Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy aki hisz...

Miért van az hogy aki hisz Istenben ugyan annyira szerencsés illetve szerencsétlen mint aki nem hisz benne?

Figyelt kérdés
Én Isten helyében(ha van egyeltalán)megsértődnék az olyan emberekre akik nem hisznek bennem ezért kapnának sok apró jelet h élek.És akik hisznek bennem akik imádkoznak stb. azoknak csak jót adnék és nem lenne semmi rossz körülöttük.
2008. júl. 25. 14:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
17%
Gondold magad isten helyébe, te vagya mindenható, törődnél azokkal a kis piszkokkal? Hát kit érdekelnek, a többi millió mellett?!:D
2008. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Akkor inkább nem teremtettem volna csak egy pasit magam mellé meg jó dolgokat nem sok sutyót.
2008. júl. 25. 15:02
 3/29 anonim ***** válasza:
20%

El kellene olvasnod Rhonda Byrne A titok c. konyvet...megertenel sokmindent.

Egy medium mondta mikor megkerdeztek tole, hisz-e Istenben? Azt mondta: mindenki maskent gondolkodik Istenrol. VAn aki szemelykent kepzeli el, szerintem o maga az Univerzum. Ha igy nezzuk akkor hiszek benne igen.

Az ember tulajdonkeppen hisz vagy sem azt kapja amit vonz magahoz. A konyvben van egy nagyon jo mondat: Amit gondolsz, azt a elobb vagy utobb a kezedben lesz.

Ennyi.

2008. júl. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Te is a Titokkal jösz:P az egyik osztálytársman agyon rávolt gerjedve.
2008. júl. 25. 15:20
 5/29 A kérdező kommentje:
Muszály lesz mostmár tényleg elolvasni.
2008. júl. 25. 15:21
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

"Én Isten helyében(ha van egyeltalán)megsértődnék az olyan emberekre akik nem hisznek bennem ezért kapnának sok apró jelet h élek."


Én a Biblia Istenében hiszek. Azt olvasom a Bibliában, illetve a Vele való személyes kapcsolat során is azt tapasztalom, hogy nem sértődékeny. Haragudni szokott bizonyos dolgok miatt, de az nem ugyanaz. Ezenkívül hiszem, hogy kapnak apró jeleket azok is, akik nem hisznek. Pl. egy csomó lelkes hívő bizonyságtételét életük során, akiket már megtalált Isten. Más kérdés, hogy ezekre a legtöbben nem hallgatnak, hanem elküldik a francba őket. De talán ezen kívül egyéb jelei is vannak, csak nyitott szemekkel kell járkálni: nézd meg például egy falevél erezetét, vagy vegyél nagyító alá egy hópihét


"És akik hisznek bennem akik imádkoznak stb. azoknak csak jót adnék és nem lenne semmi rossz körülöttük."


Ha ez így lenne, akkor az emberek szíve nem lenne őszinte Istennel szemben, hanem csak a siker, szerencse és pénz miatt keresnék, ahogy van ma is nem egy szekta, akik Isten busás anyagi áldását ígérik a hozzájuk csatlakozóknak


Nézzél Jézus Krisztus vagy az apostolok életére, hogy mennyi szenvedés is volt az életükben (a sok jó dolog mellett).


Nem erről szól a keresztény hit, hanem arról, hogy az ember Istennek adja át az élete felett a rendelkezés jogát. És ha valóban így tesz (értsd= nem vallásos rituálékat végez, hanem valóban a Biblia szerint él) akkor olyan lesz a jelleme, mint a Krisztusé, és Isten közelében töltheti el az örökkévalóságot

2008. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
40%

Az egyik Volt szomszédom hívő volt.Aztán egyszer bedilizett.Olyanokat mondott hogy beszél hozzá az isten meg hogy mondta neki az iten hogy ezt csinálja meg azt csinálja stb. és akkor segít rajta az isten.

Ugy megis csinálta a dolgokat hogy mindenét elvesztette de még a családját is.

Ingyen eladta a házát és várta a csodát hogy majd isten megsegíti őt.Na azóta is hajléktalan.

Szóval ennyit istenről meg a csodáiról.

Én nem hiszek istenben és nem is fogok hinni.Ha hinnék sitenben valószínűleg én is az utcán végezném.Én csak abban hiszek hogy keményen dolgozok és a kemény munkával megszerzett pénzt tartom a kezemben.

És különben is a szerencse nem istenen múlik

"Mert mindenki a maga szerencséjének a kovácsa"

2008. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
8%

Az egyik lehetséges ok, hogy az isten rejtőzködik - ezért nem kedvez a híveinek.

Vagy nem szereti őket, esetleg nem érdekli az egész.

Vagy nem is létezik.

2008. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Szerintem több olyan ember dilizik be aki hisz benne.
2008. júl. 25. 20:54
 10/29 anonim ***** válasza:
73%

leírtam már máshol is, kaptam is érte a pofámra, de ha már megkérdezted, leírom neked is, én miként látom ezt a kérdést.


Isten amkior szabad akaratot adott az embernek, nem csak szabad cselekvést és szabad gondolatot adott, hanem azt is vállalta, hogy nem szól bele abba mit is csinálunk. Ha megtenné, akkor nem lenne szabad az akaratunk.

Szerintem az élet úgy néz ki, hogy Isten teremtett egy játszóteret. Teremtett bele játékokat és veszélyeket, meg teremtett minket, a játékosokat. És természetesen teremtett játékszabályokat is. Ennek a játéknak azonban nem az a célja, hogy elérj valamit, hanem az, hogy be tudod-e tartani a szabályokat. Egyáltalán nem kötelező, sőt mi több, talán kicsit könnyebb is a játék (néha sokkal), ha nem tertod be a szabályokat. Maga a jéték szabadon folyik, a játékosok teljesen véletlenszerűen kapnak segítséget és feladatokat.

Aztán amikor vége van a játéknak (jön a végitélet) akkor Isten csak azt nézi, hogy ki mennyi szabályt szegett meg, vagy tartott be. Minden más lényegtelen. Szerintem még az is, hogy hitte-e Isten, a szabályok, a játék, vagy bármi létezését.


Ez az elmélet egyébként arra is magyarázatot ad, miért rossz azoknak, akik próbálnak rendes emberek lenni és miért jobb azoknak, akik meg nem. Mivel a cél a szabályok betartása, nem lenne célszerű, ha annak lenne egyszerűbb, aki betartja azokat. Nyilván olyan játékot is lehetne aklotni, ahol úgy könnyebb játszani, ha betartod a szabályokat, de az akkor nem lenne igazi megmérettetés.

2008. júl. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!