Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért volt áldozat Jézus...

Miért volt áldozat Jézus kereszthalála?

Figyelt kérdés

Tényleg érdekel, nem kötözködni akarok. Azt is felesleges leírni, hogy a vallás hülyeség, mert nem ez a kérdés.

Jézus nem hitt, hanem tudott, már csak azért is, mert közvetlen kapcsolatban állt Istennel. A bizonytalansággal minden hívőnek szembe kell néznie néha, ezt a szenvedést a legnehezebb pillanatban is el kellett kerülnie. Mégis felkiáltott, miért? Elfelejtette, ki is ő?

A másik, hogy ugyanezt a szenvedést rengeteg ember átélte, akár hit nélkül is, tehát rettegtek a fájdalom mellett. Az ő haláluk nem nagyobb áldozat?

Na, összefoglalva: miért áldozat egy isteni, örökkévaló személy szenvedése, amikor annak nem lett következménye? Hiszen tudta (és nem csak hitte), hogy mi vár rá, ha meghal.

Komoly a kérdésem, senki hitét nem akarom megsérteni, vagy megkérdőjelezni, de nekem ez a kérdés problémát jelent.


2014. ápr. 14. 06:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%

Titeket átvertek, mert Jézus él és virul, csak trükk volt az egész, hiszen eleve halhatatlan volt, márpedig aki halhatatlan, az nem halhat meg, így kamu a megváltás is.

Na most mondd, az a piszok Pilátus majdnem megkegyelmezett neki, jól kitolt volna az emberiséggel, akkor aztán nézhetnének a keresztények, oda a kereszt, oda az egész, minden padlón van romokban, semmi sem maradna meg a hitükből.

Ha én lennék a Monthy társulat, a Brian életét úgy vittem volna filmre, hogy megkegyelmeznek neki, de Ő meg megy a hóhérok után és balhézik, követeli a keresztjét, hiszen mindenképpen meg akarja váltani az emberiséget, de a légiósok szelíden elhessegetik. Erre sutyiban eloldja az egyik elítéltet, aki nyomban ellohol és a helyére áll, de úvatosságból a fejére húzza a köpenyét, így hát el is kezdik felszögelni, de aztán egy tiszt kiszúrja és rászól: - nyomás, pattanj le a keresztről, az ártatlanokat nem ma végezzük ki és nem is holnap, sipirc haza, vár a pászka. meg a báránysült! -

Mire Jézus bánatosan elballag, magában azt dünnyögi - most aztán süthetem a bárányaimat, mi lesz így velem, meg Isten akaratával, ha egyszer ezek a pogányok nem hajlandók hagyni engem megváltani -?

2014. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Szeressük egymást ***** válasza:
0%
Ez butaság hogy nem lett következménye. Amikor valaki az életét adja másokért, az a legnagyobb áldozat, és Istennek nem lett volna megfelelő akárkinek az élete. Csakis szent és tökéletes áldozat helyettísethette az emberiséget a kereszten. Egy disznót vagy egy kutyát hiába áldoztak volna fel értünk, de akármilyen jött-ment ember is hiába vállalta volna ezt a megbízást, ezt csakis egy tökéletes, bűntelen ember tehette meg, különben nincs kifizetve a váltságdíj, és nincs a bűn kárhoztatva a testben. Minden más emberi erőlködés a megváltásunkra, hiábavaló áldozat lett volna.
2014. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!