Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egyházi esküvő a rokonok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyházi esküvő a rokonok kedvéért: igen vagy nem? Ti megtennétek, rokonok helyében elvárnátok?

Figyelt kérdés

Egyikünk sem vallásos, emiatt nem szerettünk volna templomi esküvőt. De akinek ezt mondjuk, meglepődik és próbál rábeszélni. Mert így szokás, így teljes az élmény, olyan szép stb.


Régen voltam egyházi esküvőn, de ott gondolom meg kell fogadni hogy az adott egyház tanításai szerint élek, így neveljük a gyerekeinket is. Mi ezt nem szeretnénk megfogadni, hiszen nem így lesz.


Mit gondoltok? Ha a ti családotokban lenne ilyen, haragudnátok a házasokra?


2013. máj. 11. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem...nem engednék a a nyomásnak....az sem erdekelne ha megharagszanak...

Nekünk sem lesz, volt róla szó, vőlegényem érve "mert úgy szokás"

Mondtam hogy csak azért ne, ha szeretne, akkor lehet,mde csak ebből az okból ne.

Azt hittem amúgy, hogy szeretne egyházit, mert 17 éves koráig hetente járt misére, ministrált...stb...

Úgy döntöttünk, hogy ha a gyerekeinket nem keresztelik meg másként akkor egy 2 tanusat csinálunk a templomban is, amúgy nem. (Én nem vagyok vallásos, ő szeretné a gyerekeket hittanra járatni (ez tudásban amúgy nekem is hiányzik) ....stb, engem nem zavar:))

Viszont, ha mi nem akarunk, akkor nem lesz...

2013. máj. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

hogy nem vagy vallásos mit jelent pontosan?


csak mert templomi esküvő ha jól tudom bérmálkozás után lehet csak


mivel nem vagyok még meg keresztelve se én aztán nem haragudnék rájuk-- de akkor se ha a vérszerinti rokonom a párja javaslatára felvenné a másik félvallását és úgy tartanának esküvőt

2013. máj. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a ti esküvőtök, rólatok szól. Ha egyikőtök sem szeretne egyházi esküvőt, akkor csak a rokonok miatt ne legyen.
2013. máj. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem az enyémek is ki fognak akadni, mert nem lesz nekünk. Engem elvileg katolikusnak "neveltek" (értsd: vasárnap kitéptek az ágyból, és vagy megyek misére tök egyedül, vagy megvernek), de nem tartom magam vallásosnak. Istenben hiszek, de a katolikus vallást megvetem mindenestül.

Párom meg sem lett keresztelve, így 100%, hogy nem lesz egyházi esküvőnk.

Én a helyedben nem engednék. Semmi közük hozzá, a vallás magánügy, az ateista szemlélet is. Ennyi. :)

2013. máj. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

"Ti megtennétek, rokonok helyében elvárnátok?"


Nem teszem meg sosem azt amit mások elvárnak. Azt teszem amit helyesnek érzek.

Én nem tenném a helyedben.

2013. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%

A helyzet egyszerű, ha a rokonoknak, ismerősöknek akarsz megfelelni, akkor legyen.

Ha magadnak, és a társadnak, akkor nagy ívben tojni kell az "okos" rokonokra.


Nekem annak idején, hasonló volt a problémám, aztán megoldottam úgy, hogy összesen 4-en voltunk az esküvőn, a két tanút is az utcán gyűjtöttem be a házasság kötés előtt pár perccel.

2013. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

dehogy kell hozzá a bérmálás... az is elég, ha egyik fél meg van keresztelve!


amúgy nekünk sem volt, én szerettem volna, de párom anyja jehova, kijelentette, nem jön be a templomba...

plusz páromnak nincs meg a keresztlevele, az 40E ftba került volna. +templomdísz, papnak pénz, templombérlés... 150-200E pluszt jelentett volna. Viszont én majd egy évfordulón szeretnék, vagy ha máskor nem, a gyerek (jövőbeli) keresztelőjekor.

2013. máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem volt. Bár a rokonok nagyon erősködtek (én meg vagyok keresztelve, katolikus oviba jártam, azóta rühellem az egyházat, párom meg sincs keresztelve, neki is ez a véleménye), de a végén megmondtuk, hogyha még egyszer valaki felhozza az egyházi esküvőt, akkor pogány szertartást fogunk tartani a rét közepén (ez használt). A templom a vallásosoknak való, álszentség bemenni parádézni (mert úgy szokás, mert olyan szép stb), majd elkerülni nagy ívben. Helyette a polgárink lett gyönyörű, távol a csúnya házasságkötő teremtől, és az édesapám adhatott minket össze (hivatalos volt!) :) Ne engedjetek a nyomásnak!
2013. máj. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A hit és a vallás az ember legbelsőbb magánügyeinek egyike. A kérdésedből is látszik, hogy képmutatásnak éreznéd részetekről az egyházi szertartást, hazugságnak a világ felé. Hiányzik az, hogy emiatt kényelmetlenül éld meg a saját esküvődet? Ugye nem? :) Szerintem nincs az a rokon, akinek az igénye megérné, hogy elrontsa az esküvőtöket. És viszont, én sem várnám el mástól, hogy olyat tegyen, amit magától nem szeretne.


Tartsatok egy szép polgárit, akár különleges helyszínen. Szép zenével, verssel, pezsgővel, amivel csak akarjátok. :) Ha a rokonnak meg ez nem tetszik, akkor ne jöjjön el, lesz ott sok más, aki őszintén tud majd örülni a boldogságotoknak! :)

2013. máj. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ti nem akarjátok ne legyen, csak azért mert szép vagy így szokás. Nekünk lesz, bár én először nem is gondoltam rá, de párom azt mondta, hogy hát miért nem (nem vagyunk ugyan nagy vallásosak, de az alapelvekben egyetértünk) és ő komolyan gondolja (mármint ami ott az eskü szövegben is elhangzik), most már én is "híve" vagyok, mert a jegyesoktatás nagyon buli volt, a pap közvetlen. Egyébként ő is azt mondta, hogy aki csak azért akar esküdni, mert hogy az milyen szép, az inkább ne tegye. Egyébként látszott is ott az oktatáson 1-2 párnál hogy csak "szépség" miatt akarják, majd elunták magukat, folyton elkéstek... (pedig tényleg jókat nevettünk a többiekkel, majd hülyéskedtünk a pappal :) )Egyébként pont a külsőségek miatt nem lesz a mi esküvőnk egy nagy templomban (amúgy sem lesz nagy felhajtás). Van egy kis kápolna a környékünkön, azt szemeltük ki. Nálunk is voltak olyan rokonok, aki rögtön azzal kezdte miért ott, miért nem amott, meg miért pont ősszel és nem nyár közepén. De mi megmondtuk, hogy nekünk az tetszik, az jó és kész. Mi akarunk házasodni, nem pedig ők.

Ha osztozni akarnak az örömötökben elfogadja döntéseteket! Szerintem egy polgári szertartás is lehet gyönyörű (bár a miénk kicsit vicces személyes is lesz, mert a barátnőm ad majd minket össze)

Sok boldogságot nektek!

2013. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!