hogy akarod elmondani majd nekik, hogy egyszer a szüleik meghalnak?

Gondolod, hogy fel lehet nevelni úgy egy gyereket, hogy 18 éves koráig nem lát semmilyen rosszat?


Ha rossz történik velük, akkor mit kell tenni?

Vagy hogyan óvjuk meg a gyerekeinket?

2014. ápr. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Menyi idősek a gyerekek?


A gyermek korához illő módon kell előadni.Gyermekek is élnek át gonosz dolgokat(fájdalmak ,csalódások).Csak nem mernek róla beszélni.Elsősorban Jézus szeretetéről és tanításairól kell beszélni s igével alátámasztani.


Én nyolcadikos lehettem amikor kezdtem megérteni Jézus tanításait.De még volt miből fejlődnöm.A Szentlélek sokat segített megérteni Jézus tanításait.És még mindig van mit tanulnom...

2014. ápr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Óvodás, nagycsoportos gyerekekről van szó, akik azt hiszik, hogy a húsvét a nyusziról és a locsolkodásról szól. Legalábbis ezt mondták. Sokáig gondolkoztam, hogyan mondjam el az igazat. A félrevezetésüket semmiképp nem akarom felvállalni.
2014. ápr. 9. 17:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Amire még emlékszem gyermekkoromból :7 éves lehettem amikor hittanórára jártam.Előtte be kellett mennem a papbácsihoz hogy szeretném e Jézust megismerni,hallottam e róla.Persze akkor már édesanyám mindig beszélt róla hogy tudjam ki is Jézus.Így már nem volt idegen ez a kérdés.


Sajnos a Húsvét a pogányok ünnepe és engem is a rabjává tett egy időbe a gyermekkoromban.

Nagyon nehéz rávezetni egy 6éves gyermeket az Igazságra ,mert még álomvilágban élnek.És vonzóbb számukra a csokoládé nyuszi és egyéb játék.Már a rajzfilmekből megismerik a harcot. Attól nem kell félni hogy Jézus életét és halálát megismerjék és megtanulják.De meg lehet próbálni ,bábjátékkal és keresztény zenével való megismerésével.Közelebb jutnak az Igazsághoz.Később talán már majd maguk is rájönnek (reméljük)hogy mi miért van.Remélem tudtam segíteni...Imádkozom érted...

2014. ápr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Sehogy.

Ha normális vagy, akkor nem tömöd a gyereked fejét baromságokkal.

2014. ápr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!