Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért volt áldozat Jézus...

Miért volt áldozat Jézus kereszthalála?

Figyelt kérdés

Tényleg érdekel, nem kötözködni akarok. Azt is felesleges leírni, hogy a vallás hülyeség, mert nem ez a kérdés.

Jézus nem hitt, hanem tudott, már csak azért is, mert közvetlen kapcsolatban állt Istennel. A bizonytalansággal minden hívőnek szembe kell néznie néha, ezt a szenvedést a legnehezebb pillanatban is el kellett kerülnie. Mégis felkiáltott, miért? Elfelejtette, ki is ő?

A másik, hogy ugyanezt a szenvedést rengeteg ember átélte, akár hit nélkül is, tehát rettegtek a fájdalom mellett. Az ő haláluk nem nagyobb áldozat?

Na, összefoglalva: miért áldozat egy isteni, örökkévaló személy szenvedése, amikor annak nem lett következménye? Hiszen tudta (és nem csak hitte), hogy mi vár rá, ha meghal.

Komoly a kérdésem, senki hitét nem akarom megsérteni, vagy megkérdőjelezni, de nekem ez a kérdés problémát jelent.


2014. ápr. 14. 06:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Mert bűntelen felnőtt férfiként nem szabadott volna meghalnia. De szükséges volt, hogy meghaljon, hogy vállára vegye a világ bűneit. Azért kiáltott fel, mert téged nem hagy el az Isten még halálodban sem. Őt elhagyta. Elfordult tőle. Ebbe halt bele, nem a szenvedésbe. Csodálkoztak is, hogy ilyen hamar. Hát ezért.

Mózes népét Isten kígyókkal büntette. Akit megmart, belehalt. Mózesnak egy rézből csinált kígyót kellett felállítania. Aki marás után ránézett, megmenekült. Ennyire "egyszerű" a megmenekülés. Hitt, ránézett, remélt. Éppen így kellett Jézusnak is felemeltetnie, ahogy Mózes is felemelte a kígyót a pusztában.


Nem attól áldozat egy áldozat, hogy mennyit szenved. Attól áldozat egy áldozat, hogy a másik helyett teszed. Jézusnak nem kellett, de annyira szeretet Téged, hogy helyetted tette meg. Neked és nekem kellene a halálba mennünk, mert megérdemelnénk. Neki nem. Helyette az örök életet kapjuk. Nem azért, mert megérdemeljük, hanem kegyelemből.

2014. ápr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

T. Kerdezo!

Adam es Eva tokeletesek voltak, de elbuktak, igy elveszitttek a tokeletesseguket.

Viszont ahhoz, hogy az emberiseg megvaltasson a buntol es a halaltol, egy szinten tokeletes szemelynek kellett eljonnie, hogy letegye a valtsagot miertunk.

Adam es Eva egyetlen leszarmazottja sem lett volna alkalmas erre, mivel mi mar mindannyian bunben szulettunk. Ezert volt szukseg arra, hogy Jezus mint "tokeletes" ember megszulessen itt a foldon, es letegye a valtsagot miertunk.

De mi a "valtsag"? A valtsagdij valami, vagy valaki meghatarozott erteke. Ezt kell kifizetni ahhoz, hogy kivalthassuk azt, aki fogsagban van.

Jezus halala azert volt "aldozat", mert O teljesen buntelen, tokeletes volt, ennek ellenere megoltek. Meg Pilatus is elismerte, hogy "nincsen benne bun".

Gondold el, hogy tokeletesen buntelen vagy, megis megvadolnak valamivel, azutan kivegeznek artatlanul.

Mert az emberek ha el is szenvedtek hasonlo dolgokat mindannyian bunben vagyunk.

Ha kerdesed van, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 openyoureye ***** válasza:
30%

"Azért kiáltott fel, mert téged nem hagy el az Isten még halálodban sem. Őt elhagyta. Elfordult tőle."


- Ezt te komolyan is gondoltad? Ilyen beteg gondolatot már rég olvastam.

2014. ápr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Máté 27

46. Kilencz óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?

2014. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A hívőknél az ilyen kérdés valamiféle vakfoltra esik. Valahogy fel sem tudják fogni, mit nem lehet érteni azon, hogy a halál akkor is ugyanolyan áldozat, ha tisztában vagy vele, hogy fel fogsz támadni. Azért nem tudják megmagyarázni, mert nem is érzékelik az ellentmondást.

Persze fordítva is igaz lehet. Talán én nem tudom felfogni a nyilvánvalót. Patthelyzet, szerintem nincs átjárás ilyen kérdésekben. A Valláskritika kategória egy nagy gumicsont, lehet rajta rágódni a végtelenségig, de legfeljebb unaloműzésre jó, eredménye, tanulsága elhanyagolható.

2014. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 titak ***** válasza:
26%

"Máté 27

46. Kilencz óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?"


> aki panaszkodik, hogy elhagyta az Isten (22. zsoltár 2), így szól magáról:

-de én féreg vagyok és nem férfiú. Embernek csúfja és a nép utálata. (Zsolt 22:7)

Jézus része a Szentháromságnak, így egylényegűnek tekintendő Istennel.

Ha Jézus azt mondta a kereszten, hogy 'Istenem, miért hagytál el engem.', akkor ezzel azt fejezte ki, hogy 'Isten, miért hagyom el magam'!


Ha tovább boncoljuk a mondat a jelentéstartalmát, akkor világos, hogy Jézus egy gyenge jellemű szélhámos, aki a keresztre feszítésekor döbben rá saját hazugságaira, ráadásul még a közösség utálatán is értetlenkedik.

2014. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Néha elgondolkodom azon, hogy vajon az emberekért vagy az állatokért halt-e meg valójában.
2014. ápr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Openyoureye...nem hülyeség ami az első írt.

Jézus mindig az Atyával egy volt, mindig Vele volt, nagyon szeretik mást,- mi fel sem foghatjuk ezt a szeretetet -de mikor Jézis elvégezte a kűldetét, mikor szenvedett a keresztfán, és ráment a, világ összes bűne, akkor addig, amíg rajta volt és elszenvedte a bűntetést érte, adig az Atya nem tudott ránézni, nem tudott egységben mennu vele, mert a bűn elválasztott

2014. ápr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

-tta őket egymástól (bocsi elnyomtam)

Egyszer Isten megadta azt nekem pár pillanatra, hogy megértsem ezt, és akkor életen és tudtam h ez melóra fájdalom és lemondás volt neki...tudom h ez az igazság. Isten tényleg nagyon szeret minket. A kérdezőnek még anyit ezek mellé, hogy Jézus mindezek után még 3 napig a Seolban(pokol) volt- ezért támadt fel a harmadik napon csak.Aki bűnt követett el és meghalt annak utána a Seolba kelett nnie, ez alól Jézus sem volt kivétel, mivel sz emberek b?ne rajta volt.

2014. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na jó bocsánat a sok elírásért, nem birom megszokni ezt a telefont...
2014. ápr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!