Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az első századi keresztények...

Az első századi keresztények miért nem használták Isten nevét olyan sűrűn, mint ahogy azt napjainkban teszik Jehova tanúi?

Figyelt kérdés
Amennyiben ismerték és tényleg olyan fontos akkor miért nincs erre jóval több utalás vagy konkrét példa?
2014. ápr. 11. 11:27
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"aki bemutatkozott már a szent szaván keresztül megmondta a nevét es Ő nem vűltosik ugyanaz marad....ki vagyok én hogy megkérdőjelezzem az Ő nevét.....nem kockáztatnám meg hogy felvaálaljam ezt a vétket"


Ki vagyok én, hogy egy olyan neven nevezzem, amit a 15. században találtak ki. Ha nem tudom pontosan, akkor miért vállaljak kompromisszumot, és nevezzem egy hazug neven egy igaz Istent? Nem kockáztatom meg, hogy felvállaljam ezt a vétket. Az apámat én apának hívom. Ha nektek nem atyátok, és nem fogadjátok el, hogy úgy hívjátok, ahogyan erre Jézus tanította a tanítványait - mert ezek szerint nektek nem atyátok és nem fogadjátok el Jézus tanításait - egészségetekre, de nem értem, hogy miért tanítjátok hazugságra és kompromisszumra az embereket, és miért távolítjátok el még inkább a fiúságtól az embereket, hogy ne legyenek fiai az Atyának!


Hahahaha!!!! Csak ez épp nem vicces az ostoba tanításotok.

2016. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Ha nem tudom pontosan, akkor miért vállaljak kompromisszumot, és nevezzem egy hazug neven egy igaz Istent?"

A Fiát akkor miért nevezted meg? Az első században nem Jézusnak ejtették.

2016. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Viszont nem csinálok vallást abból, hogy hogyan hívják Isten fiát, tudod, ez lényeges különbség. A Jehosua magyar megfelelője Jézus. Viszont Jehovának nincs héber megfelelője. Ez egy mesterséges szó. És ti ebből a mesterséges szóból csináltok vallást, és üdvösségi kérdést. Ez hazugság és nem mellékesen undorító is.
2016. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Istennek mindig volt neve, mellesleg használták mások előttünk is, pl magyar költők is, tehát nem mi "csináltuk".

A másik meg, hogy sokszor megfigyeltem, hogy akik köpködnek a saját vallásukat sosem merik felvállalni. Te milyen vallású vagy, csak a mihez tartás végett?

2016. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúja vagy, és azért kérdezed a vallásomat, hogy ne az érvekre kelljen megfelelned, hanem a válaszolót lehessen támadni. Nagyon rossz és gusztustalan taktika. Ahogy a szeráfok is eltakarták magukat, mert csak az számított, amit mondtak, így az sem számít, hogy Te ki vagy vagy én ki vagyok. Csak az számít egy vitában, hogy mi hangzik el.


A költők egy olyan nevet használtak, amit a 15. században találtak ki. Azért, mert Jézus után 1500 évvel kreáltak egy nevet, attól még nem lesz igaz. A Károli Biblia fordítói munkálatai szintén a kreált név megalkotása után történt. Károli kezében sem volt más, csak a JHWH tetragramma, amibe hibásan beillesztett egy akkor már használt kifejezést. Károli sok fordítási hibát vétett, nem ez az egyetlen.


A zsidók Istent a mai napig úgy is hívják: “a Név” (ha Sém). A bibliai héberben ugyanis nincs szó a “személy”-re, ezért használja a “név” szót: pl. “Isten nevét segítségül hívni” = magát Istent segítségül hívni; “Isten nevét magasztalni” = magát Istent magasztalni azért, aki Ő. Ez a számunkra furcsa szóhasználat átment az Újszövetségbe is, pl. Apostolok Cselekedetei 1:15 “százhúsz név sokasága” = százhúsz főnyi sokaság, vagy Apostolok Cselekedetei 4:12 “nem is adatott az embereknek az ég alatt más név” = nem adatott senki más.


Jézus semmilyen nevet nem ismertetett meg a tanítványokkal, hanem magát Istent ismertette meg velük. Lásd az előző bekezdést. Nem is tehette, tekintettel, hogy a név használata halálos bűnnek számított, és Jézust egyszer sem akarták meglincselni azért, mert használta a nevet. Ő határozottan Isten személyét ismertette meg az emberekkel, illetve az Atya megszólítást.

2016. febr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"hogy ne az érvekre kelljen megfelelned, hanem a válaszolót lehessen támadni. Nagyon rossz és gusztustalan taktika."

Ugye? Szóval akkor te se csináld, mert te kezdtél el köpködni. A másik meg, hogy miért titkolod? Én megvallom a vallásomat, nem szégyellem senki előtt. De a fikázók sosem vallják meg, mert tudják, hogy az övék milyen "jó" és ezt nem konkrétan rád értem.

2016. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!