Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy aki hisz...

Miért van az hogy aki hisz Istenben ugyan annyira szerencsés illetve szerencsétlen mint aki nem hisz benne?

Figyelt kérdés
Én Isten helyében(ha van egyeltalán)megsértődnék az olyan emberekre akik nem hisznek bennem ezért kapnának sok apró jelet h élek.És akik hisznek bennem akik imádkoznak stb. azoknak csak jót adnék és nem lenne semmi rossz körülöttük.
2008. júl. 25. 14:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
74%

Itt megint kétfelé kell gondolkodni, de ha most arról beszélünk, hogy van isten, akkor a DEIZMUS-sal egyetértek: Isten megteremtette a világot, aztán hagyjta hogy minden a maga folyamán történjen.Most annyi is lehetséges, hogy ha nincs rossz, akkor nincs jó sem, tehát pl:

ha kapsz egy pofont, tudod hogy az fáj és nem jó dolog, sem az amiért kaptad, innen tudod, hogy ha nem kapsz pofont akkor jó voltál és milyen jó, hogy nem kaptál.

Isten pedig hagy minket, hogy egymást pofozgassuk és figyelve a reakciónkat levonja a következtetést ki milyen ember és most készülünk a halál utáni világra , ami jó is lehet, de most csak egy előválogatáson veszünk rész, amit erősen, kedvesen kell viselni.-most arról beszéltem miszerint van isten.


Aki szerint pedig nincs az nem is gondolkodik el ezen, pedig ha haldoklik azt fogja mondogatni: jaj Istenem.


Hogy is van ez?

2008. júl. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
na igen túl kicsi dolgok férnek az agyunkba..azt sem tudjuk elképzelni, hogy isten léte hogy is van, meg azt sem hogy hol van a világ vége,mert nincs
2008. júl. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
82%

A "világ végét" várók nem a föld (esetleg még a világegyetem teljes) pusztulását várják, hanem a jelen istentelen földi társadalom elsöprését.Az "istenteleneken" azokat értik, akik pusztítják a földet és embertársaikat. Ezt persze nem csak fizikailag lehet tenni!


De ez off nagyon.


A kérdésre:

Aki hívő az nem igazán a szerencsére vár már.

Ahogy egy valaki előttem már leírta, Isten nem kivételezik senkivel olyan módon legalábbis, hogy annak aki hisz benne, több anyagi java lesz pusztán ezért valami csoda folytán.


De azt írja a Biblia, hogy az aki tényleg Isten útján jár, az nem fog szűkőlködni semmiben. Itt nem a "szenfazekakra" gondolok, hanem aki olyan mint te, vagy én, vagy bárki természetes ember, csak megismerte a Biblia Istenét. Ahhoz nem kell kibújnunk a bőrünkből, hogy Isten akaratával egyezően éljünk.


A Zsoltárok 37:25 verse így hangzik:

"Ifjú voltam, meg is öregedtem, de nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva, sem utódját kenyeret kéregetni"

Itt most olyan hívőkröl beszélek, akik a Biblia szellemében élnek, tehát rendszeresen gyülekezetbe járnak, mint mások discóba, csak alapvetően más célból.

Az ilyen garantáltan nem fog éhen halni, még Csádban sem.


De ez csak a fizikai része a dolognak, ettől sokkal fontosabb a szellemi.

2008. júl. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

"...hogy hol van a világ vége,mert nincs."


No, igen a végtelenség, hát ez van.


De azért nem baj, hogy az előbb mellé lőttem?

Bocsi!

2008. júl. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Azok diliznek be, akik belépnek valamilyen szektaféleségbe. Ezeknek az a céljuk, hogy bebolondítsák az embert, meg kicsalják a pénzét. Azok a hívők közül, akik nem járnak ilyen társaságba, még nem láttam senkit bedilizni. Ne keverjük a kvázi szektásokat a római katolikus hívőkkel.
2008. júl. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
6%

Tudod melyik a legnagyobb szekta a világon?

A Római Katolikus Egyház személyesen!

Ez egy jól alátámasztott tény, na erre varjál gombot!

2008. júl. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
36%

Jol le lettem pontozva az Univerzumert...pedig elottem mar irta valaki, hogy a vilagnak nincs vege...tahat az Univerzum vegtelen.

En hiszek Istenben. Mindenki ugy hivja ahogy akarja. Hiszem azt, hogyha kerunk akkor kapunk es a gondolatainknak vonzata van.

Tetszik a Darwin elmelet szamomra mert jobban hiheto mint a par nap alatt lezajlo teremtes.

Gondolkodj pozitivan hidd el megtalal a megfelelo tars. Nekem is ez segitett es 4 eve boldog hazassagban elek.

Neha tudom, nagyon nehez pozitivnak lenni mert az elet nem konnyu.

Masodik hozzaszolo voltam...

2008. júl. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

"Tetszik a Darwin elmelet szamomra mert jobban hiheto mint a par nap alatt lezajlo teremtes."


Off, de ide tartozik:

Kérlek nézd meg a: "Mi van, ha a teremtés és az evolúciós ősrobbanás nem zárja ki egymást" című kérdést a lap alján!

2008. júl. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, a "vallás" témakőr közepe táján.
2008. júl. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

öttel előttem szólónak:


azért nemcsak az elvadult szekták és a róm. katolikusok vannak, hanem egész sora a normális protestáns felekezeteknek is, ahol szintén nem diliznek be emberek

2008. júl. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!