Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy aki hisz...

Miért van az hogy aki hisz Istenben ugyan annyira szerencsés illetve szerencsétlen mint aki nem hisz benne?

Figyelt kérdés
Én Isten helyében(ha van egyeltalán)megsértődnék az olyan emberekre akik nem hisznek bennem ezért kapnának sok apró jelet h élek.És akik hisznek bennem akik imádkoznak stb. azoknak csak jót adnék és nem lenne semmi rossz körülöttük.
2008. júl. 25. 14:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
90%

Eddig sok volt az off.


De ez ide illő vers a bibliából:


"Ne tévesszen meg a kegyeseknek és gonoszoknak külső egyformasága"

2008. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Szektaság ide vagy oda, szerintem is az olyan önjelölt megváltók alapította gyülekezetekben diliznek be leginkább, ahol a tanítás nem az önzetlen krisztusi szereteten alapul (lásd a fentebbi katolikus ellenes kirohanást).

A szerencse meg nagyon nem fér össze a hittel. Egy munkatársam megjegyezte a passió filmmel kapcsolatban, hogy szerencsétlen Jézus. Szerintem elég furán hangzik.

2008. júl. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
66%

"Tudod melyik a legnagyobb szekta a világon?

A Római Katolikus Egyház személyesen!

Ez egy jól alátámasztott tény, na erre varjál gombot!"


Majd ha leírod, hogy mi bizonyítja ezt, akkor majd esetleg hozzászólok. Attól, hogy szerinted úgy van, az még nem teszi ténnyé!

2008. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem aki igazán hisz Istenben (és ez nem feltétlenül egyenlő azokkal, akik templomba járnak), az soha nem fogja azt mondani, amikor kudarc éri, hogy "látod, hittem benned, mégis mit kaptam tőled". Aki hisz Istenben (én inkább Univerzumnak nevezném), az tudja, hogy ha valami rossz történik vele, akkor az azért történik, hogy tanuljon belőle. Lehet, hogy előző életében elkövetett bűnei miatt történnek vele a rossz dolgok (karma).

Én korábban egyáltalán nem hittem Istenben, és az volt az elvem, hogy ha mégis van is Isten, akkor látja, hogy mit teszem, és nem azért fog szeretni, vagy nem szeretni, hogy hiszek-e benne, vagy sem. Találkoztam sok olyan emberrel, akik templomba jártak és hivőnek tartották magukat, mégis gonoszak voltak, és ez tovább erősitette bennem azt az érzést, hogy nem az számit, hogy hivő-e valaki, vagy sem.

Aztán kb. 1 éve történt valami, ami felkeltette at érdeklődésem a reinkarnáció iránt. Egyre többet olvastam, és egyre inkább azt éreztem, hogy létezik valami, vagy valaki, és nem ez az egyetlen életünk, amit most élünk. Mindig is szkeptikus voltam, és akkor hittem el valamit, ha a saját szememmel láttam, de miután elolvastam Michael Newton: Lelkünk útja c. könyvsorozatát, elszállt a szkeptikusságom. Ajánom mindenkinek ezt a könyvet, akit kicsit is érdekel a reinkarnáció.

2008. júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

"'Tudod melyik a legnagyobb szekta a világon?

A Római Katolikus Egyház személyesen!

Ez egy jól alátámasztott tény, na erre varjál gombot!"


Majd ha leírod, hogy mi bizonyítja ezt, akkor majd esetleg hozzászólok. Attól, hogy szerinted úgy van, az még nem teszi ténnyé!'


Erről igen bőséges irodalom van, melyek közül nagyon sok, még pártatlannak, és hitelesnek is nevezhető.


A "vallás" témában feltették ezt a kérdést már - hogy "Melyik a világ legnagyobb szektája?" És szerintem ott is ragyogóan ki van tárgyalva.


De ezt az információt semmiképpen nem szabad arra fehasználni, hogy valamiféle gőgöt, alakítsunk ki magunkban.

Egyszerűen csak arról van szó, hogy a katolikusoknak is (tisztelet a kivételnek) fel kéne hagyni azzal a hamis és nem is igaz képpel, miszerint minden keresztények ősei, meg, hogy Péter volt az elő pápa (ilyen kérdés is van).

2008. aug. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Mert Isten van, függetlenül attól hogy hiszed vagy sem.
2009. dec. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Annyira nehéz ez a kérdés, szerintem megválaszolhatatlan.

Induljunk ki 2 nézetből:

-logikus: ha én teremtettem volna a vallást, biztos azért tettem volna, mert: a vallás határt szab a bűnös életnek(hiszen félnek az emberek a pokoltól), emellett erős birodalom, hatalom. A szeretetet terjeszti, ezáltal jobbá téve a világot, hiszen rengetegen hisznek benne.

-elterjedt: Isten teremtette a Földet. Felmerül bennem számtalan kérdés. Miért teremtette? Mi a célja velünk? Van-e élet a halál után, vagy ez is csak megfélemlítés, hogy ne kövessünk el bűnöket(mert ebben az esetben anarchiába merülne a világ)

Újabb kérdések:Miért van akkor univerzum, ha valóban emberközpontú ez a világ?Miért terjedhetett el ennyire az orvostudomány, a kémia, fizika? Az ember beleszólhat saját életműködéseibe?

Összegzésül:én az egyházban nem nagyon hiszek, Istenben annál inkább. De: bármelyik tézis áll fent,tetteinket a jóságnak kell vezérelnie,s akkor nem kell félnünk a túlvilágtól.

egy előző válaszolónak írnám:a Róm-Kat-Egyh. valóban a legnagyobb szekta, nézz vissza a történelembe, számos önző dolgot követtek el, amellyel híveiket akár a halálba küldték. Ez az én véleményem: 16F

2009. dec. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Isten mindenkit egyformán szeret és ezért a bűnösök is részesülhetnek jóban. A sátán meg mindenkinek rosszat akar, ezért szenvednek gyakran a jók is. Isten azért szereti a rosszakat is, mert arra vár hogy észhez térjenek és megbánják bűneiket, és akkor Isten visszafogadja őket magához.És kapunk nem is kevés apró és nagy jelet a Teremtőnktől, ami bizonyítékot ad arra, hogy Létezik!
2010. szept. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Hét én nem tom elképzelni Istent.Azt mondják benne élünk mozgunk és vagyunk.Akkor őt tapossuk??? Meg h ő teremtette a világot de akkor ő hogy lett meg ha benne élünk akkor ő mindig is volt agy mi van?? De a világ kialakulására van normális ésszerű magyarázat akkor nem biztos h isten.Én régen sokat imádkoztam de nem segített soha pedig azt mondták meghallgat.Meg ha segítesz másokon h adsz nekik valakit ami neked van stb. akkor az jó tett de akkor te is elszegényedsz...oké h jót teszel de akkor nem gondolsz magadra.
2013. jan. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!