Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudják bármely vallás...

Honnan tudják bármely vallás hívei, hogy amit követnek, tényleg az a helyes, a jó és az igaz?

Figyelt kérdés
Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy Isten megjelent álmomban, és azt üzente, hogy terjesszem az igét, nemsoká jön a Biblia második része, amiben részletezi, hogy mindenkinek át kell állni az iszlám vallásra. Lehet, hogy igazat mondanék, és akkor minden keresztény megszegné Isten parancsát, nem?

2014. ápr. 18. 00:21
1 2
 11/18 sandor76 ***** válasza:
29%

A Biblia az ember hasznalati utmutatoja.

Leirja miert lett megalkotva.

Mi lett a feladata,milyen igereteket kapott.

Hogyan lett bunos,mik ennek a bunnek az eredmenyei.

Leirja mennyi mindent tett meg Isten az Emberekert,csak,hogy terjenek vissza hozza.

Hany uralkodo zsarnokoskodott es zsarnokoskodik felettuk.

Leirja,hogyan fog ez megvaltozni,mikor jon el az ideje.

Azonositja a vegidot amikor ezeknek meg kell lenniuk.

Leirja nem mindenki fogja helyesen szolgalni Istent,pedig azt fogjak mondani.

De ami meg fontos a vegidoben, a Kiralysag hiret predikalni fogjak az egesz foldon tanusagul minden nemzetnek es akor jon el a veg.

Ezt csak eggyetlen egy egyhaz teszi meg,es Lathato,hogy megfelel a Biblia tanitasanak,es osszhangban van vele.En innen tudom.

2014. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nyolcadik te menjél legózni inkább, mert szánalmas a demagòg propagandád.
2014. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudják.

Hiszik.

2014. ápr. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

„A Bibliát azért fogadom el egyedüli Istentől származó könyvnek, útmutatónak, mert Jézus kijelentette róla, hogy az az Isten szava, és egyben az abszolút igazság is”


És ezt Jézus honnan tudta? (azt ugye senki nem hiszi el tényleg, hogy Jézus csak úgy lett a semmiből?)


Egyáltalán nem értem, hogy a Biblia miért van ennyire felértékelve, számomra csak egy könyv, amiben idegesítően vékonyak a lapok, mint egy telefonkönyvben

2014. ápr. 19. 16:36
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem tudják, HISZNEK benne. Ez a hit. És nincs jó meg rossz vallás, csak jó meg rossz ember. Ez persze ismét vallás kérdése: aki öl, mert azt mondja a vallása ( iszlám: fegyverrel kell terjeszteni a hitet ), az a mi szemünkben rossz, az ő szemében viszont pont annyira jó, mintha egy zsidó azt mondja, hogy ő nem eszik disznót. Én azt mondom: bármit mondjon a vallás és Isten, aki öl az nem jó ember és amelyik Isten azt kéri, hogy öljenek neki / miatta, az ugyanúgy bűnös. Ölni bűn, a 7 főbűn egyike. Tehát Isten bűnös ( özönvíz, 10 csapás és még rengeteg fordulat a Bibliában ).
2014. ápr. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Például meg gyözödés alapján. Megvizsgálod amit tudni szeretnél és utánna jársz a dolgoknak és ha igaz az a tanítás amelyet vizsgálsz akkor elfogadod ha pedig nem akkor tovább kutatsz. A vallásokat pedig a Biblia alapján vizsgálod és ott le van írva, hogy mi elfogatható Isten elött és akkor tudsz dönteni, különbséget tudsz tenni.
2014. ápr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy tényleg helyes-e, hogy jó-e, hogy igaz-e! De olyan mint én. Én buddhista vagyok. És szeretem az állatokat, a természetet. Nem bántanám őket. Nem vagyok erőszakos. Engem gyerekkoromban megkereszteltek. Felnőttként meg rájöttem, hogy a buddhizmus áll legközelebb hozzám. Ha megkérdik, hogy milyen felekezethez tartozom, buddhistának vallom magam. Rezonálok a buddhizmusra. De sem vallását gyakorló keresztény nem voltam, sem vallását gyakorló buddhista nem lettem.
2015. dec. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!