Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az első századi keresztények...

Az első századi keresztények miért nem használták Isten nevét olyan sűrűn, mint ahogy azt napjainkban teszik Jehova tanúi?

Figyelt kérdés
Amennyiben ismerték és tényleg olyan fontos akkor miért nincs erre jóval több utalás vagy konkrét példa?
2014. ápr. 11. 11:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

megtaláltam [link]


Katy

2014. ápr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
És??? KiejtHETTE Jézus a felolvasás során Atyja nevét. De nem Jehovát említett, mivel ezt a szót nem ismerték akkor még az emberek. Mit is bizonyít az, hogy a JHWH-t felolvasta? Jehova, Jehova, Jehova, Jehova. Most akkor már üdvözültem is? Azt hittem, hogy kegyelem által tartatunk meg, és nem kántálás által. Téged érdekel, hogy hogyan hívnak engem? Hogy lehet az, hogy akivel beszélgetsz, nem érdekel annak a neve, akit soha nem láttál, annak nevéről meg vagy győződve, és fontosabbnak tartod, mint azét, akivel beszélsz?
2014. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

..sajnos utolsó így nem üdvözülhetsz, tudod mit jelent az hiába felvenni Isten nevét?


Katy

2014. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
50%

Főleg, ha ez lenne a neve, de a Jehova (Jehova, Jehova, Jehova...) szóalak nem más, mint egy mesterséges, 16. század elején létrejött nyelvészeti furcsaság. A szó 1520-ig nem volt ismert, ekkor vezette be Galatinus. Istennek nem 'Jehova' a neve.


A nagyobb gond, hogy megítéltél azzal, hogy elkárhozásomat helyezted kilátásba egy fonetikai furcsaság kántálásával. Pedig amilyen ítélettel ítéltek, ti is olyan ítélettel lesztek megítélve. De ez az eset neked ne számíttassék be most!

2014. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Előző, fogd fel, hogy sem Jézus, sem Mózes, sem bárki más nevét nem tudjuk hogy ejtették ki, de attól még használjuk. Ugyanígy Isten nevét is használjuk.
2014. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Használjuk, de nem megszólítjuk. Hogyan hívjalak, Kafka, Kaja, Gatya, Kaka, Gagyi, vagy Kati. Amikor történetet mondok el rólad, a történet szempontjából azonosítalak be, és nem a fonetikai neved alapján. Mózes és társainak nem az a lényege, hogyan nevezték fonetikailag Őket, hanem nevük jelentése. Senkit nem érdekel a hangzás, hanem a jelentés a fontos. Sajnos nincs olyan fordítás, ahol a neveket lefordítják. Pedig kötelezően le kell fordítani.

Istent megszólítjuk, és beszélünk Róla. Az egyik helyes megszólítás: Atyám...

2014. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de ha elfogadjuk, hogy Isten még a saját nevét se tudta rendesen megvédeni, akkor mi a garancia arra, hogy az Újszövetség a mai állapota teljes/helyes?


Ha egy ekkora létfontosságú dolgot ellehetett palástolni (most csak játszok a gondolattal) akkor mi a garancia ara, hogy nem-e áll az Újszövetség eredetileg + 500 oldalból, vagy hasonló?


Arról nem is beszélve, hogy ugyan mit változtatna meg a vallásban az, hogy Istennek adunk egy jelentéssel bíró nevet? Egyházak tömkelege menne a süllyesztőbe, csak mert átírtak egy nevet/megszólítást? Miképpen? Ebből senkinek semmi haszna (mármint a palástolásnak nincs haszna)

2014. ápr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 openyoureye ***** válasza:

10-nek:


Nem csak hogy elolvasom, de be is másolom ide:


"16.

És méne Názáretbe, a hol felneveltetett: és beméne, szokása szerint, szombatnapon a zsinagógába, és felálla olvasni.

17.

És adák néki az Ésaiás próféta könyvét; és a könyvet feltárván, arra a helyre nyita, a hol ez vala írva:

18.

Az Úrnak lelke van én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyilását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat,

19.

Hogy hirdessem az Úrnak kedves esztendejét.

20.

És behajtván a könyvet, átadá a szolgának, és leüle. És a zsinagógában mindenek szemei ő reá valának függesztve."



Nincs itt semmiféle jehova, vagy JHVH. Látod, pont erről írtam, csakis az őrtorony kiadványiból példálózól. Ja és ha kíváncsi vagy a forrásra: biblia.hu


[link]



Szóval felejtsük már el ezt a buta ismételgetést. Tudom, hogy arra, megy ki a játék, hogy minnél többet ismételgessétek, mert így könnyebben elültethető az emberekben ez a hazugság. Elárulom az emberek nagy százalékának feláll a hátán a szőr, e név hallatán. Nagyrészt magatoknak köszönhetitek, az undok, tolakodó viselkedéssel, hogy mindenkit megtérítetek. Már a legutolsó csöves is tudja, hogy jehovista(és direkt írtam így, hogy ne emlegessem azt a nevet) az rossz, jobb ha nem fogad el tőlük semmit és még csak feléjük sem néz.


Sajnos azt is kinézem belőletek, hogy a holt tenegri tekercsekre is ráhamisítottátok ezt a nevet. Mármint nem az eredetire, hanem a fényképekre, másolatokra.


A linkhez pedig annyi fűznék hozzá: És ezen most mit is kellene látnunk? HOl van a JHVH??



Az utánad következő bejegyzések pedig élő példák, hogy mennyire szeretünk titeket! Csak így tovább, a mártír halál szép dolog, csak nem mindegy, hogy egy kitalált mesebeli Sehova istenért vagy az Igaz Istenért teszed :)

2014. ápr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Nem értelek titeket emberek.....szerintetek hány Isten van?.....szerintem csak egy....és ha az az egy isten már egyszer bemutatkozott és megmonta a saját nevét ami Jehova olvassátok el a 83 Zsoltar 19 verséből a károli fordítás szerint,, Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett” ugyanez az Isten mondja merthogy csak egy van ugye azt hogy Ő soha nem változik meg ugyanaz marad olvasd a (Malakiás 3:6 versés továbbá mi modon álítható hogy Jézus aki az égből jött alá nem ismerte a saját Atyja nevét...gondolkozzatok emberek a világegyetem alkoto istenének a nevét vonjátok kérdőre amikor söt egyesek utálják isten nevét nézzétek mit mond Jehova azokról akik megvetik nevét »A fiú tiszteli atyját,+ a szolga is az ő nagy urát.+ Ha tehát én atya vagyok,+ hol a nekem járó tisztelet?+ Ha nagy Úr vagyok, hol a nekem járó félelem?«+ — ezt mondja a seregek Jehovája nektek, ti papok, akik megvetitek nevemet.+Malakiás 1 resz 6 verse akkor most dontse el kiki maga hogy kit tart az atyjának es kit szolgál......én a világetyetem egyetlen atyját szolgálom aki bemutatkozott már a szent szaván keresztül megmondta a nevét es Ő nem vűltosik ugyanaz marad....ki vagyok én hogy megkérdőjelezzem az Ő nevét.....nem kockáztatnám meg hogy felvaálaljam ezt a vétket
2016. febr. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!